EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Co dobre na grypę?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Sport i zdrowie
Autor Wiadomość
alecki

PostWysłany: Sro Lut 15, 2017 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

duża dawka paracetamolu! ostatnio bardzo pomagają mi takie saszetki do picia firmy vicks.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
duraj

PostWysłany: Czw Lut 16, 2017 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim jak jestem chory i mam możliwość to staram się wyleżeć w domu. Bez tego nie ważne jakie leki będzie się przyjmowało to efekt nigdy nie będzie zadowalający.
Powrót do góry
duraj

PostWysłany: Czw Lut 16, 2017 9:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim jak jestem chory i mam możliwość to staram się wyleżeć w domu. Bez tego nie ważne jakie leki będzie się przyjmowało to efekt nigdy nie będzie zadowalający.
Powrót do góry
sciencesce
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Czw Lut 16, 2017 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na przeziębienie i grypę najlepsze są leki, które zawierają paracetamol, dużo paracetamolu (tylko radzę uważać, aby też nie przedawkować, bo to nie jest przyjemne, wiem to z własnego doświadczenia Razz ), tu polecam Theraflu Maxgrip i do tego starą, ale smaczną metodę: ciepłą herbatę z miodem i cytryną. Warto zaznaczyć, że najlepiej jest nie dopuścić do zachorowania, w czym może pomóc np. ten poradnik http://fit7.pl/ochronic-sie-wirusami/, który opisuje sposoby dobre na wzmocnienie organizmu, które chroni przed zachorowaniem na grypę. Smile
Powrót do góry
ewapolanska
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pią Lut 17, 2017 7:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej jest grypie zapobiegać.

Tak więc:
ubierajcie się ciepło
przyjmujcie witaminy

oraz pijcie czystek. Ma on naprawdę ciekawe właściwości:
http://zioloczystek.pl/ziele-czystka/

jak mozecie sobie poczytać na tej stronie to ziele czystka działa antybakteryjnie, antywirusowo oraz wzmacniajaco.
Powrót do góry
Thor

PostWysłany: Pią Lut 17, 2017 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie, jeśli cały czas towarzyszą Ci bóle gardła, to poza standardowym leczeniem (gripex bądź podobne + witamina C) to polecam zadbać o coś, co będzie wspierało gardło, ponieważ ono często żyje własnym życiem. Kiedy podrażnimy je kaszlem, to nie wyleczymy ich tym samym, co kaszel - i jest to logiczne. Polecam http://fiodra.pl/ - naprawdę sensowny lek Smile
Powrót do góry
Kamillek

PostWysłany: Sob Lut 18, 2017 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio kurowałem się gorącą herbatą z cytryną i rosołkiem. Bardzo mi to pomogło.
Powrót do góry
play
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Nie Lut 19, 2017 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kamillek napisał:
Ja ostatnio kurowałem się gorącą herbatą z cytryną i rosołkiem. Bardzo mi to pomogło.

Rosół domowy jest bardzo przydatny w walce z chorobami. Co do herbaty z cytryną to nie. Sama cytryna jest dobra ze względu na dużą ilość witaminy C która niestety umiera w wysokiej temperaturze herbaty Smile lepiej zjeść coś ostrego jak chili ze względu na kapsaicynie i możliwość wypocenia się, co automatem oczyści organizm z toksyn. Tak to jest jak się nie stosuje dobrej diety czy suplementów. Ja od lat dodaje Biovital to swojego trybu dziennego i nie mam prawie żadnych problemów jak przychodzą okresy jesienno- zimowe. Organizm jest na tyle mocny że wirusy nie są wstanie go zachwiać. Wszystko dzięki odpowiedniej dawce witamin i minerałów.
Powrót do góry
romana
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pią Lut 24, 2017 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie pierwszym objawem przeziębienia jest ból gardła... Farmaceuta polecił mi ostatnio roztwór do płukania: http://glimbax.pl/ , który ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Bardzo dobry produkt. Zapytajcie o niego w aptece.
Powrót do góry
kalicki12
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Wto Mar 28, 2017 6:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grypa to choroba, z którą co roku borykają się duże grupy osób. Bardzo ważna jest profilaktyka, między innymi szczepionki i wiedza na temat tej choroby. Poczytajcie sobie więcej: http://www.4women.net.pl/profilaktyka-a-grypa. Z grypą bardzo ciężko walczyć.
Powrót do góry
Baby21
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Kwi 24, 2017 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze staram się stosować naturalne środki, na przykład marki Krewel Meuselbach . Są one oparte na naturalnych składnikach. Mają na przykład bardzo dobry spray na katar Aspecton na bazie wody morskiej, który udrażnia zatkany nos i przynosi ulgę w oddychaniu Wink
Powrót do góry
zychola

PostWysłany: Sro Kwi 26, 2017 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie najlepsze mleko,czosnek,kurkuma i miód tajna receptura babci Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
weronika321

PostWysłany: Czw Maj 04, 2017 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na przeziębienie polecam coś co stosuje razem z całą rodziną. Numerem jeden jest Duo Spirulin
Martinez
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Wto Maj 16, 2017 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy już dopadnie nas choroba, na początku staramy się ratować czosnkiem, miodem czy herbatą z cytryną. Jednak czasami i to nie pomaga, dlatego zawsze w naszej apteczce znajdują się preparaty marki Krewel Meuselbach. Zazwyczaj są to Aspecton spray do nosa i Aspecton tabletki na kaszel http://ekspertodprzeziebien.pl/produkty/aspecton-tabletki/ . Produkty tworzone są na bazie naturalnych i znanych składników, oraz nie zawierają cukrów, glutenu czy alkoholu. Warto zastosować preparaty które nie będą wpływać niekorzystnie na nasz organizm, a skutecznie i za pomocą naturalnych receptur pomogą nam pozbyć się choroby.
Powrót do góry
violet
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Wto Maj 23, 2017 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie jakiekolwiek infekcje gardła biorą się zazwyczaj od infekcji jamy ustnej. Mi znajoma poleciła jakiś czas temu ten płyn do płukania jamy ustnej Glimbax. Stosowaliście już go ?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Sport i zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: