EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Angielski - list do koleżanki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Pozostałe przedmioty
Autor Wiadomość
Oliwia_92
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Wto Maj 26, 2009 4:12 pm    Temat postu: Angielski - list do koleżanki Odpowiedz z cytatem

Umówiłaś sie z koleżanką z Anglii na wyjazd na narty w przyszły weekend. Niestety musisz zaopiekowac sie chora babcią, bo twoi rodzice wyjechali. napisz list w którym:
1) Podaj powód listu i wyjaśnij dlaczego nie możesz przyjechac.
2) Przepros i zaproponuj inna date.
3) Zaproponuj, ze zmienisz rezerwację w schronisku lub że kolezanka zabierze kogos innego na twoje miejsce.
4) Poproś o szybką odpowiedź i zycz jej miłego weekendu.

Praca ma zawierac od 120 - 150 słów

To częsc mojej pracy. Proszę o uzupełnienie jej i dokończenie, gdyż zależy mi na rozwinięciu 2) i 3). Z góry dzięki. Zalezy mi na szybkiej odpowiedzi, gdyż musze miec to jeszcze dzisiaj gotowe.

Mój poczatek:
Dear Tom,
I' ve just your letter. Thanks a lot. I was really looking forward to going skiing with you next weekend, but I'v got a problem and unfortunately, I’ll not make it. I can take care of my ill grandmother because my parents left. I’m really very sorry but I can’t go with you this time. I hope that we’ll go together some other day. What do you think about 11111117 December? Let me know if that date suits you. I hope that you’ll find someone to go with you to the mountains this weekend.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Oliwia_92
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Wto Maj 26, 2009 4:25 pm    Temat postu: Re: Angielski - pinna pomoc. Odpowiedz z cytatem

[quote="Oliwia_92"]Umówiłaś sie z koleżanką z Anglii na wyjazd na narty w przyszły weekend. Niestety musisz zaopiekowac sie chora babcią, bo twoi rodzice wyjechali. napisz list w którym:
1) Podaj powód listu i wyjaśnij dlaczego nie możesz przyjechac.
2) Przepros i zaproponuj inna date.
3) Zaproponuj, ze zmienisz rezerwację w schronisku lub że kolezanka zabierze kogos innego na twoje miejsce.
4) Poproś o szybką odpowiedź i zycz jej miłego weekendu.

Praca ma zawierac od 120 - 150 słów

To częsc mojej pracy. Proszę o uzupełnienie jej i dokończenie, gdyż zależy mi na rozwinięciu 2) i 3). Z góry dzięki. Zalezy mi na szybkiej odpowiedzi, gdyż musze miec to jeszcze dzisiaj gotowe.

Mój poczatek:
Dear Tom,
I' ve just your letter. Thanks a lot. I was really looking forward to going skiing with you next weekend, but I'v got a problem and unfortunately, I’ll not make it. I can take care of my ill grandmother because my parents left. I’m really very sorry but I can’t go with you this time. I hope that we’ll go together some other day. What do you think about 17 December? Let me know if that date suits you. I hope that you’ll find someone to go with you to the mountains this weekend.
Powrót do góry
Pasek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Lis 07, 2016 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja do nauki języka angielskiego polecam Ci taki program http://programdonaukiangielskiego.pl/ - macie tam lekcje wideo na których bardzo szybko można nauczyć się mówić po angielsku - polecam bo to działa super.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Pozostałe przedmioty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: