EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Deklaracja ponownego podejścia do matury - termin składania?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Matura – nie taki diabeł straszny
Autor Wiadomość
Pablo

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 10:37 am    Temat postu: Deklaracja ponownego podejścia do matury - termin składania? Odpowiedz z cytatem

Witam

Mam pytanie odnośnie matury. A więc w tym roku pisałem maturę i niestety nie udało mi się zdać 1 przedmiotu ( Ustny Język Polski) , zarówno w Maju jak i Sierpniu. I stąd moje pytanie. Czy muszę wszystko odnowa składać tzn : deklaracje że chcę przystąpić do matury w 2009 roku w Liceum do którego chodziłem itd.. Czy to już będzie jakoś załatwione przez szkołę, i ile mam czasu maksymalnie jeżeli takowe trzeba składać na zrobienie tego. Poprawkę miałem 25 Sierpnia. Proszę o pomoc z góry Dziękuje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pablo

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hallo , czy to forum żyje pomóżcie plz... bo nie wiem co mam zrobić Razz
ghost212

PostWysłany: Sob Sie 30, 2008 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, będziesz musiał złożyć deklarację ponownego podejścia do egzaminu dojrzałości. Przecież aby podejść do poprawki też trzeba było złożyć papier.
Powrót do góry
Pablo

PostWysłany: Sob Sie 30, 2008 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yhy , nie wiesz może ile jest na to czasu ? Czy tak samo tydzień jak po niezdanym egzaminie w Maju żeby się zapisać na Sierpień ?plzzz w Poniedziałek mija mi tydzień i ewentualnie muszę jechać to załatwić.! Liczę na szybką odpowiedź pozdro ! Smile
ExVen
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 11:17 pm    Temat postu: Deklaracja ponownego przystąpienia do matury Odpowiedz z cytatem

Witaj. Wink

1. Zapoznaj się z regulaminem forum.

2. Deklaracje składasz w szkole macierzystej.

3. Deklaracje wstępne maturzyści składają do 30 września, natomiast deklarację ponownego przystąpienia do matury możesz złożyć do dnia 7 lutego. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych, Dziennik Ustaw Nr 83 poz.562 § 63 pkt.2
Absolwent, który ukończył szkołę we wcześniejszych latach, może nie składać wstępnej deklaracji.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
angel_179

PostWysłany: Nie Paź 05, 2008 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Wink

Też jestem tegoroczną maturzystką, z tym, że zdałam ze wszystkich przedmiotów do których podchodziłam. Niestety nie tak dobrze jak się spodziewałam i nie dostałam się na studia. W maju 2009 chciałabym poprawić maturę i moje pytanie brzmi czy mogę poprawiać ją całą czy tylko dane przedmioty, z których jestem najmniej zadowolona? W sumie zdawałam tylko 3, a za rok chcialabym zdawac jeszcze 1 dodatkowy. Mam też rozumieć, że nie musiałam składać wstepnej deklaracji 30 wrzesnia i moge zlozyc ją dopiero 7 lutego 2009?

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
ExVen
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Wto Paź 07, 2008 11:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!

1. Tak, możesz poprawiać wynik matury z więcej niż jednego przedmiotu, i/lub wybrać przedmioty dodatkowe (maksymalnie trzy w danej sesji egzaminacyjnej), których wcześniej nie zdawałaś.

2. Tak, absolwenci z lat ubiegłych nie muszą składać deklaracji wstępnej, także na złożenie dokumentu masz czas do 7 lutego, ale nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę. Wink
piotrek77

PostWysłany: Wto Paź 14, 2008 11:02 pm    Temat postu: Pytanie o maturę, czy mogę jeszcze zdawać? Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.

Mam następujące pytanie:
Pisałem w tym roku maturę i z nieudokumentowanych przyczyn nie przystąpiłem do matury ustnej z języka polskiego i obcego.
Ponadto, nie zdałem również pisemnej geografii.

W związku z tym mam pytania
1. Czy mogę w takiej sytuacji (jak nie przystąpiłem do egzaminu) mogę pisać maturę raz jeszcze ?
2. Nie złożyłem wstępnej deklaracji, czy w związku z tym, mogę złożyć ostateczną deklarację i przystąpić do matury, deklaracja ostateczna jest do 7 lutego 2009 ?
3. Temat, na prezentację z języka polskiego może pozostać ten sam, co wybrałem rok wcześniej? I do kiedy jest termin składania tematu na prezentację maturalną ?

Pozdrawiam
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
ExVen
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Czw Paź 16, 2008 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj. Wink

1. Przystępujesz do matury z egzaminów, których nie zdałeś (możesz wybrać inne przedmioty).
2. Tak, jako absolwent z lat ubiegłych nie jesteś zobowiązany do składania deklaracji wstępnej.
3. Temat może pozostać ten sam, lub możesz wybrać inny. Temat wpisujesz na druku deklaracji (do 7 lutego masz czas na jego ewentualną zmianę).
nerapepe

PostWysłany: Nie Paź 19, 2008 9:15 pm    Temat postu: POPRAWA MATURY+ ZDAWANIE DODATKOWEGO JęZYKA Odpowiedz z cytatem

przystąpiłam do matury w roku szkolnym 2004/05 w maju i zdałam;-)

od przyszłego roku chcę zacząć drugi kierunek studiów, więc chcę podwyższyć swój wynik z angielskiego i dodatkowo zdawać włoski.

w 2004-05 zdawałam
j. polski
j. angielski (jako obowiązkowy język obcy nowożytny)
i historię

Czy mogę zadeklarować do 7 lutego 2009 gotowość do przystąpienia do egz. maturalnego w maju 2009 z przedmiotów:
j. włoski (jako obowiązkowy język obcy nowożytny)
i j. angielski (jako przedmiot dodatkowy) ???

chodzi głównie o to, że nie jestem pewna czy mogę zdawać angielski teraz jako dodatkowy, skoro zdawałam go wtedy jako obowiązkowy?
Wolałabym zdawać włoski jako ten "obowiązkowy" ponieważ wtedy jest możliwość wyboru poziomu, a ja nie jestem gotowa raczej na rozszerzony z tego języka.
czy jeśli ktoś decyduje się na ponowne pisanie matury z przedmiotu, którego nie pisał wcześniej to musi ją pisać na poziomie rozszerzonym jako dodatkowy przedmiot? (np. gdybym chciała zdawać geografię a nie poprawiać historię, co wtedy?)
Powrót do góry
ExVen
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Nie Paź 19, 2008 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj! Wink

Przedmioty obowiązkowe masz już za sobą - zdałaś maturę. Mówiąc krótko, niestety tu jest koniec tematu.

Teraz możesz - podnosić wynik z przedmiotów, które zdawałaś (obowiązkowych/dodatkowych) i/lub wybrać nowe przedmioty dodatkowe (zdawane na poziomie rozszerzonym).

Czyli skoro Twoim przedmiotem obowiązkowym był już angielski, to teraz możesz podnosić wynik egzaminu z tego języka (jeśli zdawałaś na poziomie podstawowym, możesz przystąpić do niego na rozszerzonym). Natomiast włoski jest już Twoim przedmiotem dodatkowym (nie zdawałaś go wcześniej), do egzaminu przystępujesz na poziomie rozszerzonym (pisemny i ustny).
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Matura – nie taki diabeł straszny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: