EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Studia? Jaki kierunek wybrać?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Studia – po liceum nadal dbam o rozwój
Autor Wiadomość
Lexi

PostWysłany: Pią Cze 20, 2014 6:10 pm    Temat postu: Studia? Jaki kierunek wybrać? Odpowiedz z cytatem

Od zawsze interesuje mnie pedagogika- aczkolwiek jest to kierunek na którym nie chcę zaprzestać.
Planuję oczywiście zakończyc go napisaniem pracy magisterskiej...
Ale dalej mysle o jakiejs fajnej podyplomowce związanej z tematem.
Co polecacie? Moze jakies oryginalne specjalizacje?
Natalka82

PostWysłany: Pon Cze 23, 2014 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wybierz taki po którym będzie praca
erudition

PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 2:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dajcie się nabrać prywatnym uczelniom, które oferują komercyjne kierunki bez wartości. Nie dajcie się również zwieść uczelniom przestarzałym wraz z ich pedagogiką, historią, zarządzaniem itp, gdyż to największe plagi i wytwórnie bezrobotnych. Polecam kierunki inżynierskie, ścisłe, po których można zdobyć tytuł specjalisty o rzadko spotykanej profesji

Zapraszam licealistów i studentów po porady na mojej stronie: http://pisanie-na-zlecenie.com.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pita
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Nie Cze 29, 2014 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zgadzam się z tym,że wszystkie uczelnie prywatne oferują kiepskie kierunki. W zasadzie czym się różnią od podyplomówek na uczelniach państwowych?
I te i te mają w założeniu wyuczenie nas dodatkowego zawodu albo ulepszenie kwalifikacji a to co wybierzemy zależy od nas.
Autorko zastanawiałaś się nad tym aby wybrać się na studia podyplomowe o kierunku pośrednictwo pracy? Tutaj możesz sobie o nim poczytać : http://www.wsnhid.pl/posrednictwo-pracy.html . ( jest on możliwy do studiowania na WSNHiD w Poznaniu). Można po nim pracować w różnych instytuacjach państwowych.
Powrót do góry
dragon
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Nie Cze 29, 2014 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może nie każda, ale większość tak. A w Poznaniu jest UAM http://www.studia.net/uczelnie-studia?idf=2439&p=&n=uniwersytet-im-adama-mickiewicza-w-poznaniu i lepiej tam udać się najpierw na studia jak mamy wybór.
Powrót do góry
ptyś

PostWysłany: Sob Sie 16, 2014 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pedagogika to kiepski pomysł jest przesyt na rynku, pracy nie ma a z dwóch osób po tym kierunku jakie znam jedna pracuje w banku a druga otwarła własny biznes związany uwaga z ogrodnictwem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Polenka

PostWysłany: Pon Paź 27, 2014 10:17 pm    Temat postu: Studia zagraniczne Odpowiedz z cytatem

Moja znajoma jest po pedagogice. Pracy jak na lekarstwo, zresztą ona też jej nie ma Wink. Radziłabym "inwestować" w kierunki techniczne zamiast humanistycznych. A przy okazji, polecam Wam bardzo fajny artykuł na temat studiów zagranicznych: http://www.praca-chrzanow.info/porady-dla-pracownikow/469/studia-zagraniczne-one-moga-uchronic-przed-bezrobociem. Wychodzi na to, że mogą one uchronić nas przed bezrobociem. A Wy - korzystaliście z programów wymiany studentów?
tryptyk

PostWysłany: Pią Lis 07, 2014 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wam napiszę coś od siebie. Na nowo studiuję po nieudanych poprzednich studiach Wink A więc tak. Po latach doświadczeń życiowych doszedłem do wniosku, że to w ogóle wszystko było głupie. Najpierw człowiek w szkole i żyje z rodzicami i ciągle w tym swoim miasteczku a jeszcze gorzej jak w zacofanej wiosce.
Ktoś tam coś doradził, tu rodzice, tu nauczyciel, tu ktoś inny i iść za taką poradą, to w moim i innych przypadkach była po prostu porażka.
Stwierdziłem, że obrałem złą drogę ale dopiero później to zrozumiałem. Problemy z trudnym kierunkiem, tryb życia studencki ( dużo imprez ) brak kasy itp powodowały, że wyjeżdżałem na zachód robiąc przerwy w nauce by zebrać kasę na dokończenie i w ogóle przetrwanie...
Będąc w prawdziwym życiu, bardzo urozmaiconym. Poznając mnóstwo ludzi i nabierając nauk prawdziwie życiowych, po latach po szkole średniej zrozumiałem, że dla większości ludzi było by lepiej najpierw pożyć i spróbować jak najwięcej, jak najwięcej poznać i zrozumieć...
Wtedy się kuma jak to jest z rynkiem pracy i ile różnych rzeczy fajnych można robić, na ile sposobów można zarabiać...
I wtedy gdy się dojrzeje i zakuma to wtedy zdecydować czy studia i jakie. Bardzo dużo osób źle skończyło, idąc za głosem niekumatych ludzi na pewno na tym dobrze nie wyjdziecie..
Jest bardzo dużo ludzi, którzy poświęcili wysiłek i czas na studia, zaraz po szkole a zaraz po studiach praca wg głupiego schematu a gdy mają tą pracę to myślą, że właśnie o to chodziło...
Na polskiej beznadziejnej stawce, na pensjach na których nie można godnie żyć i tak już do końca bez zmian, wg właśnie schematu. Aha i wtedy zróbcie sobie jeszcze dzieci i patologiczną rodzinę, bo tyle to kosztuje a ten kraj taki zryty, że niemal na pewno nie będzie to tak pieknie jak w marzeniach tylko będą problemy i strach o przetrwanie i liczenie każdej złotówki... Czy tego chcecie?
Proponuje zapierdzielać za granice do pracy najpierw i od razu zarabiać więcej niż u nas wiele osób po studiach.. Poznawać ludzi, zmieniać pracę. Dowiadywać się jak najwięcej i wtedy zrobić decyzję: albo studia pod kątem tego co uważacie za na prawdę dobre i opłacalne albo własna droga interesów, biznesów, inwestycji, współpracy i kooperacji z innymi ludźmi.
Oczywiście, że statystycznie osoby z wyższym wykształceniem mają lepiej ale Ci którzy się nauczyli życia od samego prawdziwego życia są o wiele bardziej ogarnięci, pomysłowi i kumaci w tym wszystkim niż osoby, które tylko się uczyły nauk małociekawych i które wylecą szybko z głowy, zamiast uczyć się najważniejszej nauki czyli samego życia na tym trudnym świecie. W tym momencie jaki mamy historycznie. Na tym kontynencie jaki mamy a nie tylko w małym obszarze naszego zacofanego kraju.
Siedząc ciągle w tym samym miejscu, to gwarantuję wam, że będziecie głupi i zacofani i powtarzający te same konserwatywne bzdury co wasze zacofane otoczenie...
Lepiej podejmować decyzje oparte na prawdziwych mądrościach życiowych a nie dlatego, że "mama tak mówiła" albo koleżanka.
Poznałem całą masę dziwnych przypadków, co zmarnowali lata, a gdy ich spytać: czemu tak? to odpowiedź brzmi: bo tak mi powiedziano...
Chcecie indywidualne życie i własną drogę czy taką jaką wam wkręcono.
A miejcie uwagę jeszcze na to, że większość ludzi nie nadąża za zmianami w tym dynamicznym współczenym świecie i powiedzą wam, że dobrze robić coś co dobrze było robić 20 lat temu a teraz to już wcale nie dobrze Wink
Ludzie mówią i doradzają rzeczy niepasujące do prawdziwej sytuacji polityczno- społeczno - ekonomicznej. Poznajcie jaki na prawdę jest świat. Na prawdę to znaczy nie od czyiś słów ani z serialu "Na Wspólnej" trzeba to na prawdę przeżyć i zobaczyć Smile
radoslaw.wegrowski

PostWysłany: Wto Lis 11, 2014 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja po liceum zastanawiam się nad pójściem na studia ekonomiczne... Byłem ostatnio na szkoleniu outsourcing księgowość poznańskim centrum. I bardzo mi się spodobało, wydaję mi się, że księgowość oraz ekonomia to jest to co chciałbym robić w przyszłości...
Powrót do góry
magdafioletowa

PostWysłany: Sob Lis 15, 2014 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy osobisty rozwój jest wskazany:) Warto w siebie inwestować.
Powrót do góry
wedka

PostWysłany: Nie Lis 16, 2014 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam medycyne. Ciężko ale praca pewna
Powrót do góry
losiun2

PostWysłany: Pon Lis 24, 2014 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej sprawdzić oferty pracy z kilku lat i na tej podstawie wywnioskować jakie zawody są poszukiwane i dobrze płatne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pesi

PostWysłany: Sro Lis 26, 2014 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja chyba pójdę na politechnikę, wiadomo że z tytułem inżyniera nawet łatwo jest znaleźć pracę
konieszna

PostWysłany: Pią Lis 28, 2014 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie po humanistyce też potrzebni są na rynku! Problem polega jednak na tym, że najczęściej źle się rozwijają w czasie studiów i później mają problemy ze znalezieniem pracy. Niby po politechnice jest super? Moja przyjaciółka skończyła polibudę i półtora roku czasu szukała pracy, bo... nie miała doświadczenia zawodowego. Także w czasie studiów trzeba nie tylko się uczyć, ale zdobywać PRAKTYKĘ! Choć oczywiście pedagogiki nie polecam. Przesyt na rynku jest OGROMNY!
Powrót do góry
katherinex1

PostWysłany: Wto Gru 02, 2014 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybór należy do Ciebie.
Oby był przemyślany, zastanów się co interesuje Cię najbardziej i podejmij decyzję.
Powodzenia
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Studia – po liceum nadal dbam o rozwój Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

Skocz do: