EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Matura po latach - jak się przygotować?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Poradnik maturzysty, licealisty, studenta
Autor Wiadomość
kotorka

PostWysłany: Wto Sie 19, 2008 10:28 pm    Temat postu: Matura po latach - jak się przygotować? Odpowiedz z cytatem

witam!
postanowiłam, po latach przystąpić do matury. Swoją pierwszą, którą oblałam zdawałam 11 lat temu.
Przystąpienie do nowej matury po części mnie cieszy, bo wydaje się łatwiejsza - może to złudne Smile
Z drugiej strony obawiam sie prezentacji - bo za moich czasów tego nie było.
I teraz do sedna sprawy - jak się przygotowywać? Zapisać się na kurs czy indywidualne korepetycje? Dam radę sama się przygotować??
Chcę zdawać oprócz obowiązkowego polskiego - wos i angielski, o który najbardziej się obawiam Smile
za wszelkie rady wielkie dzięki
pozdrawiam
zestresowana, podstarzała, przyszłoroczna maturzystka Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ExVen
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Pon Wrz 08, 2008 9:39 pm    Temat postu: Re: Matura po latach - jak się przygotować? Odpowiedz z cytatem

kotorka napisał:
(...) jak się przygotowywać? Zapisać się na kurs czy indywidualne korepetycje? Dam radę sama się przygotować?? (...)

Każdy jest inny i ma zróżnicowane potrzeby, chyba nie ma złotego środka dla wszystkich.

Samodzielne przygotowania. Są osoby, które z powodzeniem przygotowują się we własnym zakresie. Wymaga to dużego wkładu własnego, a przede wszystkim systematyczności i samodyscypliny. Należy właściwie zagospodarować czas nauki.

Kursy maturalne mają za zadanie wspomóc naukę własną, rozłożyć odpowiednio w czasie powtarzany materiał, nakierunkować i ustabilizować wiedzę z wybranych przedmiotów, które będą później zdawane na egzaminie dojrzałości. Prowadzą je doświadczeni wykładowcy. W trakcie kursu zazwyczaj organizowany jest próbny egzamin maturalny, dzięki czemu kursanci mogą sprawdzić poziom przyswojonej wiedzy. Prace są sprawdzane, omawiane, i z recenzją wykładowców trafiają do rąk kursantów. Nie ma obowiązku uczestniczenia w kursach maturalnych - jest to dobrowolny wybór.

Indywidualne korepetycje przedmaturalne zapewne są najkosztowniejszą formą nauki. Warto zorientować się, czy dana osoba ma doświadczenie i ile osób, z którymi wcześniej pracowała uwieńczyło etap przygotowań sukcesem na maturze. W tej sytuacji ważne będzie także jak się czujesz w towarzystwie tej osoby, czy odpowiada Ci ton głosu, zachowanie, czy czujesz się swobodnie i nie krępujesz się zadawać pytań. Z korepetytorem pracujesz indywidualnie, przez ściśle określony czas, więc musisz mieć spokojny umysł, aby należycie skoncentrować się na zadaniu, które przed Tobą stoi.

Bez względu na wybór formy przygotowań, nie obędzie się bez wkładu własnego wysiłku, a do tego przyda się motywacja, chęć osiągnięcia sukcesu i wkroczenia w kolejny etap.

Tobie i innym maturzystom życzę satysfakcji oraz radości z dotarcia do wyznaczonego celu! Smile

kotorka napisał:
(...) obawiam sie prezentacji - bo za moich czasów tego nie było (...)

Poczytaj w tym dziale porady z cyklu "Egzaminator radzi", na pewno się przydadzą. W razie kłopotów i wątpliwości z prezentacją zapraszam do działu "Język polski", zapewne któryś z opiekunów Ci doradzi oraz ewentualnie nakieruje na właściwy tor myśli. (a może temat, który wybrałaś/wybierzesz był już poruszony na forum i będzie jeszcze łatwiej) Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grazyna.Sam

PostWysłany: Sob Sie 09, 2014 5:07 pm    Temat postu: Re: Matura po latach - jak się przygotować? Odpowiedz z cytatem

kotorka napisał:
witam!
postanowiłam, po latach przystąpić do matury. Swoją pierwszą, którą oblałam zdawałam 11 lat temu.
Przystąpienie do nowej matury po części mnie cieszy, bo wydaje się łatwiejsza - może to złudne Smile
Z drugiej strony obawiam sie prezentacji - bo za moich czasów tego nie było.
I teraz do sedna sprawy - jak się przygotowywać? Zapisać się na kurs czy indywidualne korepetycje? Dam radę sama się przygotować??
Chcę zdawać oprócz obowiązkowego polskiego - wos i angielski, o który najbardziej się obawiam Smile
za wszelkie rady wielkie dzięki
pozdrawiam
zestresowana, podstarzała, przyszłoroczna maturzystka Smile

Cześć !miałam podobny problem ale bardzo pomogli mi ludzie ktorych znalazłam na necie zajmuja sie pomocą w szerokim znaczeniu tego słowa poczytaj sobie troche o nich mysle że ci sie to przyda http://prezentacja-maturalna-cena.pl/, są terminowi i znają sie na tym co robią , może będzie dobrze kiedy podam ci do nich numer telefonu 695 304 427 . Zyczę powodzenia jak coś to pisz
Powrót do góry
KoniKWawa

PostWysłany: Pią Gru 26, 2014 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupno pracy???
Powrót do góry
Maturzystka2015

PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jak? Spróbowała Pani podejść do egzaminu maturalnego? Wink
Powrót do góry
Mirro
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Kwi 27, 2015 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli chodzi o pewnosc siebie - to zabija ja wlasnie m.in. stres. Ja jak wiem, ze mam jakies wazne wydarzenie w moim zyciu, to zdaje sobie z tego sprawe, ze musze jakos kontrolowac stres - zazywam wiec Forstres dzien/dwa przed i jakos daje rade:) Plusem tego jest fakt, iz nie uzaleznie oraz zawiera wylacznie naturalne skladniki.
Powrót do góry
green
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Wto Maj 05, 2015 6:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewności siebie jeśli chodzi o język angielski
dodają indywidualne lekcje z korepetytorem -
http://preply.com/pl/skype/korepetycje-z-angielskiego
Powrót do góry
mariagryka

PostWysłany: Czw Maj 21, 2015 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim zapoznać się z materiałem, przeczytać lektury. Do każdego przedmiotu trzeba się inaczej przygotowywać ale na początek warto zrobić przykładowe testy maturalne, żeby sprawdzić na jakim się jest poziomie.
krzywickamario15

PostWysłany: Pią Cze 26, 2015 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będzie ciężko..ale nie ma rzeczy niemożliwych..kwestia tego czy warto poprawiać maturę po tylu latach skoro studia i tak nic nie zmieniają
legross04

PostWysłany: Wto Lip 21, 2015 8:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej połączyć kilka metod nauk, przede wszystkim korepetycje i praca własna. Matura nie jest taka trudna, więc powinno się udać.
Fagdertt

PostWysłany: Pon Sie 03, 2015 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A teraz obowiązuje stara matura dla tych, którzy jej nie zdawali? Mój ojciec chciałby zdać.
marilka

PostWysłany: Pią Sie 14, 2015 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to nie jest tak, że mamy tylko 5 lat na zdanie matury? Czy tylko na poprawę matury?
Powrót do góry
Uczennica

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2016 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo popularne jest uczestńictwo w kursach maturalnych. Powtórz wiadomości we własnym zakresie i zapisz się na takowy.
Powrót do góry
Daniela12

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2016 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to jest termin poprawy jeden tylko i to w przeciągu roku.
Powrót do góry
addamek1988

PostWysłany: Wto Maj 17, 2016 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korepetycje ze ścisłych przedmiotów
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Poradnik maturzysty, licealisty, studenta Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: