»   Prowadzimy stałą rekrutację

»   Szkoły posiadają uprawnienia

»   Nauka w systemie 2 i 3-letnim

»   Bogata oferta edukacyjna

»   Licea o szczególnej atmosferze


Zapraszamy!
Licea dla dorosłych
Szkoły dla dorosłych M. Twaina posiadają uprawnienia szkoły publicznej.

» Liceum zaoczne 2-letnie
» Liceum zaoczne 3-letnie
» Kursy do matury
Licea Twaina prowadzone są z pasją, w naszej szkole odkryjesz dobre strony nauki i otrzymasz indywidualne wsparcie.
Szkoły powstały z myślą o Was, dzięki czemu do naszego liceum przyjeżdżają osoby nie tylko z Warszawy i okolic, ale także z całej Polski, oraz Polacy mieszkający zagranicą.
Solidne przygotowanie do matury. W semestrach maturalnych wprowadzamy dodatkowe, bezpłatne zajęcia fakultatywne z wybranych przedmiotów, przygotowujące do egzaminu maturalnego. Większość Absolwentów naszej szkoły kontynuuje naukę na studiach.
Czy od razu po ukończeniu liceum planujesz iść na studia?

 » Strona główna

Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych im. Marka Twain'a

Jeśli szukasz tłocznej szkoły z przepełnionymi i dusznymi salami, atmosferą pełną napięć, mało przyjaznych nauczycieli oraz "edukacyjnych schodów" i niepewności - możesz z czystym sumieniem opuścić tę stronę. Jeżeli jednak zależy Ci na odpowiednim poziomie kształcenia i własnym komforcie, poświęć chwilę czasu na zgłębienie naszej oferty, a przekonasz się, że można uczyć się lepiej, pewniej, zachować z tego okresu pozytywne wspomnienia i bonusy na przyszłość...

Liceum Twaina jest nowoczesną placówką, troszczymy się nie tylko o rozwój, ale także przywiązujemy dużą wagę do klimatu panującego w szkole. Starannie dobrany, życzliwy i kompetentny zespół pedagogiczno-dydaktyczny, czuwa nad naszymi Słuchaczami.

Wychodzimy z założenia, że nauka w stresie jest nieefektywnym przedsięwzięciem. Natomiast motywacja i przełamywanie barier stanowi klucz do sukcesu. Dbamy o poziom kształcenia. Pragniemy, aby Absolwenci naszego liceum chętnie podnosili swoje kwalifikacje, kontynuowali swobodnie naukę w uczelniach wyższych oraz ciepło wspominali chwile spędzone w szkole.

Już 19 lat z Wami

Liceum ogólnokształcące dla dorosłych powstało w 1998 roku i od początku posiada uprawnienia szkoły publicznej nadane przez Kuratora Oświaty na czas nieokreślony. We wrześniu 2017 rozpoczyna się 19 rok działalności naszego liceum.

Szczególna atmosfera

Od chwili powstania staramy się nieustannie rozwijać i wzbogacać ofertę edukacyjną, aktywnie realizujemy cele i założenia. Chętnie pomagamy Słuchaczom, dzięki czemu zyskaliśmy opinie przyjaznej szkoły o szczególnej atmosferze.

Stała rekrutacja

Prowadzimy stały nabór na wszystkie semestry. Przyjmujemy osoby, które ukończyły szkołę podstawową, gimnazjum, ZSZ. Oferujemy naukę w dwóch cyklach - szkoła 2 i 3-letnia, kształcimy w systemie zaocznym.Liceum ogólnokształcące dla dorosłych im. Marka Twain'a zlokalizowane jest w centrum Warszawy, ul. Niska 5. Umożliwia to bardzo dogodny dojazd ze wszystkich dzielnic miasta i okolic. Zapisy oraz wszystkie zajęcia odbywają się w w/w siedzibie szkoły.

Słuchaczom zapewniamy:

 • darmowe warsztaty i możliwość udziału w szkoleniach (m.in. biznesowych)
 • bezpłatne fakultety
 • ubezpieczenia
 • pomoc w poszukiwaniu pracy
 • pomoc psychologiczną
 • live support online - jesteśmy w Sieci
 • przyjazną, optymistyczną atmosferę
 • przychylną kadrę i miłą obsługę
 • indywidualne podejście oraz wsparcie
 • komfort nauki w małych grupach

Ponadto:

 • wydajemy zaświadczenia o nauce
 • legitymacje uprawniają do zniżek
 • oferujemy system stypendialny
 • gwarantujemy stabilność opłat
 • odpowiadamy na potrzeby Słuchaczy
 • liceum jest rzetelne i wiarygodne

Szkolna społeczność w Sieci

Liceum ogólnokształcące Twaina od chwili powstania skupiało swoją uwagę na wysokiej jakości kształcenia swoich podopiecznych, ich komforcie i poczuciu bezpieczeństwa. Chcąc ułatwić naszym Słuchaczom naukę oraz podążając z duchem czasu we wrześniu roku szkolnego 2006/2007 uruchomiliśmy edukacyjne forum dyskusyjne, które w krótkim czasie przerodziło się w projekt ogólnopolski i przyciąga rzeszę licealistów z całego kraju.

Bez względu na wiek, miejsce zamieszkania i system nauki (liceum wieczorowe, zaoczne, czy LO młodzieżowe dzienne), pragniemy wspierać wszystkich, którym potrzebna jest pomocna dłoń w świecie nauki. Staramy się Wam wyjaśniać kłopotliwe zagadnienia, odpowiadać na pytania i umieszczać na bieżąco aktualności związane z edukacją (matura, pomoce, uczelnie, przepisy etc.).

Klika słów od liceum dla dorosłych Marka Twain'a

Drodzy Słuchacze i Absolwenci,
dziękujemy Wam za zaufanie jakim nas obdarzacie oraz za wszystkie podziękowania w realnym świecie, jak również te, które przesyłacie w korespondencji elektronicznej. Mamy wiele pomysłów i będziemy je dla Was nadal kolejno realizować. Wasza satysfakcja, radość oraz osiągnięcia uskrzydlają nasze grono i dają siłę do dalszego kreatywnego działania.

Pozdrawiamy
Zespół Prywatnego liceum dla dorosłych im. Marka Twain'a