EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Studia przez internet?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Studia – po liceum nadal dbam o rozwój
Autor Wiadomość
angelikan

PostWysłany: Sro Gru 19, 2012 6:16 pm    Temat postu: Studia przez internet? Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy taki temat już był bo nie mogłam znaleźć ale jak był to proszę o wybaczenie.
Czy ktoś mógł by mi powiedzieć czy to dobry pomysł by studiować przez internet? Czy jednak lepiej normalnie studiować? Nie mam za bardzo czasu na codzienne chodzenie na studia ani nawet te kilka razy w miesiącu bo pracuje w głupim systemie. Dlatego proszę o opinie na ten temat.
Karczocha

PostWysłany: Nie Gru 30, 2012 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W dzisjaszych czasach liczy si epapaier i doswiadczenie, jak dla mnie zkoda czasu na studia dzienne, ja bym sprobowała przez internet i dalej pracowała iz bierała doswiadczenie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adam_mikolajczyk
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Gru 31, 2012 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież obecnie takie studia przez internet są nic nie warte... lepiej samemu się uczyć przez internet z różnych kursów i tutoriali niż szukać właśnie jakiś studiów internetowych.
Powrót do góry
adriankowalski

PostWysłany: Wto Sty 15, 2013 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczrze mówiąc tez się nad tym zastanawiam, ale wydaje mi się że przez to że nie trzeba chodzić, to będzie efekt lenia, i w sumie się kase za szkołe zapłaci a nie wykorzysta.
Gakusen

PostWysłany: Sro Mar 06, 2013 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba wziąć po uwagę, że e-learning w Polsce, to coś nowego i coś co dopiero się rozwija. Tym samym jest jeszcze niedopracowane... Jednakże moim zdaniem takie studia za kilka lat będą bardzo popularne i porównywalne do normalnego studiowania.

Przy wyborze takich studiów trzeba mieć bardzo dużą samodyscyplinę oraz systematyczność... Bez tego ciężko będzie poradzić sobie samemu.
Olcia

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam mieszane uczucia co do e-learning'u. Wole jednak jak nauka odbywa się normalnie z nauczycielem. Może jestem staromodna ale coś czuje że sporo osób się ze mną zgodzi Smile
karski1
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Wto Lip 30, 2013 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez internet nie da się nauczyć tego co na tradycyjnej uczelni... taka jest niestety prawda.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gregg

PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie jak pracodawcy będą patrzeć na osobę z dyplomem studiów skończonych przez internet. Na pewno nie będziesz konkurencyjna dla osób z dyplomem studiów dziennych. Moim zdaniem powinnaś zdecydować się przynajmniej na studia zaoczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
moris

PostWysłany: Pią Sie 02, 2013 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakie studia można skończyć przez internet? Pomysł ciekawy, ale niestety mało praktyczny, bo dyplom ukończenia takich studiów pewnie nic nie będzie znaczył.
Powrót do góry
AnetaDDD

PostWysłany: Sob Sie 03, 2013 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moris napisał:
A jakie studia można skończyć przez internet? Pomysł ciekawy, ale niestety mało praktyczny, bo dyplom ukończenia takich studiów pewnie nic nie będzie znaczył.

To nie do końca prawda. Przecież na dyplomie nie ma informacji o trybie studiów. Nigdzie nie będzie napisane, że sto studia online...

Swoją drogą, wiem, że studia przez internet prowadzą jakieś uczelnie warszawskie i akademia humanistyczno-ekonomiczna w Łodzi, tzn studia online nazywają się [url="www.puw.pl"]PUW[/url].
Powrót do góry
Heldzia

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nie zwrócił jeszcze na to uwagi, ale idea studiów online nie jest dla każdego (podobnie jak praca zdalna). Do tego potrzebna jest niemała mobilizacja, bo inaczej działa się na uczelni, wśród innych ludzi, a zdecydowanie inaczej w domowym zaciszu. Wbrew pozorom, w domu jest więcej czynników zakłócających skupienie niż w miejscu publicznym!
Powrót do góry
AnetaDDD

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heldzia napisał:
Nikt nie zwrócił jeszcze na to uwagi, ale idea studiów online nie jest dla każdego (podobnie jak praca zdalna). Do tego potrzebna jest niemała mobilizacja, bo inaczej działa się na uczelni, wśród innych ludzi, a zdecydowanie inaczej w domowym zaciszu. Wbrew pozorom, w domu jest więcej czynników zakłócających skupienie niż w miejscu publicznym!

Masz rację. Nie każdy ma tyle zaparcia, żeby uczyć się w domu. Mi to się bardzo rzadko udawało, bardzo trzeba się zmuszać. Co prawda robiłam tylko kursy online na PUW, ale powiem Ci, że ma to i tak więcej plusów niż minusów. Nie tracisz czasu na dojazdy [więc nawet jak w międzyczasie strzelisz sobie przerwę, nic się nie stanie;)], uczysz się kiedy chcesz - ja mam małe dziecko i zbawieniem było to, że mogłam się uczyć w nocy, gdy młody spał...[/url]
Powrót do góry
Heldzia

PostWysłany: Pią Sie 09, 2013 7:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, głównie mi chodzi o motywacje. Mi osobiście lepiej sie pracuje przy biurku w pracy, a uczy lepiej w ławce. Wiem, że gdybym miała możliwość usiąść do nauki w dowolnym momencie, bo byłoby to online, odwlekałabym to w nieskończoność. Podziwiam ludzi, którzy potrafią, tak zarządzać swoim czasem, że mogą pracować i uczyć się zdalnie.
Powrót do góry
mcmurphy

PostWysłany: Pią Sie 09, 2013 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej chyba zawsze normalnie studiować Wink Internet dopiero sie rozwija i ta metoda też. Za kilka lat może się będzie to bardziej opłacało Twisted Evil
Powrót do góry
AnetaDDD

PostWysłany: Sob Sie 10, 2013 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mcmurphy napisał:
Lepiej chyba zawsze normalnie studiować Wink Internet dopiero sie rozwija i ta metoda też. Za kilka lat może się będzie to bardziej opłacało Twisted Evil

z tego, co wiem to PUW (http://www.puw.pl) istnieje już 10 lat, więc nie powiedziałabym, że dopiero się rozwija. oczywiście cały czas powstają nowe kierunki, specjalności, ale po prostu pokazuje to że "żyje" jak każda uczelnia...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Studia – po liceum nadal dbam o rozwój Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: