»   Prowadzimy stałą rekrutację

»   Szkoły posiadają uprawnienia

»   Nauka w systemie 2 i 3-letnim

»   Bogata oferta edukacyjna

»   Licea o szczególnej atmosferze


Zapraszamy!
Licea dla dorosłych
Szkoły dla dorosłych M. Twaina posiadają uprawnienia szkoły publicznej.

» Liceum zaoczne 2-letnie
» Liceum zaoczne 3-letnie
» Kursy do matury
Licea Twaina prowadzone są z pasją, w naszej szkole odkryjesz dobre strony nauki i otrzymasz indywidualne wsparcie.
Szkoły powstały z myślą o Was, dzięki czemu do naszego liceum przyjeżdżają osoby nie tylko z Warszawy i okolic, ale także z całej Polski, oraz Polacy mieszkający zagranicą.
Solidne przygotowanie do matury. W semestrach maturalnych wprowadzamy dodatkowe, bezpłatne zajęcia fakultatywne z wybranych przedmiotów, przygotowujące do egzaminu maturalnego. Większość Absolwentów naszej szkoły kontynuuje naukę na studiach.
Czy od razu po ukończeniu liceum planujesz iść na studia?

 » Kursy maturalne

Kursy maturalne - przygotowanie do matury

Zapraszamy wszystkich przyszłych abiturientów na kursy przygotowawcze do matury, organizowane corocznie w naszej placówce. Zapewniamy maturzystom kompleksowe przygotowanie, dostosowane do aktualnych standardów wymagań egzaminacyjnych.Do kogo adresowane są kursy maturalne?


W kursach przygotowawczych do egzaminu maturalnego mogą uczestniczyć:

 • Uczniowie szkół dziennych
 • Absolwenci szkół dziennych
 • Słuchacze szkół dla dorosłych (wieczorowych, zaocznych, eksternistycznych)
 • Absolwenci szkół dla dorosłych (wieczorowych, zaocznych, eksternistycznych)

Co zyskujesz decydując się na naukę z nami?

 

 • Gwarancja doświadczonej kadry

  Masz pewność, że osoby prowadzące kurs są autentycznymi ekspertami z wieloletnią praktyką. Setki abiturientów pod ich przewodnictwem zakończyło egzamin sukcesem i zrealizowało już swoje marzenia. Większość kadry posiada uprawnienia Egzaminatorów Komisji Egzaminacyjnych.

 • Usystematyzowanie wiedzy

  Podczas kursu powtarzasz materiał w sposób ułatwiający poukładanie niezbędnych informacji i zebranie zdobytej wiedzy w całość. Pracujesz i ćwiczysz z materiałami przygotowanymi na podstawie aktualnych standardów wymagań egzaminacyjnych wydanych przez CKE.

 • Bezpieczna symulacja

  W trakcie kursu maturalnego organizujemy próbny egzamin, żebyś miał okazję zapoznać się ze standardowymi procedurami. Dzięki symulacji matury możesz sprawdzić własne siły (wiedzę oraz opanowanie w sytuacji stresowej) i efektywnie zaplanować czas pracy z arkuszem. Sprawdzoną pracę otrzymasz wraz z recenzją i będziesz mógł spokojnie omówić z wykładowcą.

 • Materiały i komfort wsparcia

  Jako uczestnik kursu przygotowawczego do matury otrzymasz od nas wszelkie niezbędne materiały pomocnicze. Udzielimy Ci również informacji związanych z obowiązującymi terminami składania dokumentów maturalnych i egzaminacyjnymi aktualnościami.

 • Dodatkowe bezpłatne godziny

  Dokonujesz opłaty wyłącznie za zagwarantowane 80 godzin kursu z danego przedmiotu, natomiast w zależności od własnych potrzeb możesz korzystać z dużo wyższej liczby zajęć, ale już całkowicie za darmo!

Organizacja i wymiar godzinowy zajęć


Kursy przygotowawcze do matury odbywają się w soboty i niedziele. Jeden siedmiomiesięczny kurs obejmuje 80 godzin z wybranego przedmiotu i prowadzony jest od października do kwietnia. Ustalony wymiar godzinowy, połączony z wieloletnim doświadczeniem naszych wykładowców pozwala na solidne przygotowanie do egzaminu maturalnego.

Zapisy na kursy maturalne trwają przez cały rok - opłata za jeden przedmiot wynosi 800 zł. Kandydatów przyjmujemy do wyczerpania miejsc.

Przygotuj się z nami do matury, uchyl bramy szkolnictwa wyższego i zrealizuj własne cele oraz marzenia!


Masz pytania? Zadzwoń do nas: +48 (22) 887 84 84 lub skorzystaj z formularza kontaktowego.