EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Poprawa matury w sierpniu - jeden niezdany przedmiot
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Matura – nie taki diabeł straszny
Autor Wiadomość
szymon88is

PostWysłany: Pon Maj 19, 2008 1:31 pm    Temat postu: Poprawa matury w sierpniu - jeden niezdany przedmiot Odpowiedz z cytatem

Witam, dzisiaj nie zdałem matury ustnej z języka angielskiego i mam kilka pytań w zwiąsku z tą załamującą sytuacją:
1. Czy musze złożyc jakieś podanie żeby dopuścili mnie do poprawki w śierpniu?
2. Na matuże pisemnej zdawalem jako pierwszy przedmiot dodatkowy WOS a drugi geografia (ten który niby nie trzeba zaliczyc aby zdac mature). No i tak mi się zdaje że nie zdam gegre to czy wtedy nie bębe mógł zdawac poprawki?
PROSZE o szybką odpowiedz bo zaraz mamuśka do domu przyjdzie i musze wiedziec jak ją uspokoic!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ExVen
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Pon Maj 19, 2008 3:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maturzysta, który przystąpił do egzaminu ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej i nie zdał egzaminu z wyłącznie jednego przedmiotu ma prawo przystąpić do egzaminu z danego przedmiotu w terminie poprawkowym (sierpień).

Zdający w terminie 7 dni od daty ogłoszenia wyników egzaminu maturalnego, składa przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego pisemną informację zawierającą oświadczenie o ponownym przystąpieniu do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szymon88is

PostWysłany: Pon Maj 19, 2008 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

7 dni od podania wszystkich wyników czyli gdzies 30 czerwca??
Powrót do góry
karolcia_884

PostWysłany: Wto Maj 20, 2008 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale czy jeden przedmiot to znaczy np. pisemny nuiemiecki i ustny niemiecki czy tylko jedno z tych?? Bo nie wiem ....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ExVen
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Wto Maj 20, 2008 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymon88is

Ogłoszenie wyników i wydanie absolwentom świadectw planowane jest na:
30 czerwca 2008 r.

karolcia_884

Egzamin maturalny w terminie poprawkowym (sierpień 2008) przeznaczony jest dla zdających, którzy nie zdali egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu w części ustnej albo w części pisemnej, a przystąpili do egzaminu ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych. Czyli nie z dwóch części egzaminu łącznie a z jednej. Wink
karolcia_884

PostWysłany: Wto Maj 20, 2008 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja dziękuje bardzo za informacje. Bo dziś mi sie noga podwinęła i nie zdałam niemieckiego ustnego. teraz tylko czekać na wyniki pisemnych...
Powrót do góry
szymon88is

PostWysłany: Wto Maj 20, 2008 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodzi mi o to czy musze składac to pdanie 7 dni po czesciu ustnej gdzie dostaje sie wyniki odrazy, czy 7 dni liczac od 30 czerwca??
Powrót do góry
ExVen
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Nie Maj 25, 2008 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież nie masz jeszcze wyników wszystkich egzaminów (ustnych i pisemnych), dopiero wiedząc, że wszystkie pozostałe przedmioty obowiązkowe zaliczyłeś pomyślnie składasz oświadczenie o ponownym przystąpieniu do egzaminu z tego jednego niezdanego przedmiotu.
weteran31

PostWysłany: Pon Maj 26, 2008 7:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak wygląda to oświadczenie ?Gdzie można go pobrać ? Dlaczego pytam ? W dniu ogłoszenia wyników i 7 dni po będę na wczasach, więc po potencjalnej - smutnej informacji ze szkoły o niezdanym jednym egzaminie, nie będę w stanie złożyć owej deklaracji osobiście w szkole. W grę wchodzi jedynie przesłanie pocztą wcześniej przygotowanego dokumentu. I czy można wysłać ją bezpośrednio do OKE, na obszarze którego się zdawało ??? Proszę o odpowiedź.
Powrót do góry
ExVen
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Sro Maj 28, 2008 12:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Druk oświadczenia można zobaczyć na stronach komisji egzaminacyjnych, np. tutaj:

->> Oświadczenie absolwenta o woli przystąpienia do egzaminu w sesji sierpniowej (poprawkowej) [format .doc]

Mimo tego sceptycyzmu życzę pomyślnych wyników! Wink
natalkaaa

PostWysłany: Sro Maj 28, 2008 7:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli jesli bym zalozyla ze nie zdam z dwoch przedmiotow pisemnych to do sesji poprawkowej w sierpniu nie moge przystapic nawet z jednego wybranego z nich?
Powrót do góry
weteran31

PostWysłany: Sro Maj 28, 2008 8:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest bardziej, niż pewne. Ten przypadek obejmuje tych, którzy przystąpili do wszystkich obowiązkowych przedmiotów do zdawania, ale nie zdali tylko i wyłącznie z jednego. Przynajmniej tak mówi Rozporządzenie Ministra w tej materii. Dla ExVen podziękowania za link do oświadczenia (druk zabiorę go na wczasy)-przezorny zawsze ubezpieczony Smile
Powrót do góry
monika1991

PostWysłany: Pon Cze 30, 2008 3:22 pm    Temat postu: Gdzie poprawka matury? Odpowiedz z cytatem

a czy ktos wie gdzie moze byc poprawka matury?? jesli jestesmy z woj. lubelskiego to musimy jechac az do krakowa???????? czy moze gdzies blizej??? Confused
Powrót do góry
ExVen
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Pon Cze 30, 2008 8:12 pm    Temat postu: Gdzie poprawa matury? Odpowiedz z cytatem

Zapytaj w swojej szkole (np. w woj. mazowieckim sierpniowe poprawki odbywają się w szkołach). Nie wiem dokładnie jak jest w innych województwach - w harmonogramie przeprowadzenia egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym (sierpień 2008) jest adnotacja, iż informacja o miejscu przeprowadzenia egzaminu i szczegółowych terminach egzaminów ustnych zostanie umieszczona na stronie internetowej właściwej OKE w terminie do dnia 10 sierpnia 2008 roku.
ja123

PostWysłany: Pon Cze 30, 2008 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli jak nie zdałem angielskiego pisemnego to tylko czesc pisemna powtarzam czy pisemna i ustna razem?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Matura – nie taki diabeł straszny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: