EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Kierunek informatyczny - rozważania
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Studia – po liceum nadal dbam o rozwój
Autor Wiadomość
Zaczytany

PostWysłany: Pią Kwi 21, 2017 10:55 pm    Temat postu: Kierunek informatyczny - rozważania Odpowiedz z cytatem

Czas leci dlatego coraz częściej zastanawiam się nad ewentualnym kierunkiem studiów, nie wyobrażam sobie żeby edukację zakończy na szkole średniej. Generalnie informatyka mnie interesuje i w sumie fajnie byłoby iść w tym kierunku, no ale co z rynkiem pracy w tej branży, przypuszczam, że specjalistów IT jest sporo.
Mimo to poważnie podchodzę do pójścia na informatyczny kierunek. A tak w ogóle to na dolnym śląsku(okolice opola) jest chyba jakaś uczelnia z takim kierunkiem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tiara

PostWysłany: Nie Kwi 23, 2017 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co Ci powiem, moim zdaniem - specjalistów może rzeczywiście jest sporo, ale to jest bardzo przyszłościowy kierunek. No i jeśli będziesz naprawdę dobry w tym co robisz, a jeśli będzie to połączenie pasji i pracy to chyba żaden problem - to nie musisz mieć też obaw o pracę. A ze znalezieniem uczelni też nie powinno być problemu, tylko postaw na dobrąSmile
Powrót do góry
Zaczytany

PostWysłany: Nie Kwi 23, 2017 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie dobrą, tylko, ze to jest pojęcie względne - każdy ocenia to na swój sposób, pod kątem własnych kryteriów itd. Natomiast czy dobra byłaby dla mnie, to wiedziałbym dopiero wtedy kiedy widziałbym co ma mi ona do zaoferowania.
Powrót do góry
Anonimowa19

PostWysłany: Pon Kwi 24, 2017 10:27 pm    Temat postu: myślę, że to dobry pomysł Odpowiedz z cytatem

Hej! Mi się wydaje, że IT to obecnie najlepsza branża, niby sporo specjalistów, ale to kierunek, który przez najbliższe kilka lat nie przestanie się rozwijać. No i coś co możesz robić równie dobrze zagranicą, więc jakby ktoś chciał wyjechać, to jest potencjał. Sama planuję iść w tym kieruku, w szczególności, że mało kobiet w branży, więc może będzie łatwiej zostać zauważoną... z tego co sprawdzałam, to na WSB można studiować informatkę, mają tam sporo różnych specjalności. A ich uczelnie są zarówno we Wrocławiu, jak i Chorzowie, ogarnij sobie. Wink
Powrót do góry
onlineekspertwsb

PostWysłany: Wto Kwi 25, 2017 7:28 pm    Temat postu: Re: Kierunek informatyczny - rozważania Odpowiedz z cytatem

Zaczytany napisał:
Czas leci dlatego coraz częściej zastanawiam się nad ewentualnym kierunkiem studiów, nie wyobrażam sobie żeby edukację zakończy na szkole średniej. Generalnie informatyka mnie interesuje i w sumie fajnie byłoby iść w tym kierunku, no ale co z rynkiem pracy w tej branży, przypuszczam, że specjalistów IT jest sporo.
Mimo to poważnie podchodzę do pójścia na informatyczny kierunek. A tak w ogóle to na dolnym śląsku(okolice opola) jest chyba jakaś uczelnia z takim kierunkiem?

Witam! Studia I stopnia na kierunku Informatyka możesz podjąć w oddziale Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Zachęcam do zapoznania się z pełna ofertą dostępnych specjalności na stronie wsb.pl/kandydaci/studia-i-stopnia Zachęcam Cię do aplikacji w terminie do 29 kwietnia. To pozwoli oszczędzić Ci na studiach aż 1000 zł: 600zł zniżki w czesnym na pierwszym roku studiów oraz 400zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. Zapraszam!

Pozdrawiam, Renata Mazur
Online Ekspert WSB Studia I stopnia
Powrót do góry
Zaczytany

PostWysłany: Sro Kwi 26, 2017 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawa sprawa z tą zniżką, jest w ogóle na nie jakiś limit, czy zapisanie się jest równoznaczne z przydzieleniem zniżki?
Powrót do góry
onlineekspertwsb

PostWysłany: Sro Kwi 26, 2017 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczytany napisał:
Ciekawa sprawa z tą zniżką, jest w ogóle na nie jakiś limit, czy zapisanie się jest równoznaczne z przydzieleniem zniżki?

Tak. Aby skorzystać ze zniżki należy w terminie do 29 kwietnia zapisać się na studia. Zniżka obowiązuje wszystkich, którzy złożą dokumenty aplikacyjne, a potem podpiszą umowę o studiowanie.

Pozdrawiam, Renata Mazur
Powrót do góry
Zaczytany

PostWysłany: Czw Kwi 27, 2017 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy przewidywane są także jakieś stypendia dla studentów?
Powrót do góry
Cyryl1906

PostWysłany: Pią Kwi 28, 2017 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie informatyka to przyszłość i przeczytasz o tym w każdym tekście dotyczącym przyszłego rynku pracy. Nie przejmuj się ilością specjalistów, bo...branża połyka wszystkich i wciąż są braki. Także śmiało, a najlepiej w programowanie.

Poleasingowe laptopy, polecam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mikka

PostWysłany: Sob Kwi 29, 2017 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem cyberbezpieczeństwo jest na topie. Ten kierunek jest rozwojowy.
Powrót do góry
gersoon

PostWysłany: Czw Maj 04, 2017 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozwój informatyki na przestrzeni lat jest na prawdę na bardzo wysokim poziomie, stąd liczba miejsc pracy również rośnie. Moim zdaniem każdy powinien iść na studia o kierunku jaki mu się podoba. Ponoć programiści są najbardziej poszukiwani, jednakże trzeba to lubieć. Ja wybrałem grafikę komputerową, gdyż uważam, że jest to o wiele kreatywniejszy kierunek niż programowanie i jak na razie nie narzekam. Ofert pracy jest w miarę dużo, a co najważniejsze studiując mogę sobie dorobić pracą w zawodzie Wink
paculum

PostWysłany: Czw Maj 04, 2017 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Informatyka i reszta kierunków ścisłych ma powodzenie, ponieważ wszędzie otaczają nas systemy informatyczne Smile Radziłbym zastanowić się nad specjalizacją w IT, ponieważ programiści, administratorzy są najbardziej poszukiwani.
Bacopa

PostWysłany: Pią Maj 05, 2017 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie warto iść tam gdzie jest praca i pieniądze, tylko patrzcie na to co was interesuje.
onlineekspertwsb

PostWysłany: Sob Maj 06, 2017 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczytany napisał:
A czy przewidywane są także jakieś stypendia dla studentów?

W oddziałach Wyższej Szkoły Bankowej możesz skorzystać ze stypendiów: za wyniki w nauce, socjalnego, dla wyróżniających się, sportowego oraz MNiSW. Uruchomiliśmy także Program VIS Very Important Student, w ramach którego za dobre wyniki w nauce możesz studiować cały rok za darmo. Szczegóły na odnajdziesz na dedykowanej stronie wsb.pl/program-vis

Pozdrawiam, Renata Mazur
Powrót do góry
krk

PostWysłany: Sob Maj 06, 2017 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Większość informatyków jakich znam nie skończyła informatycznych studiów, więc wiesz Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Studia – po liceum nadal dbam o rozwój Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: