EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Dziurawy iPhone
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Informatyka i Internet - przestrzeń wirtualna
Autor Wiadomość
aural
Moderator
Moderator

PostWysłany: Sro Gru 03, 2008 1:39 am    Temat postu: Dziurawy iPhone Odpowiedz z cytatem

Aviv Raff, specjalista ds. bezpieczeństwa, opisał dwie luki dotyczące telefonu iPhone. Dzięki nim cyberprzestępcy mogą z większą łatwością przekierowywać ruch internetowy pod inne, złośliwe adresy.

Raff zgłosił swe zastrzeżenia do Apple'a już w lipcu, jednak amerykański producent nie opublikował odpowiednich poprawek. Dlatego też ekspert postanowił publicznie ostrzec przed niebezpieczeństwem.

Pierwszy z błędów dotyczy aplikacji Mail oraz Safari, które mają skłonność do „obcinania” części długich adresów URL podczas wyświetlania. Ułomność ta może zostać wykorzystana przez cyberprzestępców, którzy specjalnie mogą konstruować długie adresy – część ich zawartości nie pojawi się przed oczami użytkownika.

„Wiele klientów poczty wyświetla cały adres po najechaniu na niego myszką, w przypadku iPhone'a sytuacja wygląda nieco inaczej” - wyjaśnia Raff. „Aby obejrzeć cały adres, trzeba kliknąć na link i czekać kilka sekund. Ekran iPhone'a jest niewielki, dlatego też adres jest „ucinany” pośrodku.

Przestępca może więc tak stworzyć adres, aby przed oczami użytkownika wyświetliła się jego "bezpieczna" część.

Kolejna z luk iPhone Mail pozwala na automatyczne ładowanie obrazków powiązanych z listami elektronicznymi zapisanymi w formacie HTML. Większość klientów poczty pyta użytkownika, czy w przypadku listu HTML mają zostać pobrane obrazy. Niestety, nie dzieje się tak w przypadku iPhone'a.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kredytka

Skąd: okolice MAzowsza, ale nie powiem dokładnie skąd, bo będziecie mnie nachodzić :)

PostWysłany: Czw Lip 03, 2014 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego ja nigdy nie korzystam z Safari. Z jednej strony cieszę się, że wychowałem się na Linuxie, bo jakoś te błędy są mi obce Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marekwisniewski0

PostWysłany: Pon Gru 01, 2014 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze wiedzieć otych lukach w zabezpieczeniach. Będę unikał przeglądarki safari.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aakosmik

PostWysłany: Pon Mar 23, 2015 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy telefon ma luki, i nic w tym dziwnego.
Powrót do góry
Lenna

PostWysłany: Wto Kwi 14, 2015 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy bym nie kupiła takiego tel... jak dla mnie to jest tylko sprzęt do szpanu przed znajomymi a tak to jest złom
Piknikero

PostWysłany: Czw Sie 06, 2015 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lenna napisał:
Nigdy bym nie kupiła takiego tel... jak dla mnie to jest tylko sprzęt do szpanu przed znajomymi a tak to jest złom

Co do szpanu to mogę się w sumie zgodzić, bo produkty Apple stały się bardzo popularne wśród bogatej gimbazy i nie tylko, właśnie chyba przez cenę. Co do "złomu"... Iphone'y nigdy nie były złomami i nigdy nie będą - taka jest prawda. Wiem coś o tym, ponieważ używałem już różnych telefonów z systemem Android, symbian, a nawet tych zwykłych z klawiaturką (niestety nie miałem możliwości posiadać telefonu z systemem Windows Phone). Od dłuższego czasu mam iPhone 5 no i muszę to stwierdzić, że do końca życia będę używał telefonów tylko spod logo Apple (kiedyś uważałem, że ich telefony nadają się wyłącznie do śmietnika). Nie ma co porównywać, iPhone niszczy konkurencję. Żadnych ścinek i spowolnień nie zaobserwowałem, ekran ma przepiękne kolory, czysty i wyraźny dźwięk z obu głośniczków, aparat może zastąpić zwykłą cyfrówkę... po prostu wszystko jest w nim idealne. Android zawsze będzie mnie denerwować, wystarczy zainstalować na nim kilka aplikacji i już zaczynają się ścinki... Wink
Powrót do góry
adol

PostWysłany: Wto Gru 22, 2015 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również mam zamiar zainwestować w telefon i laptop od Apple'a. Wielu moich znajomych korzysta z tych urządzeń i są bardzo zadowoleni.
mlodyswir

PostWysłany: Sob Sty 09, 2016 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego wolę Samsunga, bo działa na androdzie i nie ma problemu z częściami, które możesz sobie zobaczyć tu https://seltrade.pl/oryginalna-bateria-samsung-galaxy-s2-i9100-ob-sam-i9100-1650mah i samemu wymienić. No i się tak nie zawszie jak ajfon Smile
Powrót do góry
Marija
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pią Mar 18, 2016 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może źle trafiłeś ? Ja nigdy nie miałam problemu z moich iphone dlatego uważam że to najlepszy telefon jaki jest obecnie na rynku. Co sądzicie na temat http://ispot.pl/iphone Mają bardzo dobrą ofertę i uważam że cały czas warto ufać marce apple. Produkują najlepszy sprzęt elektroniczny.
Powrót do góry
Ipadi

PostWysłany: Czw Sie 11, 2016 5:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może dla równowagi dodajmy - http://www.cortland.pl/apple-iphone.html
Jak masz mniejszy budżet to zajrzyj do działu outlet - powystawowe telefony w niższych cenach i z gwarancją
Powrót do góry
play
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Czw Sie 25, 2016 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marija napisał:
Może źle trafiłeś ? Ja nigdy nie miałam problemu z moich iphone dlatego uważam że to najlepszy telefon jaki jest obecnie na rynku

No dokadnie. Iphone to dobry smartfon. Poza tym jak kupuje się w zaufanch miejscach jak w https://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/telefony/apple-iphone-6s-16-gb/AP-H-T190.phtml to nawet w razie wady fabrycznej nie ma problemu z wymianą na dobry model.
Powrót do góry
lisek777
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Maj 08, 2017 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To dobre telefony, ale wiadomo czasami może się coś popsuć. Ceny naprawy jednak nie są takie wysokie, jak mogłoby się wydawać. Sama patrzyłam na http://serwis-iphone.pl/serwis-iphone/ i da się to przeżyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
feeder

PostWysłany: Czw Maj 25, 2017 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że już nienawistne trolle plują jadem. Dziwne, ja miałem 2 razy telefon tej firmy i były one totalnie bezawaryjne. Wykonanie wysokiej jakości, prostota obsługi etc. To samo można mieć tylko w topowych modelach innych firm, które kosztują tyle samo...
Powrót do góry
romana
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pią Maj 26, 2017 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkie kwestie, jakie poruszasz dotyczą bezpieczeństwa naszego telefonu. Jak wiadomo łatwo można paść ofiarą hakerów. Niepowołana osoba mogłaby przecież uzyskać dostęp do danych logowania do serwisów społecznościowych, nie wspominając już o aplikacjach bankowych. Poczytajcie sobie, jak uchronić przed takim wyciekiem danych: https://ithardware.pl/poradniki/jak_dbac_o_bezpieczenstwo_telefonu-1537.html . Bardzo polecam dla bezpieczeństwa każdego użytkownika smartfona!
Powrót do góry
maxiwen

PostWysłany: Pią Maj 26, 2017 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powinni poprawić te telefony albo będą mieli reklamacje od klientów
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Informatyka i Internet - przestrzeń wirtualna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: