EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

skóra-trądzik.
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Biologia i ochrona środowiska
Autor Wiadomość
lusiaa3

PostWysłany: Pią Lut 15, 2008 4:39 pm    Temat postu: skóra-trądzik. Odpowiedz z cytatem

Co wchodzi w skład serii kosmetyków dla cery trądzikowej? Jakie zioła, pierwiastki, witaminy zastosowano do produkcji tych kosmetyków?
to TEMAT z bilogi, który mam wykonać. Smile Smile Smile
Z góry dziękuję. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
werych
VIP
VIP

PostWysłany: Pią Lut 15, 2008 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sposoby leczenia trądziku pospolitego:
- leczenie antybiotykami: tetracyklina, erytromycyna, klindamycyna, podaje się również witaminy B2, C, PP
- leczenie bodźcowe
- leczenie hormonalne- u kobiet ( preparat antyandrogenowy Diane 35)
- leczenie zewnętrzne środkami chemicznymi i biologicznymi (papki, płyny, zawiesiny, maseczki, pudry, pasty)
- leczenie fizykalne
- leczenie chirurgiczne
- złuszczanie naskórka
- leczenie pochodnymi witaminy A (roaccutane) - tylko w ciężkich postaciach
- leczenie klimatyczne i kąpiele w wodzie morskiej

Najczęściej przepisywane przez dermatologa leki przeciwtrądzikowe to:

- Zineryt (połączenie soli cynku z erytromycyną
- Aknefug ( zawiera hormon estrogenowy)
- Isotrex ( isotretinoina-pochodna wit. A)
- Retin A , Atrderm, Differin (retinoid - kwas witaminy A)
- Acnemycin Plus (połączenie retinoidu z erytromycyną)
- Benzacne (zawiera nadtlenek benzoilu)
- Skinoren (kwas azelainowy)

W terapii przeciwtrądzikowej istotne jest dokładne stosowanie się do zaleceń dermatologa. Antybiotykoterapia powinna trwać minimum sześć miesięcy. O przerwaniu leczenia lub zmianie leku zawsze decyduje lekarz dermatolog.

Leczenie trądziku młodzieńczego można wspomagać metodami fizykalnymi:
- Naświetlanie lampą kwarcowa, promieniami słonecznymi, lampami UVA (opalona skóra wygląda lepiej - jednak okres poprawy jest krótki i należy liczyć się z pogorszeniem wyglądu skóry)
- Lasery biostymulacyjne - obecnie tę metodę poleca się coraz rzadziej, laser nie leczy trądziku , poprawia jednak wygląd cery ponieważ plamy potrądzikowe szybciej znikają
- Impulsywne źródło światła - stosowane w terapii trądziku grudkowo-krostkowego, naświetlanie promieniami o długości fali 420 nm ogranicza wzrost bakterii, urządzenie jest jednak bardzo drogie i jak na razie nie dostępne dla pacjentów w Polsce.

ZALECENIA PIELĘGNACYJNE
ZAKAZY:
- Do mycia twarzy nie używaj wody i mydła
- Nie stosuj preparatów odkażających na bazie alkoholu
- Nie przesadzaj z nadmiernym opalaniem się
- Nie usuwaj sama zaskórników ani krostek, nie rozdrapuj
- Nie dotykaj bez potrzeby twarzy rękami
- Nie chowaj czoła pod grzywką (włosy mogą powodować infekcje i ograniczają dostęp powietrza do skóry)
- Ogranicz używki, ostre przyprawy, nadmierną ilość słodyczy, nie nadużywaj soli i jeśli palisz to koniecznie przestań

ZALECENIA:
- Używaj do mycia twarzy żelu antybakteryjnego
-Używaj po każdym myciu toniku antybakteryjnego (w ciągu dnia również dla odświeżenia twarzy)
- Na dzień stosuj krem o działaniu matującym i antybakteryjnym ,na noc krem antybakteryjny , regulujący pracę gruczołów łojowych
- Stosuj żel lub krem pod oczy , na szyję używaj kremu odżywczego
- Raz w tygodniu zastosuj peeling oraz maseczkę oczyszczającą - jeżeli nie masz na twarzy ropnych zmian
- Latem stosuj kremy z filtrami UVA i UVB
- Jeśli nie masz problemów z ciśnieniem i rozszerzonymi naczyńkami możesz korzystać z sauny
- Staraj się aby organizm był dotleniony, unikaj stresów
- Stosuj się dokładnie do zaleceń dermatologa i kosmetyczki
- Stosuj dietę bogatą w owoce i warzywa , ważna jest równowaga witaminowo-mineralna,pij mleko i spożywaj jego przetwory, unikaj tłuszczów zwierzęcych, uzupełniaj dietę witaminami A, B2, B6 oraz sole cynku.
- Staraj się jeść regularnie , ale małe porcje , staraj się przestrzegać stałych godzin posiłków.
- Do makjiażu używaj tylko kosmetyków antybakteryjnych ( jeśli dermatolog odradzi stosowanie pudrów w kremie to stosuj tylko korektory antybakteryjne.

poradnik kosmetyczny

pozdrawiam serdecznie!!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lail
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Sie 24, 2015 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odświeżam watek, bo mam taki straszny problem z trądzikiem, już chyba wszystkiego próbowałam, Jakieś rady?
Powrót do góry
Nita
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pią Sie 28, 2015 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poradzę Ci żeby umówić się na wizytę do specjalisty, a dalej on Cię pokieruje Smile Szczególnie, że nie ma co ryzykować jeśli chodzi o problemy skórne i to na twarzy. Poczytaj jeszcze tutaj http://sulphur.com.pl/problem/atopia, ale nie rób nic sama, bo tylko pogorszysz sytuację.
Powrót do góry
shugs
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Sob Sie 29, 2015 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, że byłaś już u dermatologa? Bo nawet jeśli tak, to lepiej idź do innego. Nie każdy jest równie skuteczny i z czym jeden nie potrafił sobie poradzić, z tym inny poradzi sobie bez problemu.
Ja na przykład chodziłam z takim problemem do pani dermatolog Doroty Kozickiej, która przyjmuje w Gdańsku. Jest naprawdę super, miła, uczynna i do tego prawdziwa profesjonalistka. Myślę, że naprawdę warto.
Powrót do góry
Eliminatured

PostWysłany: Nie Wrz 06, 2015 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wyleczyłem trądzik autoszczepionką. nic innego nie pomagało/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karol77

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2015 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idź do apteki po mydło siarkowe i maść cynkową
eddie
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pią Wrz 18, 2015 6:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakaż to jest szczepionka na trądzik? Bo sam jak do tej pory o takiej nie słyszałem. Sam proponuję na początku nie faszerować się lekami ale wypróbowac bardziej delikatnych , domowych sposobów.Dopiero jak przestaną działać to iść do dermatologa.

Bardzo skuteczne na trądzik mogą być zioła:
http://www.zdrowieinatura.pl/ziola-na-tradzik-jakie/ - na stronie obecnie możecie sobie poczytać jakie zioła sa polecane w walce z trądzikiem. Sa to na przykład aloes oraz olejek z drzewa harbacianego. Wszystkie dają dobre efekty oraz są delikatne.
Powrót do góry
rossaka28

PostWysłany: Sro Paź 14, 2015 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby skutecznie walczyć z trądzikiem należy zacząć od wizyty u dermatologa Smile samoleczenie może przynieść przykre konsekwencje i pogłębienie się stanu
Powrót do góry
aczek

PostWysłany: Sob Gru 05, 2015 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem warto zastanowić się nad przyczynami, może siedzimy za długo wieczorem przy komputerze, za bardzo stresujemy się. Przyczyny mogą być inne.
Powrót do góry
pita
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam trądzik. Przetestowałem praktycznie wszystkie rodzaje leków bez recepty z apteki oraz kosmetyków z drogerii ale tak naprawdę to niewiele z nich było skutecznych.... Niektóre wręcz pogarszały stan cery. Wysuszały oraz pryszczy robiło mi się coraz więcej. Potem postarałem się o lek na receptę zlecony mi przez lekarza oraz stan cery bardzo sie poprawił. Żałuję,zę nie wybrałem się do lekarza wcześniej i tyle się sam męćzyłem. Czy wiecie,ze jest możliwość dostania takiego leku bez problemu przez internet? Konkretnie na tej stronie:
https://dimedic.eu/baza-chorob/tradzik

Ja stosuję Zineryt. Jest to specjalny płyn na cerę.
Powrót do góry
pasiczna
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Sro Sty 13, 2016 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sam trądzik jest takim problemem, jak blizny, które po nim zostają... Żadne kosmetyki nie pomagały mi na trądzik, dopiero hormonalnie udało mi się go zwalczyć. Z bliznami też miałam problem, tu z pomocą przyszedł laser. Po trzech zabiegach laserem ResurFX w Vici Clinic w Krakowie buzia wygląda o wiele lepiej. Zabiegi są trochę bolesne ale warto, naprawdę.
Powrót do góry
kalicki12
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam zabiegi mezoporacji bezigłowej z wykorzystaniem urządzenia Dermation. Świetnie działają nie tylko na trądzik, ale również na zmarszczki, naczynka i wiele innych problemów skórnych. Są to innowacyjne zabiegi, polegające na bezigłowym wprowadzaniu w skórę dużych dawek substancji aktywnych. Warto się nimi zainteresować, super efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.
Powrót do góry
trifad

PostWysłany: Pon Lut 15, 2016 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza tym słyszałem, że warto w pokoju postawić nawilżacz powietrza http://www.rtvagd.net/nawilzacz-powietrza/ korzystnie oddziałuje na nasz zdrowie i funkcjonowanie całego organizmu
Powrót do góry
play
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Lut 22, 2016 11:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trądzik lubi pojawiać się nawet wtedy kiedy niedokładnie zmyjemy makijaż dlatego warto stosować płyny micelarne http://www.garnier.pl/twarz/piekno/garnier/plyny-micelarne-3w1-od-garniera
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Biologia i ochrona środowiska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: