EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Zapotrzebowanie na białko w dyscyplinach sportowych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Sport i zdrowie
Autor Wiadomość
skorpion

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2016 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze wiedzieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tom1890

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2016 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orzechy maja dużo bialka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
turkus22

PostWysłany: Sob Kwi 23, 2016 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Białko można spokojnie zaspokoić jedząc odpowiednie pokarmy. Suplementacja nie jest konieczna.
Powrót do góry
pomagier12

PostWysłany: Pią Cze 24, 2016 7:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo przydatne i realne informacje!
Powrót do góry
Raito

PostWysłany: Sro Wrz 14, 2016 7:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

całkiem ciekawe, zgadzam się z większością Smile
Powrót do góry
sylwucha21

PostWysłany: Sro Wrz 21, 2016 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapotrzebowanie dla normalnej osoby trenującej z 3 -4 razy w tygodniu nie będzie przegraczało 2g/kg - więcej już nie jest wskazane no chyba że ktoś trenuje wyczynowo albo jest na sterydach.

--
Studia licencjackie warszawa
Powrót do góry
Tosieek55
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pią Wrz 23, 2016 7:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sama od dłuższego czasu trenuję i wiem jak ważne jest białko w diecie. Nie ma nic gorszego jak osłabienie mięśni i pogorszenie ogólnej kondycji. Przerzuciłam się dlatego na przekąski dobre dla sportowców z http://merzdorf.pl/strona/zdrowe-produkty i wiem, że dostarczam organizmowi sporo białka, jem kawałki kurczaka bez konserwantów i jeszcze od rodzimego producenta.
Powrót do góry
magikk
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Sty 02, 2017 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie potrafimy zbilansować tego odpowiednią dietą, to warto zainwestować w odżywki białkowe. Są w tym przypadku bardzo pomocne i świetnie się sprawdzają. Jest wiele tego typu produktów na rynku.
Powrót do góry
Denat

PostWysłany: Pon Kwi 17, 2017 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie za tabelke Smile niedawno zacząłem chodzić na siłownie i na pewno się przyda, słyszałem ,że odpowiednia ilość białka w diecie to droga do sukcesu Smile
Powrót do góry
teresa35

PostWysłany: Pią Cze 02, 2017 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedź na pewno się przyda:)
Caryca

PostWysłany: Nie Sie 20, 2017 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy budowaniu masy mięśniowej zapotrzebowanie na białko jest tak wysokie, że samą dietą bez wspomagania się odżywkami białkowymi może być ciężko uzyskać zadowalające efekty. Odżywki białkowe mają też tę zaletę, że zawartość tłuszczy i węglowodanów jest na tyle niska, że ryzyko powstawania tkanki tłuszczowej będzie o wiele niższe niż przy wysokobiałkowej diecie bez używania odżywek. Oczywiście, moim zdaniem, odżywki tego typu są raczej wskazane dla mężczyzn, kobietom będzie zależeć raczej na rzeźbieniu sylwetki niż na wzroście masy mięśniowej. Wiem, że mój chłopak kupuje większość suplementów w sklepie musclepower.pl, ze względu na bogaty wybór - między innymi białka szybkowchłanialne, wolnowchłanialne w wielu smakach, także białka wołowe i jajeczne dla osób uczulonych na produkty mleczne. Ja natomiast bardzo chętnie kupuję u nich naturalne masła orzechowe i batony energetyczne Smile
Powrót do góry
ela_ankowska

PostWysłany: Pią Sie 25, 2017 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zetknęłam się z opinią, że w diecie (zwłaszcza osób młodych) występuje właśnie zbyt dużo białka. Ilości produktów mlecznych spożywane przez dzieci są odpowiednie dla dorosłych osób trenujących sporty siłowe. Myślicie, że to może być prawda? Czy w przypadku sportowców może wystąpić coś takiego jak nadmiar białka w organizmie? Jestem osobą aktywna fizyczne, jeżdżę na snowboardzie, ale jak dotąd nie przywiązywałam wagi do diety, chciałabym to zmienić Smile
Ludwig23

PostWysłany: Czw Sie 31, 2017 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie auto można kupić w dzisiejszych czasach ? Jeśli szukacie dobrych samochodów to możecie zajrzeć na nowe mondeo - rewelacyjna opcja na dobrej jakości samochód ! Teraz w ofercie autoryzowanego serwisu samochodowego jakim jest AutoPlaza znajdziecie mega zniżki z dniem rozpoczęcia szkoły na nowe i używane modele samochodów jak i ich pełen serwis !
Powrót do góry
iwonka239

PostWysłany: Sob Wrz 16, 2017 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No racja, białko jest bardzo ważne w diecie. Jednak warto dbać także o jego ciągłe urozmaicanie różnymi produktami mięsnymi jak różne rodzaje ryb, drób, wołowina i wieprzowina (nie tłuste części). Jednak to nie wszystko. U mnie dużo się zmieniło po zamianie w niektórych posiłkach mięsa na rośliny strączkowe czy inne produkty pochodzenia roślinnego o dużej zawartości białka. Co do samego białka jako używki używam raz normalnego białka a od czasu do czasu urozmaicam także o spirulinę, która posiada bardzo duże pokłady białka. Poczytajcie sobie: https://naturaonline.pl/spirulina
Bo nie jest ważna tylko zawartość białka w posiłku ale także jego przyswajalność. Może się okazać, że będziemy się czuć o niebo lepiej przy zamienieniu większości posiłków w których jest białko pochodzenia zwierzęcego, na to pochodzące od roślin. Polecam i pozdrawiam! Smile Fajnie, że porusza się takie tematy Smile
Powrót do góry
Beneq

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2017 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo - bialko to budulec. Mozna go dostarczac w pozywieniu, ale i takze po prostu - biorac je jako suplementy diety. Duzy wybor bialek - przeroznych - mozna znalezc tutaj: http://bodyhouse.pl/pol_m_Suplementy_Odzywki-bialkowe-307.html - wg mnie jesli myslicie o powaznym treningu, to bez bialka - ani rusz.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Sport i zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: