EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Poprawa matury - co z osobami, które obleją maturę?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Matura – nie taki diabeł straszny
Autor Wiadomość
kalinka114

PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 8:35 pm    Temat postu: Poprawa matury - co z osobami, które obleją maturę? Odpowiedz z cytatem

Witam!Tak się zastanawiam co będzie jeśli nie zdam matury z dwóch przedmiotów np.pisemnego polskiego i angielskiego,czy będę za rok pisał cała maturę czy tylko z tych co oblałem,bo już pogubiłam się Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wyso

PostWysłany: Nie Maj 11, 2008 11:36 am    Temat postu: Re: Co z tymi co obleją mature? Odpowiedz z cytatem

Jeśli udajesz dziewczynę/kobietę to chociaż przyłóż się do tego dokładnie Wink Jeśli nie zdasz matury z j. zngielskiego/j. polskiego z powodu egzaminu ustnego/pisemnego, to musisz go zaliczyć (pisemny i ustny - nie zdany dany przdmiot to nei zdany przedmiot, a nie jakaś jego część). A poprawka z tego co słyszałem jest w tym roku w sieprniu, więc nie jest tak źle Razz

PS Nie dam sobie głowy uciąć za te informacje, ale myslę, że tak właśnie jest.[/code]
Powrót do góry
ExVen
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Nie Maj 11, 2008 9:16 pm    Temat postu: Poprawa matury dla osób, które nie zdały egzaminów Odpowiedz z cytatem

kalinka114 napisał:
(...) co będzie jeśli nie zdam matury z dwóch przedmiotów np.pisemnego polskiego i angielskiego,czy będę za rok pisał cała maturę czy tylko z tych co oblałem (...)

Witaj. Jeżeli tak by się wydarzyło, czego Ci nie życzę, to w tej sytuacji zdajesz tylko te przedmioty, których nie zaliczyłeś.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za pozytywne wyniki! Wink

wyso napisał:
(...) A poprawka z tego co słyszałem jest w tym roku w sieprniu, więc nie jest tak źle (...)

Egzamin maturalny w terminie poprawkowym - sierpień 2008 przeznaczony jest dla zdających, którzy nie zdali egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu w części ustnej albo w części pisemnej, a przystąpili do egzaminu ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
milka121

PostWysłany: Pon Maj 12, 2008 7:25 am    Temat postu: matura Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko:) jesli powiedzmy niezdałabym maturki z jednego przedmiotu to czy zeby miec zdaną mature to musze pisac poprawke w sierpniu czy moge pisac za rok i nie pisac sierpniowej poprawki.??i czy wtedy( za rok) piszę tylko z tego z czego nei zdałam czy musze pisac wszystko, łącznie z zapowiadana matematyką ? z góry dziekuje za odpowiedz:)
Powrót do góry
ExVen
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Wto Maj 13, 2008 3:15 pm    Temat postu: Poprawa matury dla osób, które nie zdały jednego egzaminu Odpowiedz z cytatem

Odkładanie sierpniowej poprawy nie byłoby mądrym posunięciem, po co odwlekać i stresować się dłużej, wiadomości jeszcze świeże nie umkną, a ciężar po egzaminie spadnie z serca. Do tego egzamin maturalny organizowany w sierpniowej turze popraw, ma na celu umożliwienie maturzystom, którzy nie zaliczyli jednego z przedmiotów, zdanie go jeszcze przed wrześniową rekrutacją na studia.

Nie przystępując do sierpniowej poprawy, oczywiście mogłabyś podejść do egzaminu w przyszłej sesji (masz na to 5 lat licząc od daty pierwszego podejścia do matury). Na dzień dzisiejszy matematyka poprawkowiczów nie obejmuje (chyba, że coś się jeszcze zmieni).

Życzę Ci abyś zdała, a te wahania były nieuzasadnione. Wink
sharonka888

PostWysłany: Sro Maj 14, 2008 4:46 pm    Temat postu: Termin poprawy matury? Odpowiedz z cytatem

Mam w związku z tym pytanie, czy jest znany termin poprawy matury? Chodzi mi o kontretny dzień sierpnia. Po dzisiejszej matematyce jestem pewna, że będę musiała ją napisać...
Powrót do góry
milka121

PostWysłany: Sro Maj 14, 2008 6:36 pm    Temat postu: Sierpniowa matura poprawkowa a studia Odpowiedz z cytatem

matura poprawkowa jest na końcu sierpnia a dokumenty mozna składac np na studia zaoczne do 1 wrzesnia...wiec chyba i tak nie ma szans na dostanie się na studia zaoczne bo termin jest do 1 wrzesnia a matura jest na ok 4 dni wczesniej wiec nie ma wyników...wiec miejsca na studiach są juz pozajmowane...więc co nam daje w praktyce ta poprawka w sierpniu?
Powrót do góry
sharonka888

PostWysłany: Czw Maj 15, 2008 11:53 am    Temat postu: Poprawka sierpniowa a rekrutacja na studia Odpowiedz z cytatem

a co w przypadku dziennych studiów? tam gdzie ja chciałabym się dostać jest naprawdę niewielu chętnych, w tamtym roku było 1,1 na jedno miejsce, w tym zapewne bedzie mniej, biorąc pod uwagę ilość maturzystów. Czy nie ma we wrzesniu żadnych uzupełniających naborów?
Powrót do góry
ExVen
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Czw Maj 15, 2008 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sharonka888 napisał:
(...) czy jest znany termin poprawy matury? Chodzi mi o kontretny dzień sierpnia. (...)

Egzamin maturalny poprawkowy - sierpień 2008

Termin egzaminu pisemnego – 26 sierpnia, początek godz. 9.00
Termin egzaminu ustnego – 25-29 sierpnia

Zobacz "przyklejony" temat w aktualnym dziale: "Terminy pisemnych egzaminów maturalnych w 2008 roku", tam masz wszystko.

……………………………………………………………………………

Odnośnie rekrutacji, trzeba się dowiadywać indywidualnie na uczelniach, część szkół z tego co wiem ma już ustalone terminy wrześniowego naboru (informacje udostępniają na stronach www). Zdaje się, że szkoły wyższe przygotowują dodatkową pulę na rekrutację wrześniową i publikują ją po wstępnej orientacji w naborze (kiedy wiedzą ile mają jeszcze miejsc do dyspozycji i na jakich kierunkach). Może nie otwiera to drzwi do najlepszych uczelni oraz na kierunki najbardziej popularne/oblegane, ale…
Ktoś

PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 6:46 pm    Temat postu: Przedmiot dodatkowy a sierpniowa poprawa matury Odpowiedz z cytatem

Witam,

Chciałabym zapytać czy w sierpniu mogą poprawiać tylko ci maturzyści, ktorzy nie zdali przedmiotu obowiazkowego. Z tresci rozporzadzenia ministra edukacji nie wynika to bezposrednio.
Z góry bardzo dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam Smile
Powrót do góry
ExVen
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Pon Maj 19, 2008 3:29 pm    Temat postu: Poprawa matury z przedmiotu dodatkowego Odpowiedz z cytatem

Witaj. Wink

Wynik z przedmiotu dodatkowego nie ma wpływu na zdanie egzaminu maturalnego, także sierpniowy egzamin poprawkowy może być zdawany tylko z niezaliczonego przedmiotu obowiązkowego. Przedmiot dodatkowy można poprawić lub podwyższyć jego wynik w kolejnych sesjach egzaminacyjnych.
mkz

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 12:36 pm    Temat postu: Re: Poprawa matury dla osób, które nie zdały jednego egzamin Odpowiedz z cytatem

ExVen napisał:
(...)Na dzień dzisiejszy matematyka poprawkowiczów nie obejmuje (chyba, że coś się jeszcze zmieni). (...)Wink

Witam,

W jakim sensie nie obejmuje matematyki? Zadawałem matematykę jako przedmiot obowiązkowy i najbardziej się go obawiam. Jeżeli nie uzyskam wymaganych 30% to nie mam szans na poprawę w sierpniu? Dopiero za rok?
Przepraszam, że odkopuję temat, ale dosyć mnie to zaciekawiało i zmartwiło.
Powrót do góry
ExVen
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.

To była odp. na pytanie dotyczące przyszłości i wprowadzenia matematyki jako przedmiotu obowiązkowego dla wszystkich zdających egzamin maturalny. Ty zdawałeś matematykę, bo taki przedmiot wybrałeś jako obowiązkowy, jeśli "odpukać" nie zaliczyłbyś tego jednego przedmiotu, to masz prawo przystąpić do poprawy sierpniowej. Trzymam kciuki za pomyślne wyniki! Wink
mkz

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej,

Kamień z serca, ja także sadzę iż matematyka do przodu, jednak na każdą ewentualność trzeba być przygotowanym. A jak się sprawa ma jeżeli chodzi o wyniki tych egzaminów w terminie poprawkowym? Chodzi mi tutaj czy po napisaniu tegoż egzaminu powtórnie, będę jeszcze miał jakiekolwiek szanse na kontynuowanie nauki w trybie dziennym na studiach?
Powrót do góry
say_be

PostWysłany: Nie Cze 15, 2008 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie. Jak nie zdam matury z jednego przedmiotu obowiązkowego i chce to poprawić w sierpniu to mam to jakoś zgłosić w sierpniu, czy jak?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Matura – nie taki diabeł straszny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: