EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Co dobre na grypę?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Sport i zdrowie
Autor Wiadomość
romana
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Nie Lip 30, 2017 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grypie nieodłącznie towarzyszy ból gardła, który może przyjmować ostrą fazę. Wtedy jest kłopot np. z przełykaniem. Pamiętam, że w takich przypadkach moja babcia stosowała domowe metody np. płukanki z ziołowych naparów (szałwia, rumianek) czy wody z solą. To bardzo dobrze odkażało i łagodziło stan zapalny. Teraz można też sięgać po różne rodzaje pastylek do ssania czy sprayów np. http://gardimax.com.pl/gardimax-medica/gardimax-medica-spray/ i to jest bardzo skuteczne, a i działa błyskawicznie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jasnoszka

PostWysłany: Pon Paź 09, 2017 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też właśnie ostatnimi czasy mam problemy z różnymi chorobami. Co mi się wydaje, że już wyleczyłem przeziębienie, to zaraz znów się coś pojawia. Znak to zapewne, że nie potrafię dobrze wyleczyć choroby. Trafiłem też na różnego rodzaju artykuły w Internecie na ten temat tutaj http://wylecz.to/pl/choroby/uklad-oddechowy/meczacy-kaszel-co-oznacza-i-jak-leczyc-meczacy-kaszel.html Czy sądzicie, że warto się stosować do porad, które się tam znajdują? Z góry wielkie dzięki za sprawdzone porady w tym obszarze tematycznym Smile
mirobugajewski

PostWysłany: Sro Paź 11, 2017 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętajcie, że grypa zawsze bierze swój początek w przeziębieniu... Dlatego warto wiedzieć jak można skutecznie zapobiegać przeziębieniom, a w razie jak już zachorujemy, to wiedzieć jak szybko można się wyleczyć. Mi takiej wiedzy dostarcza http://www.lecze-przeziebienie.pl/ , eksperci w zakresie przeziębień Smile
Powrót do góry
jackwelss39

PostWysłany: Wto Paź 24, 2017 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli przy męczy was również uporczywy suchy kaszel to polecam wam syrop levopront. Ja już nie raz męczyłem się w nocy z tym kaszlem, jest on dla mnie dużo gorszy niż mokry. Dlatego już zawsze mam pod mam w apteczne odpowiednie środek na ten problem. Również można go podawać dzieciom, ale od 25 miesiąca życia
Powrót do góry
Gunners

PostWysłany: Wto Paź 24, 2017 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to zawsze piłem mleko z czosnkiem ciepłe, albo herbatę z sokiem malinowym ;P pomagało !
Powrót do góry
magikk
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Lis 20, 2017 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radzę zajrzeć sobie tutaj https://www.nowafarmacja.pl/aspirin-c-10-tabletek-musujacych i poczytać jak działa Aspirin C. Mi pomaga, ale oczywiście nie znaczy to, że u wszystkich się sprawdzi. Plusem jest to, że się go rozpuszcza, więc nie trzeba zmuszać się do połykania tabletek.
Powrót do góry
Pokerek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Sob Lis 25, 2017 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja do tej pory próbowałam tych domowych patentów ale nie zawsze się sprawdzały, moje dzieci ciągle chorowały. Najlepiej więc zapobiegać występowaniu takich infekcji poprzez stosowanie aerozola do nosa . My w domu mamy "stop wirusom" http://www.apteczkadomowa.pl/przeziebienie-i-grypa/spray-do-nosa-na-wirusy i póki co jesteśmy wszyscy zdrowi. Ten preparat można stosować od 1 roku zycia
Powrót do góry
Ognik

PostWysłany: Sob Lis 25, 2017 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajny jest syrop z cebuli ! Taki mój domowy sposób
Powrót do góry
kikka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Nie Lis 26, 2017 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest sporo dobrych środków na grypę i przeziębienie więc na pewno coś doradzą ci w aptece. Jeśli chodzi np o sam ból gardła to polecam zaopatrzyć się w ten http://glimbax.pl/dla-lekarza/czym-plukac-gardlo/ środek. Jest na prawdę bardzo skuteczny i za niewielkie pieniądze.
Powrót do góry
swansonshop

PostWysłany: Wto Gru 12, 2017 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że dobra by była przede wszystkim swanson witamina c. Zazwyczaj pomaga przy przeziębieniu.
Powrót do góry
Majka22
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Wto Gru 12, 2017 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy do tego, jakie dokładnie objawy Cię męczą przy grypie, oczywiście na zbicie gorączki warto brać coś cały czas i kontrolować temperaturę ciała, jednak oczywiście też nie wolno bagatelizować takich objawów jak kaszel czy katar. Szczególnie, jeśli kaszel jest suchy, to szybko zareaguj tego typu lekiem http://levopront.pl/ , aby nie przerodził się on w zapalenie oskrzeli czy co gorsza płuc. Oczywiście warto też się oszczędzać, w końcu nic tak nie regeneruje organizmu jak wypoczynek i dużo snu.
Powrót do góry
play
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Gru 18, 2017 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grypa to choroba wirusowa i jak dopadnie to trzeba po prostu przeleżeć. dlatego ważna jest profilaktyka, by nie dopuścić do zachorowania. to jest możliwe, moja mama od lat nie miała grypy a wspomaga się tylko domowymi sposobami i piję biovital na wzmocnienie zdrowia. nie mogę tego o mnie powiedzieć - jedzenie na mieście, brak ruchu, stres w robocie i jak tylko zbliży się do mnie ktoś chory to od razu się zarażam :/ chyba przejdę na te mamine sposoby skoro są tak skuteczne
Powrót do góry
karollaa

PostWysłany: Pon Gru 18, 2017 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Imbir!
Powrót do góry
karollaa

PostWysłany: Pon Gru 18, 2017 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czosnek i mód.
Powrót do góry
justyna8
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Czw Gru 28, 2017 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim trzeba się regularnie szczepić. Oprócz tego warto mieć w domu trochę leków, chociażby na ból gardła czy zbicie gorączki. Zaopatrzenie możecie zrobić tutaj: https://www.apteka-leki.pl/. Mają bardzo dobre ceny i duży wybór produktów.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Sport i zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: