EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Czy po tej szkole można iść na studia?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Słuchacze
Autor Wiadomość
kwiat_lotosu

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 3:17 am    Temat postu: Czy po tej szkole można iść na studia? Odpowiedz z cytatem

POMOCY!!

Hej.Jestem w I klasie liceum ogolnoksztalcacego i mam zamiar przeniesc sie do liceum ogolnoksztalcacego zaocznego.Ale mam z tym problem bo malo na ten temat wiem:/ Czy ktos moglby mi pomc? Bylabym wdzieczna:)

Np.Czy po tej szkole moge isc na normalne studia?Czy ta matura jest w czyms gorsza niz w normalnej szkole?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ela67

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapraszam Do prywatnego liceum im.Marka Twaina . To super szkoła , a nauka w niej jest przyjemnością . Liceum zaoczne daje ci taie same mozliwości na przyszłość co normalny ogólniak . A zdana matura (nie ważne gdzie) to jest oprostu matura .
Pozdrawiam
Powrót do góry
ExVen
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Szanowne Panie,
uzupełnię odrobinę odpowiedź Eli (dziękuję w imieniu LO M. Twaina Smile ), o informacje „techniczne”, tak aby nie było żadnych wątpliwości...

O przyjęcie do szkoły dla dorosłych mogą się ubiegać osoby, które mają 18-lat, w wyjątkowych wypadkach oraz udokumentowanych odpowiednim skierowaniem/zaświadczeniem, ta granica wiekowa może lekko ulec zmianie. Przepisy regulujące obowiązek szkolny do uzyskania pełnoletniości, obligują nas do podjęcia odrębnych działań zarówno podczas przyjęcia jak i nauki.

Licea dla dorosłych M. Twaina posiadają uprawnienia szkół publicznych nadane przez Kuratora Oświaty, (podlegają pod MEN, CKE, OKE, KO) działają zgodnie z przepisami oświatowymi i podobnie jak szkoły publiczne są kontrolowane przez Wizytatorów.

Nasi Słuchacze z chwilą ukończenia szkoły otrzymują świadectwo uprawniające do składania egzaminu maturalnego. Egzamin przeprowadzany jest w naszej szkole, zgodnie z zasadami nowej matury.

Absolwenci, którzy zakończą egzamin pomyślnym wynikiem odbierają świadectwo dojrzałości wydane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, które uprawnia do ubiegania się o przyjęcie na studia w szkołach wyższych.

Także jak widzisz szkoła jest jak najbardziej „normalna” i po maturze można kontynuować naukę, podobnie jak czyni to większość naszych Absolwentów na „normalnych studiach”. Wink

Każda osoba zainteresowana zapisaniem się do naszego liceum może wcześniej zobaczyć Decyzje o wpisie do ewidencji szkół publicznych, jak również potwierdzić jej autentyczność u organów nadzorujących.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kwiat_lotosu

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak jest ze szkolami dla mlodziezy?Czyli z liceum zaocznym.Ja chce podjac nauke w takiej szkole ale boje sie ze sobie nie poradze bo slyszlam ze samemu trzeba nadrabiac duzo materialu:(
Powrót do góry
ExVen
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Czw Lis 27, 2008 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Licea zaoczne i wieczorowe to szkoły dla dorosłych.

Nie wiem, jak wygląda Twoja sytuacja i dlaczego chcesz podjąć naukę akurat w liceum zaocznym. Zakładam, że jesteś niepełnoletnia, więc nie możesz samodzielnie podjąć decyzji o przeniesieniu - bez rodzica lub innego opiekuna prawnego.

Pytasz o szkoły zaoczne i samodzielną naukę – owszem, taka forma kształcenia wymaga wkładu własnej pracy, odpowiedzialności i samodyscypliny. Zjazdy są organizowane 2 razy w miesiącu (weekendy) i mają formę wykładu. Plan lekcji jest zmienny. W trakcie zajęć nie ma typowych sprawdzianów i klasówek, w zamian każdy semestr kończy się sesją egzaminacyjną. Wymagane jest także terminowe dostarczanie prac kontrolnych z poszczególnych przedmiotów.

Naukę w formie zaocznej chętniej podejmują osoby aktywne zawodowo, mające zobowiązania rodzinne i sprawnie zarządzające swoim czasem.

Dla porównania - licea wieczorowe prowadzą zajęcia w systemie tygodniowym, zazwyczaj są to 3 dni robocze (np. w naszym LO – wtorki, środy i piątki w godz. popołudniowych). W liceum wieczorowym plan zajęć jest stały, a podstawą ocen semestralnych z poszczególnych przedmiotów są oceny cząstkowe, uzyskane przez podczas godzin lekcyjnych (czyli podobnie jak w szkole dziennej).
Nauka w tej formie wymaga nieco mniej wkładu własnego – większa liczba zajęć w mniejszych odstępach czasowych, pozwala na regularne przyswajanie wiedzy przekazywanej przez nauczyciela w trakcie wykładów.

Mam nadzieję, że odrobinę przybliżyłam Ci temat nauki w szkołach dla dorosłych. A może wystarczy przeniesienie do innego LO młodzieżowego… Wink
karolina375

PostWysłany: Czw Lut 13, 2014 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tylko tam zaocznie zdasz maturę to nie ma żadnych przeciwskazań iść na studia.
Powrót do góry
mikas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Wto Cze 23, 2015 6:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Beauty Lux, szkolenie zawodowe - u mnie tak to wyglądało. Studia? Papier, zero konkretów, doświadczenia, ani umiejętności. Po prostu to wam kompletnie nie przyniesie profitów!
Powrót do góry
gasrom

PostWysłany: Sro Sie 12, 2015 6:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie kochana, nie jest gorsza:)
Powrót do góry
mikas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Mar 21, 2016 7:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy new nails i szkolenia zawodowe - przerabialiśmy temat wielokrotnie, ale wiadomo, że wszystko zależy od danej sytuacji. Nie ma co ukrywać, że osiągnięcie czegoś sensownego wymaga przede wszystkim czasu, nie da rady hop siup.
Powrót do góry
Cassca
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Mar 21, 2016 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślę, że studia warto zrobić w dobrym kierunku, bo na prawdę pomagają zdobyć wiedzę i kwalifikacje. Jeśli jednak nie jesteśmy zadowoleni z wybranego kierunku i czujemy, że będziemy mieć z tego tylko papierek to nie ma co się załamywać tylko szukać jakichś przydatnych kursów czy szkoleń, które uzupełnią braki w naszej wiedzy. Przykładem takich szkoleń mogą być autoryzowane szkolenie IBM http://dataconsulting.pl/p/ibm_szkolenia/Szkolenia+autoryzowane+IBM+DB2+WebSphere+AIX+tivoli+system+z+cognos+informix+power+systems/, dzięki którym możemy zyskać wiele praktycznych umiejętności cenionych na rynku pracy.
Powrót do góry
jatuwysiadam
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Mar 21, 2016 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlpeiej zdać maturę, a potem iśc na dobre i przyszłościowe studia, np na studia z komunikacji w mediach .
Powrót do góry
wiola438
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2016 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Studia z przyszłością to studia po szkole i maturze. Ale różnie to bywa. Każdy z nas uważa inaczej. Ale nawet mając sporo lat nie raz warto podnosić kwalifikację i znaleźć fajną pracę w tematyce takiej co lubimy. Mi się podoba np. uczelnia w Warszawie na WSEiZ wydział architektura wnętrz http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-architektury/architektura-wnetrz , którą lubię.
Powrót do góry
mikas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2016 6:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy dobre podejście do rozwoju. Nie studia, a szkolenia zawodowe z danego zakresu i to daje bez porównania więcej niż poświęcenie kilku lat na studiowanie. Tak więc raczej radzę iść po prostu w kierunku solidnej nauki.
Powrót do góry
Sprz3ty

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2016 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie takie licea moim zdaniem nie są dobre, bo nie masz odpowiedniej motywacji. Ja zauważyłem, że duża ilość osób przykłada się tylko wtedy jak od niej wymagają.
lilianna
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Kwi 25, 2016 7:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze warto korzystać z pomocy na takich stronkach- Pisanieprac.org
Znajdziesz tam pomoc naukową w wielu dziedzinach. Przejrzyj sobie ich zakres pomocy. Polecam, bo to sprawdzone namiary Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Słuchacze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: