EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Deklaracja ponownego przystąpienia do matury - po terminie
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Matura – nie taki diabeł straszny
Autor Wiadomość
Shi-fu

PostWysłany: Sob Paź 06, 2007 7:28 pm    Temat postu: Deklaracja ponownego przystąpienia do matury - po terminie Odpowiedz z cytatem

Witam, czy jest jeszcze mozliwe zapisanie się na maturę 2008 na wiosne? Mature zdawalem rok temu i zdalem ja pozytywnie, ale jednak zdecydowalem sie na studia, a do tego potrzebny mi jest do zdania jeszcze jeden przedmiot, ze wzgledu na kierunek jaki chce wybrac. A moze jest mozliwosc zdawania drugiego przedmiotu na poziomie podstawowym z zamiana przedmiot ze swiadectwa na ten co bede chcial zdawac? A jesli jest juz to nie mozliwe czy mozna napisac podanie do odpowiednich wladz o dopuszczenie do Matury w 2008 roku oraz do kogo nalezy kierowac takie podanie. Prosze o jak najszybsza odpowiedz. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LiceumTwain
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Wto Paź 09, 2007 12:21 pm    Temat postu: Deklaracja ponownego przystąpienia do matury Odpowiedz z cytatem

Witam,

Nie musisz się spieszyć, deklarację ponownego przystąpienia do matury możesz złożyć do dnia 7 lutego 2008 r. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych, Dziennik Ustaw Nr 83 poz.562 § 63 pkt.2
Absolwent, który ukończył szkołę we wcześniejszych latach, może nie składać wstępnej deklaracji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Shi-fu

PostWysłany: Wto Paź 09, 2007 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję za pomoc.
Powrót do góry
ExVen
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Wto Paź 09, 2007 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shi-fu - przedmiot dodatkowy zdajesz na poziomie rozszerzonym. Zmiana przedmiotu na świadectwie nie jest możliwa, gdy wynik egzaminu będzie pozytywny, otrzymasz aneks do świadectwa.
Shi-fu

PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ExVen napisał:
Shi-fu - przedmiot dodatkowy zdajesz na poziomie rozszerzonym. Zmiana przedmiotu na świadectwie nie jest możliwa, gdy wynik egzaminu będzie pozytywny, otrzymasz aneks do świadectwa.
Czyli nie ma żadnych juz mocy aby zamienic przedmioty z poziomu podstawowego, przykladowo jak pisalem rok temu mature z biologii aby napisać teraz na maturze matematyke na poziomie podstawowym i otrzymac nowe świadectwo dojrzałości z nowym przedmiotem na poziomie podstawowym?
Powrót do góry
ExVen
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Pon Gru 03, 2007 11:21 pm    Temat postu: Zmiana przedmiotu na świadectwie nie jest możliwa Odpowiedz z cytatem

Jest tak, jak napisałam wyżej. Zdałeś maturę i wystawiono Ci dokument potwierdzający ten fakt. W chwili obecnej, jeśli sobie tego życzysz, możesz zdawać matematykę jako przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym. Jeżeli uzyskasz wynik pozytywny, to otrzymasz aneks do świadectwa.
Shi-fu

PostWysłany: Wto Gru 04, 2007 7:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, dziekuje bardzo za odpowiedz. Pozdrawiam
Powrót do góry
magdag_1988

PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 7:59 pm    Temat postu: Pytanie odnośnie poprawy matury Odpowiedz z cytatem

Witam chciałam poprawiać jeden ze zdanych przedmiotów + jeden dodatkowy czy gdyby nie udało mi sie zaliczyć tych przedmiotów przy poprawce to moja matura by przepadła? Embarassed
ExVen
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj, z tego, co piszesz wynika, że egzamin maturalny zaliczyłaś pomyślnym wynikiem i otrzymałaś świadectwo. Twoja matura nie przepadnie, gdyż już ją zdałaś i chcesz jedynie poprawić jeden z zaliczonych przedmiotów oraz zdawać dodatkowy.

Jeśli przedmioty zaliczysz pomyślnie, otrzymasz aneks do świadectwa. Wink

Zobacz także temat (dostępny w aktualnym dziale)
-> Poprawa matury - podwyższenie wyniku egzaminu maturalnego
magdag_1988

PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za informacje czyli moge zaryzkować bez obaw ;pSmile
ExVen
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Pon Gru 10, 2007 1:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Frajda" polega na tym, że nic nie ryzykujesz - możesz już tylko zyskać. Smile
Shi-fu

PostWysłany: Pon Gru 17, 2007 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, chcialem sie dowiedziec czy w przypadku ponownego przystapienia do matury i obraniu nowego przedmiotu dodatkowego i powtorzenia matury z j,. ang. (mature naturalnie posiadam), w przypadku poprawienia wyniku z j. ang., ale nie zaliczeniu dodatkowego przedmiotu, to otrzymam aneks, że wynik z ang. poprawilem, a nie zaliczylem przedmiotu dodatkowego? Czy jedynie dostane aneks, ze poprawilem wynik z ang.? Pytam sie, poniewaz nie wiem czy majac na aneksie nie zaliczony przedmiot dodatkowy w tym przypadku moge podejsc do rekrutacji na studia? Scisle chodzi mi o to, ze chce sie wybrac na studia, na ktorych biora pod uwage w procesie rekrutacji te przedmioty, ktore nie zdawalem na maturze i chcialbym jeden z tych przedmiotow zdawac teraz na maturze i nie wiem czy nie zdanie go eliminuje mnie calkowicie z ubiegania sie o przyjecie w poczet studentow, a jeszcze chcialbym dodac, ze chce isc na taki kierunek, gdzie limity przyjec co roku sa nie wyczerpane; czy nie wiedzialby ktos czegos na ten temat blizej? Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam
Powrót do góry
ExVen
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Wto Gru 18, 2007 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,

aneks do świadectwa wydaje się w przypadku poprawy wyniku z danego przedmiotu lub/i zaliczenia przedmiotu dodatkowego.

Zdający, który podwyższył wynik egzaminu maturalnego lub zdał egzamin maturalny z przedmiotów dodatkowych, otrzymuje aneks do świadectwa dojrzałości, wydany przez komisję okręgową.
(Rozporządzenie MEN z dn. 22 września 2006 r.)

Jak widzisz, nie ma powodów do obaw. Wink
Shi-fu

PostWysłany: Sro Gru 19, 2007 8:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak dla upewnienia, jesli poprawie wynik z j. ang., a nie zdam dodatkowego przedmiotu to otrzymam jedynie aneks z poprawy j. ang., bez wpisu na tym aneksie, ze rowniez podchodzilem do innego przedmiotu i go nie zaliczylem?
Powrót do góry
El_Nino

PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 1:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,

Mam nurtujące mnie pytanie odnośnie ponownego przystępowania do matury. Mianowicie, usłyszałem że podobno jeśli ktoś zadeklaruje chęć ponownego pisania matury, ale do niej nie przystąpi, to traci prawo do ponownego przystępowania do matury w latach następnych.

Czy ktoś mógłby potwierdzić bądź zaprzeczyć tej informacji?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Matura – nie taki diabeł straszny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: