EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Zaniżony wynik matury z matematyki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Matematyka
Autor Wiadomość
jaśka

PostWysłany: Pią Cze 29, 2012 11:47 am    Temat postu: Zaniżony wynik matury z matematyki Odpowiedz z cytatem

witam, mam problem. dziś wyniki matur i ze łzami w oczach patrzyłam na marne 19kt czyli 38%. jestem w szoku, bo po spisaniu odpowiedzi podczas matury na chusteczkę byłam szczęśliwa kiedy sprawdziłam je z odpowiedziami podanymi w internecie. za same zamknięte zadania liczyłam na 50% a podliczając resztę na 82% przy czym nie wiedziałam czy dodatkowo nie doliczą mi punktów za dwa zadania. dodam że miałam dobrą czwórkę na koniec. po maturze na drugi dzień dałam odpowiedzi mojej nauczycielce, która również była zadowolona. dziś ją spotkałam na korytarzu i nie mogła uwierzyć w tak niski wynik. powiedziała, że muszę jechać do Poznania, aby sprawdzić sobie maturę. ale nie wiem co i jak. proszę pomóżcie mi bo jestem pewna, że zostałam zbyt nisko oceniona Sad jestem dobrą uczennicą, z reszty przedmiotów miałam też wysokie wyniki, pilnie proszę o odpowiedź Sad Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna
Moderator
Moderator

PostWysłany: Pią Cze 29, 2012 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Egzamin maturalny – matematyka
Izabela SZAFRAŃSKA (61) 854 01 85
Egzamin maturalny – matematyka
Marek SALENIUK 61)54 01 85

Na stronie internetowej OKE znalazłam te numery . Tam udzielą Ci informacji, co masz zrobić aby obejrzeć swoją pracę, jest to jak najbardziej możliwe . Myślę, że trzeba napisać podanie do OKE Poznań i możliwość obejrzenia swojej pracy , aby wyjaśnić wątpliwości , ktore masz .

Na pocieszenie - zdarza się kwestionowanie oceny wystawionej przez egzaminatora i praca jest sprawdzana kolejny raz. A więc dzwoń i pisz Smile

Trzymam kciuki Smile
Powrót do góry
jaśka

PostWysłany: Pią Cze 29, 2012 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo dziękuję Smile tak więc dzwoniłam tam i nie zostałam ani pana Marka, ani pani Izabeli, a rozmowa była przełączona na sekretariat. dowiedziałam się, że muszę wysłać wniosek o wgląd do matury. i mam jeszcze tylko jedno pytanie. jak Pani myśli, czy mogłabym od razu wysłać wniosek o ponowne sprawdzenie matury? ma to w ogóle sens? czytałam o tym, że jakiejś osobie podwyższyli wynik o 20%. i tak się zastanawiam czemu tak kompetentne osoby popełniają aż takie błędy? bo jakbym miała mieć taki wynik na jaki liczyłam, to jakby nie patrzeć to pomyłka wynosi aż 46% Sad
Powrót do góry
Grazyna
Moderator
Moderator

PostWysłany: Pią Cze 29, 2012 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysyłaj wniosek o ponowne sprawdzenie matury. Jeżeli dokładnie sprawdziłaś swój arkusz i spodziewałaś się dużo lepszego wyniku , to uważam że powinnaś to zrobić. Egzaminator nie powinien się pomylić, ale jest tylko człowiekiem i może coś przeoczył . Trzymam za Ciebie kciuki i pozdrawiam
Powrót do góry
jaśka

PostWysłany: Sob Cze 30, 2012 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję za słowa otuchy Smile napiszę ten wniosek i w poniedziałek go wyślę. świadectwa dostaniemy też dopiero w poniedziałek, bo wczoraj była tylko wywieszona lista, ale raczej wątpię, aby na świadectwie był dobry wynik i zaszła jedynie pomyłka. wczoraj do późna w nocy rozwiązywałam te zadania, które zrobiłam na maturze i byłam pewna, że są dobrze i tak też było wczoraj - nie popełniłam żadnego błędu. nie byłam jedynie pewna zadania 27 i początku 34, a zadania 30 nie zrobiłam w ogóle, tak więc w nocy też ich nie robiłam. tamtego dnia sprawdzałam wyniki podług tej strony http://fakty.interia.pl/raport/matura-2012/news/matura-2012-arkusze-i-rozwiazania-z-matematyki-poziom,1792464 i miałam te 82% bez tych zadań, które wcześniej wymieniłam. wczoraj w porównaniu odpowiedzi z tej strony z kluczem podanym przez cke mój wynik to 82%. czyli 44% mi zaniżono. tak więc mam o co walczyć. jeśli wywalczę to dam Pani znać Smile dziękuję za pomoc o również serdecznie pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Grazyna
Moderator
Moderator

PostWysłany: Sob Cze 30, 2012 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem przekonana, że wszystko się wyjaśni i to na Twoją korzyść.
Pozdrawiam Cie bardzo cieplo i serdecznie.
Powrót do góry
adam_mikolajczyk
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pią Lip 13, 2012 8:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje się to niemożliwe, aby aż o tyle % zaniżono wynik. Arkusze maturalne są sprawdzane dwa razy, przez dwóch egzaminatorów.
Krystek

PostWysłany: Nie Sie 12, 2012 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I co zdziałałaś coś? Bardzo jestem ciekawe, bo słyszałem, że od wyników matur nie ma odwołania.
Powrót do góry
jaśka

PostWysłany: Pią Wrz 14, 2012 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam:) przepraszam za tak długie milczenie, byłam na wyjeździe. a co do matury to się udało. 88% uzyskałam i dostałam nowe świadectwo Smile byłam na wglądzie do matury. i to była moja wina, bo nie przeniosłam odpowiedzi na kartę. aż mi wstyd było jak siedziałam tam w pokoju a miła pani zaczęła się śmiać... Embarassed ale pani kierownik i dwie inne panie były bardzo w porządku, mówiły, że nie ma co się przejmować, bo to nie pierwszy raz takie coś im się zdarza, a w większości przypadków Pani dyrektor szła uczniom na rękę. ale były bardzo zdziwione, że u mnie w szkole przy sprawdzaniu komisja nic nie powiedziała nt. braku tych odpowiedzi na karcie, a tym bardziej, że dostałam w ogóle świadectwo. na szczęście pokierowały mnie abym napisała wniosek do pani dyrektor o przeniesienie odpowiedzi na kartę. i kazały napisać że powodem tej gafy był stres Very Happy mówiły, że są pewne iż będzie pozytywnie rozpatrzony, bo za same otwarte zadania miałam 38%. po kilku dniach dostałam pismo o wysłanie starego świadectwa i po następnym tygodniu miałam nowe świadectwo do odbioru w szkole. nawet nie wiecie jak mi głupio było i nawet jest teraz, kiedy to piszę... ale pocieszam się faktem, że nie tylko mi się to zdarzyło... Smile
Powrót do góry
Grazyna
Moderator
Moderator

PostWysłany: Nie Wrz 16, 2012 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratuluję, świetnie że doceniono Twoją pracę, pracownicy OKE okazali się mili i jednocześnie bardzo profesjonalni w swoich decyzjach i działaniu.
Warto jednak walczyć o swoje gdy się ma jakieś wątpliwości . Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Kamil733

PostWysłany: Sro Lut 25, 2015 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W końcu może przecież dojść do pomyłki, dlatego takie rzeczy trzeba sobie sprawdzać.
Powrót do góry
rysiukowalski

PostWysłany: Czw Mar 19, 2015 2:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe czy moja była dobrze sprawdzona
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kowajusty

PostWysłany: Czw Mar 19, 2015 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiadomo, pomyłki się zdarzają, a z wynikami matur zazwyczaj nie można polemizować..
misiek007

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2015 3:24 pm    Temat postu: Zażądaj okazania pracy Odpowiedz z cytatem

Możesz zażądać od komisji egzaminacyjnej okazania sprawdzonej pracy. Masz do tego pełne prawo i będziesz pewna, jak była ona sprawdzana i czy wszystko zaliczyli.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Matematyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: