EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Zdrowy uśmiecha

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Sport i zdrowie
Autor Wiadomość
Saszka

PostWysłany: Sro Maj 31, 2017 8:34 pm    Temat postu: Zdrowy uśmiecha Odpowiedz z cytatem

Jak dbacie o to, by Wasz uśmiech zawsze wyglądał ładnie, a żeby zdrowo. Jakich pas używacie, wykonujecie, np. zabiegi wybielania? Samodzielnie czy w gabinecie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Julia28

PostWysłany: Czw Cze 01, 2017 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zabiegiem wybielania zębów:
http://www.dentaria.com.pl/stomatologia-estetyczna/ , wykonanym preparatem Opalescence.
Oczywiście w gabinecie, a w domu tylko według wskazań stomatologa.

Poza tym, odpukać, nie muszę nic więcej specjalnie robić, poza regularnymi wizytami kontrolnymi.
Na szczęście nigdy specjalnie nie bałam się dentysty i może dlatego udało mi się uniknąć
jakiegoś ciężkiego leczenia i traumy z tym związanej.
Powrót do góry
play
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Nie Cze 11, 2017 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby zęby były stale w dobrej kondycji to dbam o zdrową dietę i oczywiście regularnie chodzę na wizyty do mojej pani stomatolog dr Suchory do Ober Clinic. Jestem pod dobrą opieką, ząbki mam prześwietlane, by wykluczyć jakąś ewentualną ukrytą próchnicę. Jak coś się pojawia to od razu jest to leczone, więc mogę pochwalić się ładnym uzębieniem. Jeśli chodzi o wybielanie, to nigdy nie robiłam w gabinecie. Czasami kupuję preparaty wybielające i to wystarcza Wink
Powrót do góry
Tomaszek

PostWysłany: Pon Cze 19, 2017 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja stosuję zwykłą szczoteczkę i pastę do zębów, ponieważ ich zadaniem jest tylko i wyłącznie usuwanie resztek pokarmu z jamy ustnej. Najważniejszym elementem dbania o ząbki jest płukanie dobrym płynem antybakteryjnym np. https://www.listerine.pl/gdy-suchosc-jamy-ustnej-powoduje-nieswiezy-oddech, ponieważ to on zabija większość bakterii powodujących próchnicę, a także odświeża oddech. Warto też używać nici dentystycznych, które usuwają większość resztek spomiędzy zębów.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Sport i zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: