EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Język obcy - przedmiot dodatkowy - matura pisemna i ustna?
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Matura – nie taki diabeł straszny
Autor Wiadomość
ziemoslaw19129

PostWysłany: Sro Lis 01, 2017 3:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie kompletnie zbędne jest branie dodatkowych przedmiotów tylko po to żeby były....
niebieskira

PostWysłany: Pon Lis 13, 2017 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie motywacja do nauki języka jest trudna, bo wymaga chęci zarówno od strony nauczyciela, jak i samych uczniów. Podążanie według programu nauczania, który jest sztywny i mało rozwojowy, potrafi tylko zniechęcić, dlatego w sumie rozumiem uczniów, że nie wykazują dostatecznego zainteresowania pomimo matury. Na szczęście ja trafiałam na nauczycieli, którzy zawsze robili coś ponadto niż ćwiczenia w podręczniku i starali się nas przekonać do nauki gramatyki i słówek, dając w klasie maturalnej dużo zadań typowo maturalnych albo dłuższych tekstów do czytania. Im bliżej było matury, tym przerabialiśmy więcej ćwiczeń ze słuchu oraz mówionych, by nas oswoić przed ustną częścią, a także przygotowywaliśmy wspólnie pomoce naukowe co do dłuższych form pisemnych. To nas dostatecznie zmotywowało do systematyczności. Dzisiaj faktycznie można wykorzystać aplikacje ze słówkami do nauki albo inne rozwiązania, np. teksty kulturowe w danym języku, żeby zainteresować uczniów. Wymaga to zaangażowania, ale wiem z doświadczenia, że wiedza przekazywana w ciekawy sposób łatwiej wchodzi do głowy, więc trud się opłaci Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
diana16996

PostWysłany: Sro Lis 22, 2017 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zauważyłem że młodzież strasznie stresują się odpowiedzią ustną a to przecież ona właśnie daje najwięcej możliwości Smile.
Powrót do góry
Mermagda0

PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli macie problem z językiem to warto może zapisać się na jakieś dodatkowe zajęcia, kursy? Jeżeli zależy wam na dobrym wyniku na maturze to może nawet warto skorzystać z takich ofert jak https://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-niemiecki/ czyli nauka w szkole językowej. Na zajęcia zawsze możecie się zapisać po swoich lekcjach i jakoś to fajnie pogodzicie razem
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Matura – nie taki diabeł straszny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: