EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Czy medycyna to dobry pomysł?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Matura – nie taki diabeł straszny
Autor Wiadomość
maxwlodarczyk

PostWysłany: Sro Kwi 04, 2018 12:39 pm    Temat postu: Czy medycyna to dobry pomysł? Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry. Zdaję sobie sprawę, że nikt nie jest wyrocznią, ale chodzi mi o wasze subiektywne opinie. Może pomogą mi podjąć ostateczną decyzję.

Jestem tegorocznym maturzystą. Od dłuższego czasu powtarzałem, że wybieram się na medycynę do Warszawy. Problemem nie będzie dostanie się, bo ze względu na olimpiady mam wstęp wolny. Po prostu zastanawiam się, czy to na pewno odpowiednie studia dla mnie. W gruncie rzeczy nigdy nie interesowałem się szczególnie biologią człowieka, zdecydowanie nie był to mój ulubiony dział. Ale raczej lubiłem się o tym uczyć, jak o wszystkim. Co mnie przeraża w studiowaniu medycyny to związane z tym rzeczy praktyczne. Jestem pewien, że odnalazłbym się wśród anatomii, histologii etc. i dałbym radę z nauką, nawet byłaby przyjemna, bo naprawdę lubię się uczyć, ale... nie wyobrażam sobie zadań praktycznych. Poza tym zastanawiam się, że może da się iść na medycynie w stronę bardziej teoretyczną i nie być typowym chirurgiem czy coś.

Co sądzicie o mojej sytuacji?

Proszę, jeśli macie jakieś pytania, nie wahajcie się. Nie mam się kogo poradzić, dlatego miło by było, gdyby udało mi się uzyskać kilka odpowiedzi.

Pozdrawiam was serdecznie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Andrea

PostWysłany: Czw Kwi 05, 2018 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym szła jeśli Cie to nie interesuje i tego nie czujesz. Poza tym to ciężki kierunek i dużo nauki , aby się utrzymać. Zdecydowanie trzeba to lubić . Wybierz jakiś inny kierunek i nie rób nic na sile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AgaDS

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2018 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biorąc pod uwagę fakt, że większość lekarzy nie wykonuje swojego zawodu z powołania, to ZDECYDOWANIE odradzam Laughing
Powrót do góry
Patka121212

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2018 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli czujesz, że to Twoja droga to tak, ale jeżeli chcesz tam iść tylko dla pieniędzy to zrezygnuj. Mnie rodzie lekarze za wszelką cenę chcieli posłać na medycynę, ale wybrałam Home design na UTH https://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/licencjackie/architektura-wnetrz/home-design i w ogóle nie żałuję. Jestem artystyczną duszą, zawsze chciałam być architektem i nie miałam zamiaru spełniać wybujałych ego moich rodziców. Trzeba studiować to, co sprawia nam radość i nas interesuje!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Matura – nie taki diabeł straszny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: