EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Studia z przyszłością - problem w wyborze kierunku studiów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Studia – po liceum nadal dbam o rozwój
Autor Wiadomość
ksenia7

PostWysłany: Pon Mar 23, 2015 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się, lepiej zrobić kilka kursów i równocześnie pracować niżeli decydować się na 5 lat studiów które nic nie dają...
MajkasS

PostWysłany: Pią Lip 10, 2015 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Informatyka jest przyszłościowym kierunkiem o ile będziesz się rozwijać w tym kierunku i wybierzesz dobrą uczelnie. Znam osoby, które robią karierę po tym kierunku, a i takie, które nigdy nie będą pracowały w zawodzie, mimo że studiowały razem.
Bernadka

PostWysłany: Sro Lip 15, 2015 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem przyszłościowymi kierunkami są wszystkie kierunki techniczne np. studia inżynierskie na kierunku transport i budownictwo. Teraz wiele uczelni posiada taką ofertę edukacyjną, np. http://www.uth.edu.pl/ - sama zastanawiam się nad studiowaniem właśnie tam, ale nieco innego kierunku. Wydaje mi się, że problemów ze znalezieniem pracy nie powinni mieć również informatycy i elektronicy - ponieważ to rozwojowe dziedziny w których brakuje ekspertów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
perdo

PostWysłany: Czw Lip 16, 2015 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszyscy narzekają na studia, ale i tak każdy je wybiera. Nie ma jednej gotowej recepty, wszystko zależy od tego co lubisz robić. Ja wybrałam dwa kierunki Pedagogiką i Dziennikarstwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wladiko

PostWysłany: Pią Lip 17, 2015 8:34 am    Temat postu: Studia Odpowiedz z cytatem

Z własnego doświadczenia mogę Wam powiedzieć, że trend jest taki: kierunki politechniczne, matematyczne i informatyczne to na starcie 25% więcej szans na zdobycie dobrej pracy po studiach. Pytanie, czy i kiedy ten trend się odwróci, bo humaniści też są przecież niezbędni w firmach.
Uczennica

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2016 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W szkole zaocznej może być trochę trudńiej. Wiele rzeczy trzeba zrobić, opracować samodzielnie.
Powrót do góry
Daniela12

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2016 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, większa samodzielność sie kłania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
michajlo198

PostWysłany: Sob Kwi 02, 2016 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś bez studiów nic sie nie zrobi, dlatego tak wielu je wybiera. Ja po technikum dalem sobie spokoj, powiedzialem ze na studia nie pojde.... a pozniej znalazlem ciekawa prace i zaczalem sie rozwijac, teraz studiuje juz drugi rok i jestem bardzo zadowolony
Powrót do góry
michajlo198

PostWysłany: Sob Kwi 02, 2016 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś bez studiów nic sie nie zrobi, dlatego tak wielu je wybiera. Ja po technikum dalem sobie spokoj, powiedzialem ze na studia nie pojde.... a pozniej znalazlem ciekawa prace i zaczalem sie rozwijac, teraz studiuje juz drugi rok i jestem bardzo zadowolony
Powrót do góry
Moska90
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pią Cze 23, 2017 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli zależy Wam na udanej pracy, to przede wszystkim wybierajcie zajęcia, które są zbieżne z Waszymi pasjami. Dzięki temu będziecie w stanie zawsze podjąć najlepszą decyzję. Dobrym pomysłem może być przejrzenie portalu z poważnymi ofertami pracy Blu Ark. Chyba każdy zauważy, że wyróżniają się tam takie kategorie jak http://thebluark.com/group/inzynieria które mogą przynieść najwięcej korzyści. To powinno dać do myślenia.
Powrót do góry
Mariia1990

PostWysłany: Pią Cze 23, 2017 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ważne jest też to jaka uczelnie wybierzecie. Po niektorych kierunkach tez patrza wlasnie w jakim miejscu sie ksztalciliscie, inne uczelnie maja rozne renomy. Fajnie jest tez ukonczyc studia zagraniczne. Wiele firm potrzebuje teraz specjalistow znajacych jezyki a na takich studiach czy chcecie czy nie podszlifujecie swoj jezyk. Jezeli zdecydujecie sie na takie cos to polecam stronke https://studiujwanglii.pl/ gdzie otrzymacie pomoc od osob, ktore ukoczyly studia zagraniczne. Pomoga wam zalatwic wszystkie formalnosci i nawet wiecej
Powrót do góry
Poznana

PostWysłany: Pon Cze 26, 2017 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na dobrą sprawę nie jest łatwo podejmować decyzji o swojej przyszłości w młodym wieku. Mając zainteresowania związane z biologią warto pomyśleć, czy dobrym rozwiązaniem nie byłyby studia medyczne w języku angielskim. Lekarze zawsze będą potrzebni, więc pracy w tym zawodzie nigdy nie braknie. Więcej o edukacji na tym kierunku można znaleźć np. tutaj: http://www.ims-medstudy.pl/o-nas/.
Powrót do góry
violet
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Cze 26, 2017 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto zdecydować się na kierunek zgodny z Twoimi zainteresowaniami. W końcu idziesz tam by potem móc podjąć pracę w tym zawodzie prawda ? Moja siostra na przykład wybiera się do Szkoły Dziewulskich w Warszawie na wydział wizażu i stylizacji http://www.dziewulscy.pl/wydzial-wizazu-stylizacji/. Ale od zawsze lubiła to robić a teraz po prostu realizuje swoje marzenia.
Powrót do góry
gren

PostWysłany: Pią Cze 30, 2017 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli miałbym zastanawiać się na sensownością mojego kierunku to nigdy bym go nie skończył.
lisica23
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Czw Lip 27, 2017 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciężko oszacować jaki kierunek studiów będzie przyszłościowy. Bo na ten kierunek na który jest aktualnie popyt niekoniecznie po studiach za 5 lat będzie, może już się rynek przesycić. Aktualnie np. tutaj http://nowagazeta.pl/2017/06/inzynierowie-poszukiwani-do-pracy-w-xeos/
czytam o tym, że teraz brakuje inżynierów, ale jak będzie za 5 lat, to ciężko oszacować.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Studia – po liceum nadal dbam o rozwój Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: