EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Kontuzja kolana
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Sport i zdrowie
Autor Wiadomość
Nita
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pią Mar 03, 2017 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lekarz swoją drogą, ale może warto pomyśleć o elektrostymulacji, która bardzo korzystanie wpływa na stawy po kontuzji. Na stronie http://elektrostymulatory.net/rehabilitacja/ znajdziesz istotne informacje na ten temat, jak i same elektrostymulatory.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paryzanka1
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Sro Mar 15, 2017 9:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stawy i kości to jedna z tych elementów ludzkiego organizmu o które naprawdę trzeba zadbać i nie odkładać wizyty u lekarza, kiedy czujemy że nam poważnie dokuczają bo to może być oznaka jakiegoś zwyrodnienia, nadwyrężenia bądź efekt jakiejś kontuzji. Jeśli to zlekceważymy to konieczny będzie zabieg typu endoprotezoplastyka biodra które wykonuje specjalista z ortopedia.poznan.pl/, jak również szereg innych zabiegów, mające przynieść pacjentowi ulgę. Ale pacjent też musi wykazać inicjatywę i chęć walki o własne zdrowie.
Powrót do góry
justyna8
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pią Mar 31, 2017 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takiej sytuacji na pewno przyda Ci się odpowiednia rehabilitacja. Polecam poszukać kogoś, kto się na tym zna i ma wiedzę na temat rehabilitacji. Najlepiej, aby wykonywał usługi z dojazdem do domu. Na pewno dużo Ci to da.
Powrót do góry
sciencesce
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Czw Kwi 06, 2017 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przypadku bólu stawu kolanowego ja proponuję rozważyć kupno preparatów na stawy jak np. Hyalutidin. Z kontuzją kolana nie ma co żartować i najlepiej stawy kolanowe po prostu wzmocnić.
Powrót do góry
magikk
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Czw Kwi 27, 2017 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na rehabilitację można uzyskać pieniądze z oc sprawcy wypadku. Poczytajcie sobie opinie o EuCO. Oni zajmują się odzyskiwaniem takich odszkodowań.
Powrót do góry
Saszka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Maj 22, 2017 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem, nie warto bagatelizować takiego urazu, bo możesz narobić sobie prawdziwych kłopotów, szczególnie, że bardzo szybko wróciłeś do treningów.
Nie wiem, czy ktoś już Ci wspominał o leczeniu takich patologicznych zmiany ścięgien, wiązadeł, torebek stawowych czy mięśni i kości i przewlekłego bólu za pomocą fali uderzeniowej?
W gabinecie Ortomedicus w Krakowie Nowej Hucie oraz w Wieliczce maja specjalny, nowoczesny aparat do leczenia tą metodą.
Poczytaj na stronie, jak i z jakim skutkiem możesz podjąć leczenie tą metodą, bo wydaje mi się, że warto zainwestować w takie zabiegi fizjoterapeutyczne, żeby nie pogłębiać tak poważnej kontuzji.
Powrót do góry
play
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Sro Lip 19, 2017 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli chodzi o uraz kolana warto wykonać dodatkowe badanie RTG oraz MRI ponieważ może dojść do uszkodzenia więzadeł. Skoro lekarz załozył Ci gips to cos jest nie tak. Ja w zeszłym roku przeszłam uraz kolana po czym okazało się, ze będzie potrzebny zabieg artroskopii ze względu na uszkodzenie wiązadeł krzyzowych. U mnie zabieg przeprowadzał dr Pisarski Artur w poradni chorej stopy na Ursynowie i obecnie jestem w trakcie rehabilitacji po zabiegu. Nie wiem kiedy wróce do sportu jednak nalezy to wykonywac stopniowo zeby ponownie nie złapac kontuzji tego kolana. Twój lekarz powinien Ci wszystko powiedzieć.
Powrót do góry
lanister

PostWysłany: Sro Sie 02, 2017 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że to naturalne, że bóle będą się utrzymywać jeszcze przez jakiś czas, szczególnie przy takiej wrednej kontuzji. Nie masz się czym niepokoić, no chyba że to się będzie przedłużać jakoś znacznie.
Wiedzmin
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Czw Sie 24, 2017 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze swojej strony mogę polecić ciekawy artykuł na stronie https://genacol.pl/regeneracja-odbudowa-wiezadel/, z którego dowiemy się wielu rzeczy na temat odbudowywania więzadeł mięśniowych. Dzięki tym poradom można przyspieszyć powrót do uprawiania sportu po kontuzji, a nawet będziemy w stanie zapobiec wielu z nim.
Powrót do góry
Milka77
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Wto Wrz 05, 2017 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto orientować się w kwestii zdrowia- jakie choroby są, co należy zrobić w przypadku kontuzji, czy jak dbać o stawy. Dlatego ja zamierzam zapoznać się ze stronką na którą ostatnio wpadłam http://ruszajpozdrowie.pl/ ponieważ tutaj mamy różne pomocne informacje w zakresie zdrowia. Jak dla mnie jest to świetny serwis edukacyjny.
Powrót do góry
juliank

PostWysłany: Sro Wrz 13, 2017 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na forum o edukacji raczej trudno Ci będzie znaleźć diagnozę.. Wink Jeśli się tak martwisz to lepie idź do specjalisty, choćby prywatnie.
natka32
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Sro Wrz 27, 2017 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam zażywać regularnie kolagen na stawy
aaama
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Paź 02, 2017 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lekarz po okreslenia stopnia urazu z pewnoscia skieruje na rehabilitacje lb jakies zabiegi.
reanulka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Wto Paź 31, 2017 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Rex Medica Sport w Warszawie mają dobrych ortopedów, sprzet, można zrobić rezonans. Ja miałem problem z kolanami. Kiedyś sporo biegałam, a teraz nie mogę praktycznie wcale. Za tydzień będę miał robiony rezonans obu kolan. Dobrze że mają teraz promocje 30% taniej na drugie kolano, bo tanie badania to nie są. No ale NFZ takie kolejki, że to szkoda gadać
Powrót do góry
Majka22
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Sro Lis 01, 2017 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem lekarzem, więc ciężko mi w tej kwestii coś poradzić, ale jedno wiem na pewno, najważniejsza będzie rehabilitacja. Sama miałam dosyć długą rehabilitację po skomplikowanym złamaniu ręki, jednak dzięki temu ręka wróciła do pełnej sprawności. Zwróć też uwagę przy wyborze ośrodka rehabilitacyjnego, ja polecam w Krakowie Centrum Rehabilitacyjne RST, bardzo nowoczesne miejsce i świetni profesjonaliści.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Sport i zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Skocz do: