EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Studia na WSB
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Studia – po liceum nadal dbam o rozwój
Autor Wiadomość
moris

PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To że teraz każdy ma papiery magistra powoduje, że pracodawcy muszą podczas rekrutacji robić odsiew ludzi na podstawie określonego kryterium, chociażby takiego jakim jest uczelnia, na której kandydat na pracownika studiował. A wtedy moim zdaniem studenci prywatnych uczelni nie mają szans, bo w społeczeństwie ciągle panuje przekonanie, że dyplom prywatnej uczelni to kupiony dyplom.
ladna_kiecka

PostWysłany: Sro Wrz 04, 2013 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiele uczelni prywatnych jest nic nie warta, ale akurat WSB cieszy się dobra renomą, szczególnie ta w Poznaniu. (ze względu na prowadzone rekrutacje,wiem jak pracodawcy sie o tej uczelni wypowiadają).
Poza tym będąc absolwentką tej uczelni mogę stwierdzić, że nauczyłam sie tam bardzo duzo praktycznych rzeczy, a mam porównanie z państwowa uczelnią. Dzięki WSB znalazłam swoja pierwszą poważną pracę, chcociażby dlatego, ze mają o wiele lepsze propozycje staży, praktyk niż państwowe uczelnie.

Ogólnie polecam, wiadomo poziom jest wyższy na dziennych niz na zaocznych, to nie tylko moje zdanie, ale wiele uczelni państwowych nie prezentuje takiego poziomu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Megan_

PostWysłany: Sro Wrz 18, 2013 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaki kierunek skończyłaś na WSB jeśli można zapytać?
Powrót do góry
elzza7

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2014 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aktualnie studiuje zarządzanie na WSB, to nieprawda że jest łatwo zdać, na pierwszym roku z ok 350 osób zostało ok 150 albo 200, teraz na trzecim jest nas 100 i mamy połączone z rokiem niższym. Moim zdaniem szkoła dobra Smile i raczej nie jest to ważne że jest to prywatna szkoła.
Wojtas

PostWysłany: Czw Lis 20, 2014 12:28 pm    Temat postu: WSB w Opolu Odpowiedz z cytatem

Śmieszy mnie to jak ktoś mówi, że dyplom z uczelni państwowej jest wartościowszy od uczelni prywatnej. To jest tak jakbyście porównywali komunizm do demokracji. Nowoczesne uczelnie prywatne są bardziej innowacyjne, wykładowcy są praktykami, są rekinami biznesu, a nie teoretykami, którzy przeczytali milion książek. Życie jest brutalne i weryfikuje wszystko w praktyce. Dlatego nie zastanawiałbym się nad wyborem uczelni. Stawiajcie na własny rozwój. W Opolu studiuję 4 rok na kierunku zarządzanie finansami i rachunkowość http://www.wsb.pl/opole/studenci/studia-ii-stopnia/sciezka-tradycyjna/kierunki-i-specjalnosci i stwierdzam, że to był bardzo dobry krok.
Powrót do góry
Kaso

PostWysłany: Sro Lis 26, 2014 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój kolega tam studiuje, jest bardzo zadowolony, ale mówi że ma tam bardzo dużo nauki
edgar

PostWysłany: Sro Gru 03, 2014 12:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obecnie nie ma to aż taiego znaczenie, czy uczelnia publiczna, czy prywatna. Szczególnie biorąc pod uwagę, że poziom mniej więcej się wyrównał. Uczelnie, których faktycznie papier g...o co znaczył poznikały z rynku, bo po prostu studenci nie chcą chodzić do takich uczelni, po których nic nie mają, więc skoro mają płacić już jakieś czesne, to wybierają lepszą uczelnię. Oczywiście zdarzają się też tacy, co chcą iść jak najmniejsza linią oporu, ale jest ich na tye mało, że nie zapewniają oni dochodu na takim pozioie, że uczelnie to mogą się utrzymać. Co do samego WSB, to chociaż nie jestem absolwentem tej uczelni, to mogę powiedzieć, że ic absolwenci na pewno nie mają żadnych braków, bo sam z kilkoma pracuje po WSB. Ja sam znalazłem na http://www.wsb.pl/wroclaw/ ciekawe studia podyplomowe, których nie ma na mojej macierzystej uczelni i prawdopodobnie tam właśnie pójdę, a możesz mi wierzyć, że jestem ostatnią osobą, jaka zapłaciłaby za naukę uczelni, której papier nie ma znaczenia na rynku pracy
Powrót do góry
kometss

PostWysłany: Sro Gru 03, 2014 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Studia prywatne wymagają od studentów mniejszej ilości nauki ale z kolei wyciągają kasę z portfela. W praktyce ważne jest jednak to co potrafimy, sam dyplom to tylko połowa sukcesu Smile
Powrót do góry
bertap

PostWysłany: Sro Gru 03, 2014 5:02 pm    Temat postu: wsb Odpowiedz z cytatem

Ja znam kilka osób, które ukończyły. Są takie, które narzekają, ale i takie, które chwalą. WSB ma bardzo dobre stypendia i różne dofinansowania. Koleżanka miała ok 500zł stypendium za grupe inwalidzką, teraz inna znajoma ma pierwszy semestr lub cały rok za darmo, bo miała wysokie wyniki na maturze (ok 190pkt rekrutacyjnych).
bawrtaz

PostWysłany: Pią Gru 05, 2014 7:20 pm    Temat postu: prawo Odpowiedz z cytatem

Prawo faktycznie mają dobre. Mają też dobry, nowy sprzęt. Polecam
elizka9

PostWysłany: Sro Lut 18, 2015 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam wiele osób które narzekają na ta uczelnie, nie polecam..
Wwera

PostWysłany: Wto Lip 21, 2015 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WSB nie jest wcale taką złą uczelnia. Mają bardzo fajny system stypendiów, dość dobrą kadrę. Nie ma co narzekać.
KsymenaT4

PostWysłany: Nie Mar 27, 2016 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale co to ma do rzeczy, czy uczelnia jest publiczna, czy prywatna? Najważniejsze to co masz w głowie. Dyplom to sprawa drugorzędna. Na uczelni można zdobyć doświadczenie, kontakty, praktykę. Jeśli ktoś ma pusto w głowie, to i Harvard nie pomoże.

==

swarovski sklep
Powrót do góry
adik356
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Nie Mar 27, 2016 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na ten moment jest to tak na prawdę bez większego znaczenia . Ta uczelnia cieszy się bardzo dobrą opinią http://www.wseiz.pl/pl/st...itektura-wnetrz . Ich dyplom ma taką samą watość jak uczelni państwowoej. Ważniejszy jest kierunek jaki się wybiera . Nie jest łatwo trafić w zapotrzebowana rynku .
Powrót do góry
RozaOna16

PostWysłany: Wto Mar 29, 2016 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie łatwo się dostać.
Płacisz więc wiadomo, że nie robią wielkich trudności ze zdaniem. Nie opłaca im się wyrzucanie studentów z uczelni. Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Studia – po liceum nadal dbam o rozwój Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Skocz do: