EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Gdzie i kiedy można zdawać maturę?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Matura – nie taki diabeł straszny
Autor Wiadomość
ExVen
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 1:57 am    Temat postu: Gdzie i kiedy można zdawać maturę? Odpowiedz z cytatem

Gdzie można zdawać maturę?

Maturę zdaje się w szkole macierzystej, chyba że dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej wyznaczy inne miejsce.

Absolwenci z lat wcześniejszych w przypadku likwidacji lub przekształcenia szkoły kierują deklaracje do dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, który wyznaczy miejsce zdawania egzaminu.

Kiedy można zdawać maturę?

Egzamin maturalny przeprowadzany jest jeden raz w ciągu roku szkolnego (od maja do lipca). Harmonogram przeprowadzania egzaminu maturalnego ustala dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i ogłasza go na stronie internetowej CKE (www.cke.edu.pl), nie później niż na 4 miesiące przed terminem egzaminu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
moniskam

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, mam pewien problem i kompletnie nie wiem co mam zrobic, otoz w zeszlym roku pisalam mature jedynie na poziomie podstawowym, oczywiscie ja zdalam, nie byla to do konca moja osobista decyzja-delikatnie mowiac moja nauczycielka poradzila mi, a raczej przycisnela mnie abym nie zdawala matury z biologii na poziomie rozszerzonym bo inaczej mnie usadzi, wynik podstawy maturalnej mialam calkiem niezly. Od wrzesnia ubieglego roku pracuje za granca i stwierdzilam ze powinnam zdac jeszcze raz mature z biologii na poziomie rozszerzonym...jestem przerazona bo nie wiem co mam zrobic, czy jeszcze w ogóle moge skladac deklaracje??I czy w ogóle jest mozliwosc zdawania tej matury w innej szkole niz ta w ktorej sie uczylam??Bardzo prosze o pomoc, z gory wielkie dzieki:)Monika
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ExVen
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 7:22 pm    Temat postu: poprawa wyników matury Odpowiedz z cytatem

Informacja dotycząca poprawiania wyników matury 2005 i 2006

1) w 2007 roku można poprawiać egzamin maturalny tylko na jednym poziomie;

2) osoby, które przystępowały poprzednio do egzaminu na poziomie podstawowym mogą poprawiać wynik przystępując ponownie do egzaminu na poziomie podstawowym lub przystępując do egzaminu na poziomie rozszerzonym;

3) osoby, które przystępowały poprzednio do egzaminu na poziomie rozszerzonym mogą poprawiać wynik przystępując do egzaminu na poziomie rozszerzonym;

4) ponieważ w latach 2005 i 2006 osoby zdające egzamin na poziomie rozszerzonym przystępowały również do egzaminu na poziomie podstawowym, oznacza to, że osoby te mogą poprawiać wynik albo z poziomu podstawowego albo z poziomu rozszerzonego.

(CKE)

Moniczko, Twoja nauczycielka nie ma wpływu na wynik końcowy egzaminu, wygląda to tak:

1. arkusze maturalne zawierają tylko kod szkoły, kod i PESEL zdającego (po nich następuje późniejsza identyfikacja osoby);

2. podczas pisemnego egzaminu w zespole nadzorującym (komisji) nie może zasiadać nauczyciel danego przedmiotu;

3. po egzaminie arkusze są zamykane w tzw. bezpiecznych kopertach i przekazywane do odpowiedniego oddziału OKE, gdzie następuje ich sprawdzanie przez egzaminatorów zgodnie z modelem/kluczem odpowiedzi. Po tych czynnościach wyniki są przekazywane do szkoły.

Osoba, która zamierza przystąpić do egzaminu maturalnego składa przewodniczącemu szkolnego zespołu egzaminacyjnego deklarację:

• wstępną w terminie do 30 września,
• ostateczną w terminie do 20 grudnia.

Tak jak wyżej było napisane - maturę zdaje się w szkole macierzystej, chyba że dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej wyznaczy inne miejsce.
moniskam

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje jeszcze raz za odpowiedz, nie wiedzialam ze te forum jest oki, teraz wiem to na pewno ze jest godne polecenia. Za wszelka udzielona pomoc wielkie dzieki!!!:)Monika
Powrót do góry
prezes77721

PostWysłany: Pon Wrz 22, 2008 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, ja mam natomiast taki problem. Parę lat temu ukończyłem szkołę i nie zdałem matury, chciałbym ją teraz zdać. problem jednak jest w tym że mam zatargi z pewnymi nauczycielami i nie chcę na nich patrzeć, czy tam nawet się na nich natykać... czy jest w ogóle możliwość żebym to ja zabrał "papiery" z tej szkoły (macierzystej) i złożył je w innej szkole, w której chciałbym zdawać maturę. Proszę o pomoc bo czasu co raz mniej a ja już nie wiem gdzie mam pytać. Z góry dzięki Smile
Powrót do góry
ExVen
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Sro Wrz 24, 2008 12:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj! Wink

Nie, nie możesz od tak przenieść dokumentów do innej szkoły, musiałbyś uzyskać zgodę oraz skierowanie do innej placówki od dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Tak jak jest wyżej napisane - maturę zdaje się w szkole macierzystej (jeśli istnieje), chyba że dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej wyznaczy inne miejsce.

W rzeczywistości nie masz się czym przejmować. Zgodnie z zasadami nowej matury i rozporządzeniem MEN - jeden z nauczycieli będących w zespole egzaminacyjnym musi być nauczycielem innej szkoły niż ta, którą ukończył maturzysta, natomiast członkiem zespołu przedmiotowego nie może być nauczyciel, który w ostatnim roku nauki prowadził ze zdającym zajęcia z danego przedmiotu.
b1

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, bardzo ciekawe forum.
W związku z powyższymi wypowiedziami proszę o odpowiedź na następujące pytania.
Co to znaczy macierzysta szkoła, ta w której rozpoczynałem naukę czy ta w której zakończyłem naukę? Jeżeli ta w której rozpoczynałem to czy jest ona zobowiązana przyjąc mnie do zdawania matury?
Czy łatwo jest uzyskac zgodę na przeniesienie do innej szkoły, czy trzeba odpowiednio motywowac swoja prośbę, czy można to załatwic szybko i czy musiałbym udac się osobiście do dyrektora oke, która znajduje się w innym mieście?
Czy matura zdawana po raz pierwszy w szkole publicznej jest płatna, czy matura zdawana po raz kolejny w szkole publicznej jest płatna (tj zdaję dodatkowy przedmiot w kolejnym roku), czy gdybym zdawał w nie macierzystej szkole, ale publicznej to musiałbym zapłacic?
Dziekuję za odpowiedź.
Powrót do góry
ExVen
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Pią Wrz 26, 2008 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj! Smile

1. Szkoła macierzysta, to ta, w której zakończyłeś naukę i otrzymałeś świadectwo ukończenia szkoły.

2. Piszesz podanie do Dyrektora właściwego OKE, w którym odpowiednio motywujesz swoją prośbę.

3. Za egzamin maturalny nie pobiera się opłat, bez względu na to, czy jest to matura zdawana pierwszy raz, czy po raz kolejny. Nie ma także znaczenia, czy zdajesz egzamin w szkole publicznej, czy prywatnej z uprawnieniami szkoły publicznej. Za sam egzamin maturalny szkoła nie ma prawa od Ciebie pobrać opłat.
b1

PostWysłany: Pon Wrz 29, 2008 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za odpowiedz.

Tak, a ode mnie pobieraja oplate. Zreszta ja sie wcale nie dziwie za nauke place to za mature tez. Nie bedzie kasy to szkoly nie bedzie. W koncu ludzie tam musza przyjsc w czasie matur, sekretariat pracuje, egzaminatorzy tez za darmo nie przyjda i swiatla beda wlaczone itp.
Powrót do góry
DawidK

PostWysłany: Sob Lut 28, 2009 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !
Jak wygląda zdawanie matury po raz drugi? Chodzi mi o to, ze w roku 2008 zdałem wszystkie przedmioty, oprócz matematyki i polskiego ustnego (nie mogłem być na tych egzaminach z ważnych powodów). Deklaracje złożyłem w macierzystej szkole w połowie września. Od tego czasu nie kontaktowałem się ze szkoła w sprawie egzaminu. Dręczą mnie cały czas myśli, że mogli o mnie zapomnieć Sad. Czy jest taka możliwość ? Czy matematykę będę zdawał z moimi o rok młodszymi kolegami z ogólniaka? Czy może osoby zdające drugi raz piszą oddzielnie ?
Z góry dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam DawidK
Powrót do góry
euphoriant

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2009 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

czy można przystąpić do zdawania matury bez ukończenia szkoły średniej?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Powrót do góry
artur90

PostWysłany: Pon Lip 27, 2009 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Piszesz podanie do Dyrektora właściwego OKE, w którym odpowiednio motywujesz swoją prośbę.

Moja sytacja wygląda nastepująco. Mature zdałem w 2009roku pozytywnie i rozpoczynam studia w Warszawie. Ze wzgledu na chec podjecia drugiego kierunku, zamierzam w 2010 roku zdawać dodatkowy przedmiot. Moja szkoła macierzysta miesci się w Siemiatyczach i podlega OKE Łomża. Niemozliwym bedzie ze wzgledu na dojazd i podjete studia pisanie matury w mojej szkole macierzystej. Z tego co napisałes musze napisac podanie do Dyrektora właściwego OKE. Czy w moim przypadku chodzi o dyrektora oke Łomza? Czy mozecie udzielic mi szerszych informacji co zrobic abym mogl poprawiac mature w Warszawie? Do kiedy mam napisac te podanie, czy musze je dostarczyc osobiscie, czy potrzebne sa do tego dodatkowe dokumenty ect. Czy wiecie gdzie moge uzyskac szersze informacje na ten temat, bo niestety nie moge takowych nigdzie znalezc...
Powrót do góry
Ewelinqa767

PostWysłany: Pią Kwi 23, 2010 12:01 pm    Temat postu: Pytanie Odpowiedz z cytatem

Witajcie. mam pytanie a mianowicie : w tym roku 2009/2010 złozyłam w sekretariacie szkolnym moją rezygnacje z matury , ponieważ miałam postawiony warunek. Otrzymałam ocenę dopuszczającą z matematyki tylko i wyłącznie dlatego , że dałam swoją rezygnacje. Uważam , że mimo to , że jestem słabą uczennicą też powinnam mieć prawo do zdawania egzaminu maturalnego gdyz z innych przedmiotów szło mi nieżle i uważam , że z nimi bym sobie poradziła na maturze. Nie tylko ja miałam taki warunek lecz jeszcze kilka osób w mojej klasie . Piszę , ponieważ słyszałam , że mogę pisać prośbe do OKE by zdawać mature w innej szkole i w tym roku 2009/2010 . Podanie napisałam dzisiaj i w poniedziałek chcę je wysłać. Napisałam prośbe o umożliwienie mi zdawania matury w innej szkole itd jak na górze juz wytłumaczyłam . Nie tlko ja chcę coś z tym zrobic lecz reszta osób . Czy to ma jakiś sens ?Sad
Powrót do góry
malwat4112

PostWysłany: Pon Maj 10, 2010 9:21 am    Temat postu: zapytanie do Ewelinga767 Odpowiedz z cytatem

Ja też w tym roku nie zdawałem matury i prawie cała klasa też
gdyż z matematyki profesorka dała nam wybór albo zdajemy maturę
albo powtarzamy rok oczywiście zrezygnowaliśmy z matury
chciałem zdawać na drugi rok ale chciałbym zdawać w innej szkole
i czy pisałaś prośbę do OKE i czy otrzymałaś od nich pismo
bardzo proszę o odpowiedz i napisz jak wygladała ta prośba
Powrót do góry
Ewelinqa767

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 7:38 am    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

Cześć , wysłałam to pismo i mogłam zdawać normalnie mature w mojej szkole . Napisałam do komisji , że chcę zdawać w innej szkole , poniewaz w tej dali mi warunek , że dostałam ocenę dopuszczającą a miałam złożyć rezygnacje.. hehe poczekałam do rady i zaniosłam znowu podanie ,że jednak chce podchodzić do matury , a po radzie nie mogli mi zmienic oceny wiec nie mieli wyjscia.. mogłeś wczesniej wyslac ten list tak na pewno mogł bys przystapic .. U mnie w szkole barzdo duzo osob nie mogło zdawa , ale że wysłąłysmy z jedną kolezanką te listy to mogła zdawac cała szkola normalnie ,Ci co mieli warunek mogli sobie zdawac Wink Teraz jak najszybciej napisz podanie , to Cie w sierpni wcisną , tylko dokladnie napisz jaka tam sytuacja w szkole byłą. Pozdrawiam .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Matura – nie taki diabeł straszny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: