EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Certyfikaty językowe
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Poradnik maturzysty, licealisty, studenta
Autor Wiadomość
koteł

PostWysłany: Pon Kwi 10, 2017 9:01 am    Temat postu: Certyfikaty językowe Odpowiedz z cytatem

Czesc, u mnie w liceum modne ostatnio zrobiło się zdawanie certyfikatów z języków, szczególnie z angielskiego. Czy to w ogóle ma jakies znaczenie? W szkole uczę się angielskiego na poziomie rozszerzonym, a dodatkowo chodze na hiszpański i po zakończeniu każdego poziomu dostaje taki dyplom, ze np. jestem na poziomie A2, czy do tego potrzebuje jeszcze certyfikatu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zmyślona

PostWysłany: Wto Kwi 11, 2017 7:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba zależy co ci jest potrzebne, jeśli nie myślisz o tym, żeby wyjechać do pracy za granicą, albo żeby uczyć, tylko uczysz się dla siebie, to certyfikaty nie są chyba potrzebne.
Powrót do góry
jagolcheck

PostWysłany: Wto Kwi 11, 2017 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg. mnie certyfikaty nie są w ogóle potrzebne z jednego względu - to, co masz na papierze nie zawsze się przekłada na to, co masz w głowie Razz
IIIPLO

PostWysłany: Sro Kwi 12, 2017 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Certyfikaty językowe potwierdzają znajomość języka obcego na określonym poziomie. Oczywiście, kończąc kurs w szkole językowej także otrzymasz potwierdzenie, na jakim poziomie jesteś, lecz często nie jest to zaświadczenie o znaczeniu międzynarodowym. Tak jak napisała moja poprzedniczka, certyfikaty językowe przydadzą się głównie osobom, które myślą o nauce na zagranicznej uczelni lub chcą pracować w firmie, w której wymagany jest określony poziom języka obcego (często właśnie udokumentowany certyfikatem). Egzaminy międzynarodowe upoważniają także do nauczania języka w szkołach. Piszesz, że uczysz się zarówno angielskiego, jak i hiszpańskiego. Na naszym blogu piszemy o certyfikatach z różnych języków, zapraszam do lektury: http://www.iiiplo.krakow.pl/blog/co-daja-certyfikaty-z-jezykow-obcych.
koteł

PostWysłany: Czw Kwi 13, 2017 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm no własnie myślałam, żeby iśc na filologię hiszpańską, ale nie wiem jeszcze co potem chce robić, czy uczyc, czy zostać tłumaczem… Muszę się wczytać w ten temat, dzięki za podpowiedzi;)
Powrót do góry
Wiolka123

PostWysłany: Pią Kwi 21, 2017 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

certyfikaty ważna sprawa, poza tym umiejętność językowa to podwójnie ważna sprawa

teraz pracodawcy z reguły mają język angielski na bardzo dobrym poziomie, więc nasze umiejętności sprawdzą nawet na pierwszej rozmowie o pracę
poza tym z językiem to taka zła dola, że trzeba go cały czas szkolić
inaczej się zapomina
trzeba powtarzac słówka, tłumaczyć piosenki, oglądać filmy bez lektora.
Powrót do góry
Anonimowa19

PostWysłany: Nie Kwi 23, 2017 1:26 pm    Temat postu: zależy czego potrzebujesz.. Odpowiedz z cytatem

z tego co kojarzę, to na studiach obowiązkowo trzeba zdać egzamin na poziomie b2 z języka obcego. wydaje mi się, że jak nie zdajesz na studia/szukasz pracy za granicą, to na ten moment nie ma się z tym co spinać, szczególnie, że niektóre z tych egzaminów tracą ważność po kilku latach i trzeba je odświeżać..
Powrót do góry
Altrus

PostWysłany: Pon Kwi 24, 2017 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze warto certyfikaty posiadać - może nie przydadzą się w okresie edukacji, co dobrze się nimi pochwalić w CV
Moska90
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Wto Kwi 25, 2017 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno takie certyfikaty mogą się bardzo przydać w wielu sytuacjach. Ja dla przykładu zastanawiam się nad podjęciem studiów w Niemczech i wiem, że będę potrzebować dodatkowe kursy i egzaminy. Trochę się tym stresuję, ale podobno w http://theswanschool.edu.pl/ przygotowują do wyrobienia takich certyfikatów. Macie jakieś doświadczenia ze studiami w innych krajach? Bardzo mnie ucieszy każdy pomocny wpis.
Powrót do góry
Cyryl1906

PostWysłany: Pią Kwi 28, 2017 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W czasach, gdy znajomość angielskiego jest raczej powszechna, to posiadanie certyfikatu o czach pracodawcy jest dodatkowym atutem i na pewno spojrzy na CV przychylniej.

Depilacja laserowa, polecam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marysia_marry

PostWysłany: Sro Maj 10, 2017 11:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moska90, doswiadczenia nie mam ale plany owszem. Strasznie bym chciała studiowac w Stanach… jestem teraz na pierwszym stopniu amerykanistyki i marzy mi sie wyjechać po obronie… ale jest tyle rzeczy które trzeba ogarnać przed takim wyjazdem że nie wiem czy to marzenie nie zostanie w puli tych niespełnionych
Powrót do góry
IIIPLO

PostWysłany: Pią Maj 12, 2017 8:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda, że wyjazd na studia do USA nie należy do najłatwiejszych przedsięwzięć, ale jest jak najbardziej możliwy i jeżeli jest Twoim wielkim marzeniem, powinnaś do niego dążyć ze wszystkich sił! Smile Wśród tych “rzeczy, które trzeba ogarnąć” oprócz certyfikatu językowego jest chociażby kwestia finansowania pobytu. Na naszym blogu piszemy trochę o tym, jak starać się o wsparcie ze strony tamtejszych uczelni: http://www.iiiplo.krakow.pl/blog/jak-dostac-sie-na-studia-w-usa. Znajdziesz tam też kilka wskazówek na temat życiorysu, jaki należy złożyć w college’u oraz wzmiankę o najważniejszych terminach.
marysia_marry

PostWysłany: Pon Maj 15, 2017 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Zobacze czy to będzie w ogóle możliwe z przyczyn osobistych ale byłabym przeszczęśliwa gdyby się ziściło...
Powrót do góry
kuba223

PostWysłany: Sro Maj 17, 2017 7:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a po co to jest potrzebne
niezrozumiale

PostWysłany: Pon Maj 29, 2017 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa z certyfikatami jest teraz taka, że już nie są postrzegane za tak prestiżowe jak kilka lat temu. No chyba, że mówimy o rzadszych językach niż angielski czy niemiecki. Pracodawcy już nawet zatrudniają na stanowiskach opartych o język osoby bez certyfikatu, za to z praktyczną znajomością języka. Bo kierują się logiką, że certyfikat może zrobić każdy, tak samo jak studia, jednak prawdziwych specjalistów jest niewielu. Jeżeli chcesz zrobić certyfikat, to masz do tego prawo, ale w dzisiejszych czasach nie daje już żadnej przewagi na rynku pracy, niż kiedyś.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Poradnik maturzysty, licealisty, studenta Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: