EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Własna firma po liceum
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Ogłoszenia, rynek , praca
Autor Wiadomość
tomasss

PostWysłany: Sro Sie 27, 2014 8:48 pm    Temat postu: Własna firma po liceum Odpowiedz z cytatem

Jestem ciekaw, choć myślę, że chyba nie, ale mimo wszystko zapytam - czy ktoś z was myślał o założeniu własnego biznesu zaraz po maturze?
Już w czasie liceum, w sumie podczas wakacji także, uczyłem się programowania w PHP i tak się składa, że calkiem nieźle mi to poszło. Od lipca pracuję już jako młodszy programista na pół etatu. Zastanawiam się jednak nad założeniem własnego biznesu w tej branży. Obecny pracodawca traktuje mnie jako dzieciaka, choć mam całkiem niezłe umiejętności w pisaniu skryptów w PHP. Ale myśli, ze jak jestem młody to mogę pracowac za grosze.

Ja jednak wiem, ile potrafią zarobić programiści i nie godzę się na takie warunki. Od października idę na studia zaoczne i potrzebne mi sią pieniądze na opłacenie czesnego. Nie chcę brać od rodziców. Dlatego zamiast pracy etatowej pomyślałem o założeniu własnej działalności gospodarczej w zakresie tworzenia stron www i konfiguracji serwerów (na tym również się znam). Wstępnie mam już kilku klientów, bo współpracowałem z nimi zdalnie. Wiem też że byliby zainteresowani dłuższą współpracą w szerszym zakresie, jeśli wystawiłbym im fakturę. Dlatego coraz powazniej myślę o własnej firmie.

Potrzebuję jednak na początek nieco pieniędzy na inwestycje. Chciałbym wynająć chociaż małe biuro, gdzie mógłbym spotkać się z klientem, jakieś meble biurowe plus sprzęt komputerowy. Musiałbym zatrudnić ze 2-3 osoby do pomocy. Zastanawiam się nad tym, czy człowiekowi w wieku 19 lat ktoś da kredyt na początek działalności. Znalazłem w internecie oferty, m.in. ten kredy dla firm na start - czy waszym zdaniem jest sens w ogóle pytać o taki kredyt? Czy ze względu na młody wiek nie ma szans na uzyskanie kredytu na firmę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
orfeusz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Wto Wrz 16, 2014 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem może być to bardzo dobrym pomysłem .Niemniej musisz wiedzieć,ze jednak warto jest zainwestować w odpowiednią lokalizację do prowadzenia swojego biznesu.
Zerknij sobie na data center w Warszawie - aktualnie można tam wynająć sobie bardzo dobre powierzchnie biurowe. Znajduje się w samym centrum stolicy.
Powrót do góry
michlak

PostWysłany: Czw Lis 27, 2014 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz jest dużo firm, które pomagają młodym przedsiębiorcom w rozkręceniu swojego biznesu. Potrzebujesz pomocy w formalnościach rejestracyjnych albo salę na spotkania z klientami (albo nawet po prostu przestrzeń coworkingową) - nie ma problemu. Teraz coraz więcej zawodów może być wykonywana osobiście, jako freelancer. Fajnie jest być swoim własnym szefem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tekla62
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Sro Mar 11, 2015 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie chyba warto jednak zaryzykować i pracować na swoim. Jest dużo możliwości i pomocy na start, tylko wystarczy dobry pomysł i plan działania. Moja znajoma szyje, robi to z pasją i ma na szczęście coraz więcej zamówień. jej projekty są nietypowe, oryginalne a to się podoba. Poza tym rozpoczęła współpracę z krojownią - nie inwestowała w sprzęt , ma szablony, z których wycinane są materiały (nawet gąbka, siatka itd). Bardzo sobie chwali tą współpracę - oszczędziła pieniądze, czas, na rzecz szycia i projektowania, które kocha najbardziej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wpcontent

PostWysłany: Czw Mar 12, 2015 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Założenie firmy to banał, ja sam prowadzę informatyczną, mogę dać Ci kilka wskazówek, zapraszam do kontaktu mailowego
Powrót do góry
Marysiak

PostWysłany: Wto Mar 24, 2015 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się że jest to dość ryzykowne w tak młodym wieku gdy nie ma się doświadczenia. No ale jeśli masz do tego smykałkę no to można Tobie życzyć tylko i wyłącznie szczęścia
Powrót do góry
rybunia

PostWysłany: Pon Mar 30, 2015 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znajomy myśli o wynajmowaniu powierzchni magazynowych. Już zakupił odpowiednie regały i zwykłe półkowe. Co myślicie o takim biznesie?
Powrót do góry
mikas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Maj 25, 2015 6:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry pomysł. Ja założyłam gabinet kosmetyczny po technikum i szkoleniach zawodowych w Beauty Lux. Po pół roku już zarabiałam dobre pieniądze, tak więc warto. Etat nigdy ci nie przyniesie takich pieniędzy.
Powrót do góry
Cassca
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Maj 25, 2015 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że własny biznes to doskonałe wyjście, aczkolwiek nie można stawiać wszystkiego na jedną kartę. Wiadomo różnie to w życiu bywa, a i w biznesie należy mieć odpowiednie wykształcenie. Jeśli uważasz, że ze swojej dziedziny niczego nowego Cię nie nauczą to może administracja albo zarządzanie - kierunki, które rzeczywiście pomogą w ogarnięciu tego wszystkiego, a później zawsze mamy dokumenty na posiadanie wyższego wykształcenia oraz przede wszystkim posiadamy tą wiedzę. Sama tak zrobiłam, rozpoczęłam studia z zarządzania na UTH Chodkowskiej w Warszawie, dokładnie na Zarządzanie i PR w przedsiębiorstwie. Studia zdecydowanie mi pomagają, nawet w dniu codziennym w moim biznesie mogę wykorzystać w praktyce wiedzę. Ogólnie rzecz biorąc wykładowcy są praktykami, a więc często zostaję po wykładach i po prostu rozmawiamy o biznesie, zadaje pytania. Dobrze jest mieć kontakt z kimś doświadczonym i móc go posłuchać Smile.
Powrót do góry
huana
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Cze 01, 2015 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Własna firma to fajna sprawa. Ja rozkręcam dopiero biznes, małymi kroczkami do przodu. Na początek umieściłam dane firmy w darmowym spisie. Jakoś trzeba zaistnieć w necie.
Powrót do góry
monaka

PostWysłany: Sro Cze 03, 2015 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fora i social media (facebook) to całkiem fajne sposoby na złapanie nowych klientów.
Powrót do góry
Dawross

PostWysłany: Sro Cze 03, 2015 11:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można się uczyć i pracować. Nie trzeba od razu ryzykować z firmą, bo to są koszta niestety.
Agrestyn

PostWysłany: Pią Lip 17, 2015 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rybunia napisał:
Znajomy myśli o wynajmowaniu powierzchni magazynowych. Już zakupił odpowiednie regały i zwykłe półkowe. Co myślicie o takim biznesie?

Magazyn to dobry pomysł na biznes, oczywiście im lepsza lokalizacja, tym bardziej inwestycja może się powieść. A jak jeszcze ma wdrożony program magazynowy, to na sprawne działanie całości chyba nie będzie można narzekać.
Powrót do góry
sarah
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pią Lip 17, 2015 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też jestem zdania, że to dobry pomysł na biznes.
Powrót do góry
shugs
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Lip 27, 2015 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, skoro jesteś programistą, to moim zdaniem wcale nie musisz od razu zakładać firmy, możesz normalnie pracować na zleceniach, dopóki oczywiście nie wyrobisz sobie marki.
Prowadzenie firmy to ciężki kawałek chleba, trzeba znać się nie tylko na swojej działce, ale też na całym tym biznesie. Do tego trzeba korzystać z usług z zewnątrz, obecnie coraz częściej wybiera się outsourcing, czy to w przypadku obsługi księgowej czy prawnej. jeśli byś się jednak decydował na założenie działalności, to mogę ci polecić dobrą kancelarię prawną z Gdańska, która obsługuje małe i średnie firmy i robi to dobrze.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Ogłoszenia, rynek , praca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: