EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Zarządzanie-czy warto studiować?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Studia – po liceum nadal dbam o rozwój
Autor Wiadomość
N4tka90

PostWysłany: Pon Wrz 07, 2015 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matura to bzdura a STUDIA to już W OGÓLE!
Nie marnuj sobie cennych lat które mozesz porzeznaczyc na doswiadczenie. studia nic nie dają
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
N4tka90

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2015 10:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kto sie ze mna zgadza?
Szukam sponsora... Może umówimy się na sponsoring...?
Cassca
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2015 10:52 am    Temat postu: Odpowiedź Odpowiedz z cytatem

Posiadanie wyższego wykształcenia jest na pewno dużym plusem i nie zgodzę się z tym, że to strata czasu. Owszem doświadczenie jest ważne, ale jedno nie wyklucza drugiego. Sama zdecydowałam się na studia prawnicze na http://www.prawowroclaw.edu.pl/oferta/5-letnie-studia-prawnicze/ i choć kierunek nie należy do najlżejszych to mam czas na staż czy praktyki. Aktualnie kończę nawet staż w Kancelarii Radców Prawnych. Stąd też jak pisałam jedno nie wyklucza drugiego, ale jak to mówią " dla chcącego nic trudnego".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karinawalorek

PostWysłany: Nie Wrz 27, 2015 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do zarządzania trzeba mieć dryg, jak ktoś go nie ma to papier nie pomoże.
Powrót do góry
Bartss

PostWysłany: Pon Paź 05, 2015 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektórzy twierdzą, że warto, ale ja nie podzielam tego zdania. Zarządzanie może i zapewni nam pracę, ale za marne pieniądze.
winogrze75

PostWysłany: Wto Paź 06, 2015 8:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie zarządzanie to takie gadanie o niczym. Uważam, że tylko konkretne studia takie jak prawo czy medycyna dadzą Ci pracę.
Powrót do góry
terikolo

PostWysłany: Wto Paź 06, 2015 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak. Przede wszystkim wówczas, gdy w planach mamy własną działalność gospodarczą.
Powrót do góry
gabriell87

PostWysłany: Pon Paź 12, 2015 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarządzanie warto studiować jeśli planuje się otwarcie działalności gospodarczej po studiach - szczególnie jeśli wybierze się specjalność typu zarządzanie firmą, itp. Pozostałe osoby będą raczej miały problemy ze znalezieniem pracy w zawodzie, chyba, że wybiorą dobra uczelnię i już na studiach zdobędą jakieś konkretne doświadczenie związane z biznesem. Dobrym pomysłem są tutaj praktyki, najlepiej za granicą - byłem na takich w Anglii i polecam. Jakby co to tutaj znajdziecie zagraniczne praktyki związane z zarządzaniem (biznes, marketing, itp.): http://aiesec.pl/dla-studentow/wyjedz-na-praktyke-lub-wolontariat/global-talents
Powrót do góry
tekla62
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Wto Paź 13, 2015 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak już ktoś wcześniej wspomniał, trzeba być przede wszystkim dobrym w tym, co się robi. Bez jakichkolwiek umiejętności papierek do niczego się nie przyda. Ja od siebie mogę polecić Ci WSEIZ w Warszawie, która oferuje wiele ciekawych kierunków, w tym także zarządzanie - http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-zarzadzania/zarzadzanie-i-inzynieria-produkcji . Dobra uczelnia z wysokim poziomem.
Powrót do góry
wiola438
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Sro Paź 14, 2015 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z przedmówczynią. Dodatkowo powinno wybrać się kierunek, który pokrywa się z naszymi zainteresowaniami. Ja, gdybym nie była już po studiach, chętnie wybrałabym się na kierunek wizażysta - stylista . Wiem, że nauka byłaby dla mnie czystą przyjemnością, interesuję się modą i nowinkami makijażowymi. Jakby ktoś również chciał wybrać się na taki kierunek mogę polecić tę szkołę - http://fam-makeup.pl/ . Zajęcia odbywają się zarówno w trybie dziennym jak i zaocznym.
Powrót do góry
Tondi

PostWysłany: Czw Paź 15, 2015 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne. Zarządzenie jest bardzo dobrym kierunkiem, natomiast jako dodatek do czegoś innego Wink Przynajmniej ja to tak widzę.
Bernadka

PostWysłany: Pon Lis 02, 2015 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli tylko czujesz się dobrze w tym kierunku no to nie ma czasu do stracenia Smile. Jestem zadania, że jak człowiek nie spróbuje to się nie dowie, a przecież to o wiele lepsze niż stanie w miejscu. Jeśli chodzi o zarządzanie to, obecnie rozpoczęłam studia podyplomowe z Zarządzania bezpieczeństwem informacji na UTH w Warszawie i to jest bardzo dobra kontynuacja moich studiów, szczególnie, ze i praca ode mnie tego wymaga. Idz przed siebie i nie patrz, że ktoś Ci mówi, że by tego nie robił, trzeba popełniać własne błędy, ale wtedy też i sukces smakuje lepiej Smile
Powrót do góry
macion

PostWysłany: Pon Lis 02, 2015 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podpisuję się obiema rękoma pod tym co napisała @Bernadka. Spróbuj to sam się przekonasz, nie słuchaj innych Wink
Bp

PostWysłany: Wto Lis 03, 2015 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radzę dobrze przemyśleć kierunek studiów i w ogóle chęć studiowania. Zarządzanie jest bardzo oblegane i popularne, a liczba miejsc na rynku pracy - deficytowa. Najlepiej po maturze radzę w pierwszej kolejności zainteresować się pracą i zarabianiem, a dopiero później studiowaniem. Owszem, studia to prestiż i niejako maturzyści obecnie wychodzą z założenia, że jak nie zrobią przynajmniej I etapu (studia licencjackie), to będę kimś gorszym. Ciekawe jest zjawisko, że jak się mówi o zaletach danego człowieka, to zawsze gdzieś pada "wyższe wykształcenie". Coś w tym jest. Człowiek jest w jakiś sposób mądrzejszy po studiach (mniej lub bardziej, w zależności od tego jak się przykładał do nauki). Problem jest tego typu, że jeżeli ze studiowaniem w parze nie idzie aktywność zawodowa, to po studiach możecie bardzo, ale to bardzo długo szukać pracy. Zatrudnienie znajdują specjaliści, a żeby nim być w danej branży potrzeba wielu lat doświadczenia. Dla rekruterów, dyplom uczelni wyższej to dodatek. jeżeli mają kandydata po doktoracie, ale bez doświadczenia i kandydata po maturze, ale z doświadczeniem..... wybiorą tego po maturze. Także jeżeli chcecie zadbać o swoją przyszłość materialną (i rodziny), to decydujcie się na studia rozsądnie i szukajcie kierunków nieobleganych (po wcześniejszej analizie rynku i trendów na najbliższe lata). Wielu maturzystów wychodzi z założenia, ehh.. tak bardzo interesuje mnie literatura i idą na literaturoznawstwo. CO po tych studiach mają? NIC. To samo jest filozofią i innymi kierunkami, które wymierają (jak pokazują doświadczenia wydziałów wielu prestiżowych uczelni wyższych w Polsce). Koniec. Mam nadzieję, że ktoś doczytał do końca Smile
Powrót do góry
karoml

PostWysłany: Pon Lis 09, 2015 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie że są tu osoby które znają się na rzeczy. Pozdrawiam was ciepło!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Studia – po liceum nadal dbam o rozwój Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

Skocz do: