EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Ból kręgosłupa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Sport i zdrowie
Autor Wiadomość
huana
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Nie Maj 21, 2017 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się, że źle dobrany materac może być przyczyna bólu kręgosłupa. Ja kupiłam nie dawno świetny materac sprężynowy od firmy Hevea http://heveamaterace.pl . Od tego czasu skończyły się moje problemy z plecami, w końcu też wysypiam się porządnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magikk
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Maj 29, 2017 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ból przez kilka dni nie ustępuje, to warto odwiedzić Centrum Rehabilitacyjne RST. Z pewnością uzyskacie tam profesjonalną pomóc. Mają tam bowiem różne formy terapii. Na ich stronie dowiecie się więcej.
Powrót do góry
tomek435

PostWysłany: Wto Maj 30, 2017 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli w Twojej rodzinie występowały przypadki chorób naczyniowych i chorób serca, udaj się na badania kliniczne gdańsk i zmniejsz prawdopodobieństwo problemów z naczyniami krwionośnymi i kołatanie serca może dotyczyć także Ciebie. Jedną z najbardziej powszechnych dolegliwości sercowych jest zwężenie lub zablokowanie tętnic wieńcowych i naczyń krwionośnych, których zadaniem jest dostarczanie krwi do serca, co może skutkować nawet zawałem mięśnia sercowego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
romana
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Cze 19, 2017 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez mi się wydaje, że jeśli masz problemy z kręgosłupem, to ulge przyniesie Ci zakup dobrego materaca. Teraz opracowano takie z pianki termoelsatycznej tj. Viscotherapy, która dopasowuje się do krzywizn ciała, redukuje ból czy ucisk mięśni, poprawia krążenie krwi i przynosi ulgę dla bioder, szyji, kręgosłupa etc. To produkt godny uwagi i myślę, że warto w niego zainwestować.
Powrót do góry
justyna8
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Wto Cze 27, 2017 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może się okazać, że potrzebna Ci będzie rehabilitacja kręgosłupa. Najlepiej znaleźć specjalistę, który oferuje też dojazd do domu. To bardzo wygodne rozwiązanie. Im szybciej zareagujesz, tym lepiej dla Ciebie.
Powrót do góry
tanaka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Nie Lip 02, 2017 7:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, zgadzam się, rehabilitacja jest konieczna w przypadku schorzeń kręgosłupa nie wiem tylko czy domowe zabiegi wystarczą bo ja miałam naświetlanie, prądy a nawet magnetoterapię w Natural Medical i raczej trudno byłoby przenieść do domu te wszystkie urządzenia
Powrót do góry
Ferdy23

PostWysłany: Sro Lip 05, 2017 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wraz z wiekiem naturalną częścią procesu starzenia jest utrata masy kostnej. Jednak kiedy okazuje się ona zbyt duża, kości zostają osłabione i zwiększa się prawdopodobieństwo złamań. Utrata masy kostnej to nic innego jak osteoporoza, która jest jedną z chorób kości i stawów. Choroby układu kostno-stawowego są obecnie bardzo powszechne. Ich objawy to ból stawów, zapalenia ścięgien oraz podatność na złamania. Udajcie się na badania kliniczne wrocław i skorzystajcie z darmowych porad lekarskich w tym zakresie !
Powrót do góry
romana
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Lip 10, 2017 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się wcale nie dziwię, że wiele osób cierpi na bóle kręgosłupa czy szyi. Winą za to trzeba obarczyć stres czy siedzący tryb pracy. Polecam więc każdemu regularne wizyty na basenie oraz raz na jakiś czas – sesje masażu klasycznego: : http://medicaspa.pl/nasza-oferta/masaze/masaz-klasyczny/ . Gwarantuję, że nic nie pomoże lepiej na zniwelowanie napięć ciała. Masażysta na pewno przeprowadzi z Wami szczegółowy wywiad i zastosuje taka technikę masażu, by szybko przynieść Wam ulgę.
Powrót do góry
Cassca
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Wto Lip 11, 2017 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim przypadku przyczynę bólu dało się dopiero ustalić po wykonaniu badania USG http://ortopedakrakow.com/kompetencje/usg/, na szczęście teraz jest wszystko w porządku i mogę normalnie funkcjonować. Lepiej nie lekceważyć bólu i od razu udać się do specjalisty, które szybko zdiagnozuje schorzenie.
Powrót do góry
tosiasamosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Czw Lip 20, 2017 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam maty masujące, bo czasami bóle pleców wynikają ze stresu i napięcia, z którego nie zdajemy sobie sprawy, a kŧóre schodzi z nas wieczorem. Ja właśnie wypróbowałam matę u koleżanki. Ona właśnie ma taką matę jak tutaj mają na stronie Exito- http://exitopolska.com
Powrót do góry
nelly57

PostWysłany: Pią Lip 21, 2017 8:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, ale w 90% sami fundujemy sobie dolegliwości związane z bólem kręgosłupa. W artykule https://adamed.expert/choroby-kregoslupa-najczestsze-przyczyny-bolu-plecow-i-kregoslupa/ jest to doskonale opisane, a główną przyczyną jest długotrwałe siedzenie przy komputerze oczywiście... w złej pozycji + brak ruchu ;/
Powrót do góry
oleksior

PostWysłany: Czw Lip 27, 2017 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

justyna8 napisał:
Może się okazać, że potrzebna Ci będzie rehabilitacja kręgosłupa. Najlepiej znaleźć specjalistę, który oferuje też dojazd do domu. To bardzo wygodne rozwiązanie. Im szybciej zareagujesz, tym lepiej dla Ciebie.

Też uważam, że nie ma co zwlekać, gdy problem z kregosłupem narasta i trzeba zwrócić się po pomoc do dobrego fizjoterapeuty. We Wrocławiu mogę polecić Centrum Rehabilitacji Gawłowska na Piłsudskiego (http://www.gawlowska.com.pl/leczenie-kregoslupa/) - już w innym poście chwaliłem ich przy okazji narzekania na lekarzy Smile Wiedza, praktyka, sprzęt i zwykła, choć już prawie niespotykana, chęć niesienia pomocy.
Co do takiej rehabilitacji "dojazdowej" to nie zawsze się sprawdza, niektóre metody terapeutyczne, ze względu na używane gadżety, mają niestety charakter stacjonarny.
Powrót do góry
Gina

PostWysłany: Sro Sie 02, 2017 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypuszczam, że źle wykonujesz ćwiczenia i stąd ból. Umów się z instruktorem i niech zobaczy, może gdzieś robisz błąd, prawdopodobnie ciągniesz za bardzo kręgosłupem, a za mało mięśniami.
Co do fizjoterapeutów, którzy przyjeżdżają na wizyty domowe - ja uważam, że to świetna sprawa. Do mojej mamy przyjeżdżała pani Magda Brunagel, nie potrzebowała wcale żadnego specjalistycznego stacjonarnego sprzętu, tylko radziła sobie świetnie w warunkach zastanych. A przynajmniej mama nie musiała ze zwichniętym kręgosłupem jeździć gdzieś przez pół Krakowa.
thaimassage

PostWysłany: Czw Sie 17, 2017 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na silny ból pleców dobry jest porządny masaż. Tutaj: http://thai-massage-szczecin.com/ znajdziesz dobrych specjalistów w tym temacie. Sam korzystam i jestem zadowolony z efektów. Polecam.
Powrót do góry
lilka8820

PostWysłany: Czw Sie 17, 2017 2:58 pm    Temat postu: Bóle kregosłupa i barków Odpowiedz z cytatem

Częsty problem nas wszystkich to ból pleców, sama pamiętam jak do podstawówki nosiłam torbę na jedno ramię zapakowana na maxa. Bolały mnie barki i kręgosłup, w gimnazjum kupiłam plecak też nosiłam wypchany po brzegi, ale chyba kupiłam zły plecak. I oprócz ćwiczeń o których piszecie warto pomyśleć o dobrym plecaku. na stronie http://digital24.pl/plecaki/ kupiłam w końcu porządny plecak. Chyba jedyna taka strona, która zaoferowała mi coś porządnego przy moim bólu. Biorę gp nawet na wycieczki poza miasto i nawet zapakowany po brzegi jest super!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Sport i zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

Skocz do: