EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Giertych nie zdąży z podpisaniem amnestii

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Matura – nie taki diabeł straszny
Autor Wiadomość
ExVen
Site Admin
Site Admin

PostWysłany: Nie Sie 27, 2006 11:33 am    Temat postu: Giertych nie zdąży z podpisaniem amnestii Odpowiedz z cytatem

Amnestia maturalna ministra Romana Giertycha miała dać szansę na studia tym, którzy polegli na jednym z przedmiotów podczas egzaminu dojrzałości. Ale minister wciąż nie podpisał rozporządzenia

Amnestię Giertych wymyślił kilka tygodni temu. Jeśli ktoś nie zdał jednego z pięciu obowiązkowych egzaminów, ale ze wszystkich uzyskał w sumie co najmniej 30 proc. punktów, to ma zdaną maturę i otwartą drogę na studia. Tyle o pomyśle, który miał objąć blisko 50 tys. tegorocznych maturzystów.

- Cieszyłam się, kiedy usłyszałam o amnestii. Nie zdałam egzaminu ustnego z języka angielskiego, a tu nagle pojawiła się szansa i znowu zaczęłam myśleć o studiach - mówi Małgorzata Zawadzka, tegoroczna maturzystka z kieleckiego Zespołu Szkół Ekonomicznych im. M. Kopernika. - Chciałam iść na Akademię Świętokrzyską na resocjalizację - opowiada. Szczęście jej nie opuszczało, bo na tym kierunku kielecka uczelnia ma jeszcze 13 wolnych miejsc.

Problem w tym, że dodatkowy nabór uczelnia prowadzi tylko do 8 września. A Małgosia nie może złożyć dokumentów, bo wciąż czeka na obiecane "amnestyjne" świadectwo.

Powinna je wydać jedna z okręgowych komisji egzaminacyjnych. - Na razie nie zajmujemy się maturzystami z amnestii, bo nadal nie mamy rozporządzenia ministra edukacji w tej sprawie. Czekamy, ale nie wiem, kiedy ono będzie. To pytanie do MEN, a nie do nas - tłumaczy Jan Korczyński z komisji w Łodzi, która obejmuje zasięgiem również województwo świętokrzyskie.

Sprawdziliśmy. Projekt rozporządzenia w sprawie amnestii od kilku dni wisi na stronie internetowej MEN, ale wciąż czeka na podpis ministra Giertycha. Poprosiliśmy o prognozę, kiedy ministerialny autograf może się pojawić pod rozporządzeniem. - Trudno powiedzieć - tłumaczy Marzena Piasecka z biura prasowego MEN. - Do końca sierpnia prowadzimy konsultacje w tej sprawie, spływa do nas wiele opinii. Dopiero po ich zakończeniu można podpisać rozporządzenie.

To oznacza, że Małgosia na studiowanie resocjalizacji nie ma szans. Nawet zakładając optymistyczną wersję, że Giertych podpisze rozporządzenie zaraz na początku września, potrzeba będzie jeszcze trzech tygodni. Tydzień na wejście w życie rozporządzenia i dwa na wydrukowanie świadectw. Do rąk maturzystów dokumenty trafią najwcześniej pod koniec września.

To praktycznie pozbawia ich możliwości studiowania na uczelniach publicznych, które już zakończą rekrutację. Pozostaną im uczelnie niepubliczne, które w większości prowadzą nabór do końca września.

2006-08-23 Piotr Burda, Kielce
Zródło : Gazeta Wyborcza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
berenike42875

PostWysłany: Sro Lis 29, 2017 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kij z tego wszystkiego wyszła jak to zawsze u nas zresztą...
julia47361

PostWysłany: Sro Lis 29, 2017 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale zawsze warto próbować, nigdy nie wiadomo ^^.
nikol5779

PostWysłany: Czw Gru 21, 2017 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie czy on z czymś kiedykolwiek zdążył Very Happy.
Milka77
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pią Gru 22, 2017 11:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem po co w ogóle ktoś odkopał ten temat Very Happy troszkę bez sensu Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Matura – nie taki diabeł straszny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: