EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Bufory pomocy!!!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Chemia
Autor Wiadomość
patrycja579

PostWysłany: Sob Lis 08, 2014 7:40 pm    Temat postu: Bufory pomocy!!! Odpowiedz z cytatem

Mógłby mi ktoś pomóc ?
1. W jakim stosunku należy zmierzyć 0,1 molowy kwas octanowy z 0.3 molowym octanem sodu, aby otrzymać roztwór buforowy pH=5 K=1,7*10 do -7
2. Mam rozwiązane dwa zadania dla mnie wydają się takie same, ale są robione inaczej.
a) Zmieszano 300cm3 0.1 molowego NH4OH z 200 cm3 0.1 molowego HCl i w tym przypadku wyliczane to było z K i z pOH wyliczalo sie OH
b) Zmieszano 300cm3 0.1 molowego (COOH)2 z 200cm3 0.1 molowego NaOH i tutaj wychodziło się ze wzoru pH=pka+logCs/Ck.
Pytanie dlaczego skoro jeden i drugi to mieszanina buforowa;/ Jak to rozróżnić? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Chemia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: