EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Rzadki sklep a jednak potrzebny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Przedsiębiorczość i twórcze myślenie
Autor Wiadomość
BartoszBukkk

PostWysłany: Pią Lut 23, 2018 2:57 pm    Temat postu: Rzadki sklep a jednak potrzebny Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich forumowiczów. Otóż sprawa jest taka. Skończyłem liceum bezpieczeństwa publicznego i nie bardzo mi się widzi by pracować u kogoś. Zawsze chciałem otworzyć własny biznes ale nie byłem pewien jaki. Jako ze w szkole były zajecia na temat własnej działalności itp to pomyślałem o czymś takim jak sklep pożarniczy Kiedyś w Warszawie widziałem coś takiego i nawet fajna reklama była w witrynie sklepowej. W moim mieście mieszka ok 30-35 tys mieszkańców i nie ma takiego sklepu a nawet z działu bhp. Można by nawet zahaczyć o tę gałąź biznesu Wink
Oczywiście zamierzałbym wtedy również założyć jakąś stronę internetową by móc prowadzić sprzedaż przez internet dla większego grona klientów. Według mnie taki plan mógłby wypalić bo jak sprawdzałem w sieci najbliższy taki sklep jest oddalony od mojego miasta o 120 km a wątpię, że każdy kupuje na allegro takie rzeczy. Lepszy byłby przecież zawsze rzetelny sklep internetowy. Oczywiście jestem otwarty na wasze propozycje co można by innego otworzyć po tym kierunku jednak na tę chwilę po długich przemyśleniach nie przychodzi mi nic na myśl. Może wy coś ciekawego macie na oku? Ogólnie dodam jeszcze, że interesują mnie takie kwestie (zawsze chciałem być strażakiem ale chore kolano nie pozwala). Nie mijałbym się za bardzo z tym co mnie interesuję, a przy okazji mógłbym zarabiać pieniądze. Jak wspominałem nie ma takich sklepów zbyt wiele w Polsce a już tym bardziej w pobliżu. Czy byliście kiedyś w takim sklepie lub czy waszym zdaniem taki biznes by wypalił? Czekam na odpowiedzi bądź jakieś ciekawe propozycje Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Amelia2772
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Sro Lut 28, 2018 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, jeżeli chodzi o założenie sklepu z odzieżą roboczą, czy też produktami BHP, na pewno warto wzorować się na ofercie
https://www.narzedziak24.pl/bata.html . Jest ona bowiem bardzo szeroka i obejmuje różnego rodzaju odzież i buty ochronne. Przy czym jednocześnie mamy tam dostęp do produktów różnych marek i to w naprawdę przystępnych cenach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
bosa
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Mar 12, 2018 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To pokazuje, że trzeba mieć tylko dobry pomysł na biznes. Jak prowadzicie swoją firmę? Teraz opłaca się korzystać z narzędzi, które ułatwiają prowadzenie firmy. Można no. tutaj https://wfirma.pl/ prowadzić księgowość swojej firmy. Jest to tanie, a mamy tutaj możliwość rozliczania pracowników, wystawiania faktur. To duża pomoc dla firm.
Powrót do góry
karolinkaaa_129
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Sob Mar 17, 2018 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No faktycznie to dość istotny sklep. Ale zadbaj o fajną reklamę. Może takie gadżety Ci się przydadzą - http://www.izisport.pl/produkty.html bo by i torby sportowe i pokrowce na ubrania fajnie sprawdziły.
Powrót do góry
maszta

PostWysłany: Czw Kwi 12, 2018 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za info !
Rozmarzonaa
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2018 4:08 pm    Temat postu: Biznes Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, sklepów ppoż jest mało, a skoro twierdzisz, że u Ciebie w mieście nie ma żadnego, to znaczy, że możesz odnieść dzięki temu sukces. Mój kolega ma biznes już kilka lat, produkuje coś, co jest pożądane, ale mało zyskowne, a jednak utrzymuje się. Ostatnio coś tam zmieniał w zarządzaniu z tą spółką http://www.primesoft.pl/pl/optymalizacja-procesow , dzięki czemu działalność wręcz rozwinęła skrzydła. Trzymam kciuki za Twój sklep.
Powrót do góry
Cassca
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2018 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że dobrze znaleźć sobie jakąś niszę, łatwiej się przebić w branży, gdzie nie ma dużej konkurencji niż w takiej obleganej jak np. sklepy z ubraniami. Ja na Twoim miejscu bym się zdecydowała. Jeśli uruchomisz dodatkowo sklep internetowy na pewno będziesz miał dużo większe zyski. Pamiętaj, żeby wprowadzić w nim system płatności on-line, np. ten https://www.paybynet.pl/ bo to dzisiaj bardzo istotne w takim biznesie.
Powrót do góry
szachownica
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2018 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi ostatnio potrzebne były buty robocze do firmy i postanowiłam kupić je w internecie bo jest większy wybór. Wydaje mi się, że sklep internetowy w takiej branży jest lepszą opcją niż sklep stacjonarny. Możesz zaproponować bardzo duży wybór, a klient woli poklikać i zamówić, niż szukać specjalistycznego sklepu po całym mieście.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Przedsiębiorczość i twórcze myślenie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: