EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Biologia rozszerzona, chemia rozszerzona - jaka uczelnia?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Studia – po liceum nadal dbam o rozwój
Autor Wiadomość
Morga

PostWysłany: Sro Paź 01, 2008 3:13 pm    Temat postu: Biologia rozszerzona, chemia rozszerzona - jaka uczelnia? Odpowiedz z cytatem

Na początku myślałam o medycynie (wiem fizyka też, myślę nad zdawaniem jej).
Ale coraz częściej zastanawiam się czy mam powołanie i czy na pewno tego chcę.
Jakie uczelnie polecacie? Podkreślam, że najbardziej zależy mi an tych gdzie piorytetem jest biologia.
Istnieją jakieś uczelnie po których można pracować w instytutach badawczych?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alma

PostWysłany: Wto Paź 07, 2008 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie zadać to pytanie w tym temacie. Zamierzam zdawać tylko jeden przedmiot rozszerzony - chemię. Jak sądzicie, jakie uczelnie i kierunki moglibyście mi polecić?? Mam już na oku kilka, ale chciałabym poznać Wasze opinie Smile
Powrót do góry
werych
VIP
VIP

PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 5:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim miłe Panie musicie odpowiedzieć sobie na pytanie co chcecie robic w życiu.
Medycyna - dostaniesz się, studiujesz 6 lat, 2 lata stażu (czy cuś takiego), specjalizacje etc i w wieku 30 lat zaczynasz myśleć o założeniu rodziny ponieważ zaczełaś dopiero zarabiać. Praca lekarza jaka jest każdy wie... przede wszystkim bardzo, bardzo odpowiedzialna.

Biologia i chemia - jeśli planujesz zostać w większym mieście to ok, potencjalne miejsca pracy to: tzw. sanepid, firmy farmaceutyczne i kosmetyczne, ewentualnie jakieś zakłady chemiczne.

Ochrona środowiska i inżynieria środowiska - stacja uzdtaniania wody, oczyszczalnie ścieków, stacja segregacji i unieszkodliwiania odpadów, składowiska odpadów, sanepid, firmy, które wyposażają oczyszczalnie i stacje uzdatniania w urządzenia.

Biotechnologia - każda firma, w której jest potrzebny laborant.

Leśnictwo - Lasy Państwowe, dobrze płatna, solidna praca.

Jeśli chodzi o prace naukową na uczelniach to w zasadzie każda uczelnia wyższa daje szanse swoim najlepszym studentom. Co do wyboru uczelni - Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Poznań, uczelenie państwowe (uniwerystety, akademie rolnicze, politechniki).

Jakie są Wasze przemyślenia Smile? Jakie plany - jakie kierunki, na jakich uczelniach??
madzia1209

PostWysłany: Czw Sie 06, 2009 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm...biologia i chemia na rozszerzeniu daje dużo możliwości Very Happy
Jednak aby dostać sie na dobry kierunek musisz zdać ją bardzo dobrze a z tym już bywa cieżej.Chemia i biologia nigdy na maturze nie wypada za dobrze Confused I nie nalezy słuchać że matura to pikuś...Moze dla studentów ktorzy zetkeneli sie skolosalna ilościa materiałów lecz gdy sami zdawali mature"trzęsli gaciami"wiec polecam skupic sie maksymalnie na maturze a potem myślec, rozwarzać i marzyć!
Polecam:farmacje, biotechnologie,chemie kosmetyczną...
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
werych
VIP
VIP

PostWysłany: Czw Sie 06, 2009 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

madzia, Ty co studiujesz i na którym roku??
Alma

PostWysłany: Nie Sie 09, 2009 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostałam się na psychologię, zdrowie publiczne i chemię, a w końcu wybrałam dwa pierwsze kierunki Smile Sądzę, że to dobry wybór, zwłaszcza że bardzo się interesuję psycho Razz
werych
VIP
VIP

PostWysłany: Czw Sie 13, 2009 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gtatuluję więc!!
juraszit

PostWysłany: Sob Sty 08, 2011 12:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem w pierwszej klasie liceum, profil biol-chem, i nie wiem co dalej. zastanawiam się nad medycyną..jednak nie wiem na jakie specjalizacje jest zapotrzebowanie, jakie są najbardziej korzystne, nie chciałabym zmarnować wielu lat nauki po to aby marnie zarabiać lub być bezrobotnym. Farmacja? zakuwanie podręczników pełnych nazw leków, powikłań, chorób po to aby 'sprzedawać leki'? no nie wiem. a właśnie ilu letnie są studia farmaceutyczne? dalej.. przeszukując fora dowiedziałam się, że biolodzy bo 5 latach studiów nie mogą znaleźć żadnej pracy! ...wiec myśl o zostaniu biologiem od razu mi przeszła. podsumowując, jakie kierunki polecacie związane z medycyną, biologią, chemią? a i co myślicie o anestezjologii? jak długo studiuje się ten kierunek? i czy na studiach medycznych jest dużo matmy?
werych
VIP
VIP

PostWysłany: Wto Sty 11, 2011 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żyjemy w takim kraju, gdzie żaden kierunek studiów nie zagwarantuje Ci pracy. Jeśli czujesz sie na siłach myśl oczywiście o medycynie. W tym zawodzie każda specjalizacja zagwarantuje Ci mase pracy, stresów i pieniędzy.

pozdrawiam.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Studia – po liceum nadal dbam o rozwój Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: