EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Zmiana szkoły na Twaina - kontynuacja nauki.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Słuchacze
Autor Wiadomość
White

PostWysłany: Pią Wrz 17, 2010 6:57 pm    Temat postu: Zmiana szkoły na Twaina - kontynuacja nauki. Odpowiedz z cytatem

Siemka, jestem Marcin.

Chodziłem Do LO Traugutta na Miłej, w 3 klasie napotkałem trudności i od jutra wbijam na 3 rok w tym LO:) Mam zaliczone wszystkie przedmioty z wyjątkiem matmy polaka i anglika i zastanawiam się to zwalnia mnie z uczestniczenia w innych wykładach?Razz Bo wiem że na pewno zwalnia z zaliczeń.

Drugie pytanie, czy lekcje to typowe wykłady i notowanie czy zwykle lekcje z pracami weekendowymi i pytaniem z poprzednich zajęć ?Smile

Mam nadzieję, że ktoś zdąży odpowiedzieć zanim jutro dowiem się na miejscu Very Happy

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ExVen
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Pon Wrz 20, 2010 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj w gronie Twaina! Smile

Nie zdążyłam odpisać, ale zapewne już wszystko wiesz. Smile

Gdyby ktoś inny miał chęć na porcję informacji na powyższe zagadnienia, pozostawiam notkę...

Odnośnie pytań "zaliczone/niezaliczone" nie jesteśmy w stanie udzielać informacji na forum, do tego niezbędne są dokumenty. Zdarzają się osoby, które "czarują" Wink nas swoimi wynikami telefonicznie, lub mailem, a później okazuje się, że z dokumentów wynika kompletnie co innego. Także, aby uniknąć rozczarowania, warto odwiedzić sekretariat.
Mamy krzesełko, na którym można spocząć oraz porozmawiać o sprawach szkolnych (i nie tylko). Nie gryziemy, naprawdę! Laughing

Jeżeli chodzi o zajęcia - w liceum wieczorowym są wykłady, notowanie, testy sprawdzające i odpowiedzi przy tablicy. Wszystko odbywa się podobnie jak w szkołach dziennych, młodzieżowych. W dziennikach pojawiają się oceny cząstkowe z poszczególnych przedmiotów. Staramy się jedynie, aby poziom stresu był możliwie najniższy. Smile

Liceum zaoczne skupia swoją uwagę na wykładach, wymagane są prace kontrolne (przygotowywane samodzielnie w domu), a każdy semestr kończy się sesją egzaminacyjną. Dokładne szczegóły można znaleźć na stronie szkoły w zakładce "Liceum zaoczne".
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
White

PostWysłany: Nie Gru 26, 2010 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok dzięki za informacje. Mam tylko taki problem że w weekendy musiałem pracować by zarobić na szkołę, w najbliższych dniach mam do zapłącenia 1000 zł za miesiace październik-styczeń, tylko nawet nie wiem czy mogę brać udział w sesji sporo nie było mnie na 90% zajęć. Głupio będzie wydać 1000 zł i i tak nie móc zaliczyć ostatniej klasy i matury.

Proszę o rady, sama wiedza nie jest taka starsza ponieważ do zaliczenia mam tylko polski angielski i matematyke więc chodzi o 3 zaliczenia noi jestem jakby po programie z liceum publicznego.
Powrót do góry
ExVen
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Pon Gru 27, 2010 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.

Spokojnie. Możesz przystępować do sesji egzaminacyjnej, a już tym bardziej, że większość przedmiotów masz zaliczonych. Program w szkołach dla dorosłych realizowany jest tak samo jak w szkołach publicznych, także nie jest on dla Ciebie wymówką. Różni się jedynie system nauki, który wymaga od Ciebie wyższej odpowiedzialności i systematyczności.

Pamiętaj o frekwencji, bo ona jest bardzo ważna. Nie obawiaj się przychodzić do szkoły, jeśli nie dokonałeś terminowej płatności, po prostu poinformuj w sekretariacie o zaistniałej sytuacji. Nikt Ciebie nie wyprosi z zajęć, ani nie będzie czynił wyrzutów, wiemy, że w życiu różnie się układa.

Najważniejsze, żebyś był na bieżąco z materiałem i z łatwością kontaktował się z wykładowcami. W przeciwnym razie motywacja może umknąć, a cel, jakim jest ukończenie liceum i przejście do kolejnego etapu nieco się oddalić. Nie o to chodzi w szkole. Istotny jest Twój sukces i swoboda psychiczna wraz z zakończeniem tego etapu. Wink

Zaraz jeszcze napiszę do Ciebie e-mail, ponieważ chwilowo mamy na forum wyłączony system korespondencji prywatnej (dzięki spamerom, którzy zaatakowali skrzynki naszych Użytkowników).
White

PostWysłany: Sob Sty 01, 2011 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czekam na emaila Smile
Powrót do góry
ExVen
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Pią Sty 07, 2011 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, chyba ktoś nie sprawdzał skrzynki pocztowej (albo sprawdzał niewłaściwą)… Wink

Email wysłałam do Ciebie bezpośrednio po dodaniu odpowiedzi na forum (dn. 27-12-2010, godz. 16:36, zatytułowany: Sesja egzaminacyjna w LO im. Marka Twaina, z adresu szkolnego: „Dział zarządzania”). Wiadomość poszła na adres mailowy, który podałeś podczas rejestracji na forum.

Przed chwilą wysłałam ponownie kopię tej korespondencji, gdyby faktycznie z jakichś nadprzyrodzonych przyczyn poprzedni list nie dotarł do Ciebie. Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Słuchacze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: