EduForum EduForum - forum maturzystów i licealistów
Liceum, matura, studia ? - edu forum Twaina

Witamy na forum edukacyjnym Marka Twaina - pomocna dłoń w świecie nauki

Liceum, matura, studia? - dyskusje, pytania, porady.

Dołącz do grona edu forum - Zapraszamy!   Nie masz konta? -> Rejestracja

Najczęściej szukane zagadnienia na forum:

arkusze maturalne  Arkusze maturalne - Maj 2010

Matura forum  Matura

Student forum  Studia

Matura forum  Poradnik maturzysty

Ciągły stres
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Sport i zdrowie
Autor Wiadomość
robertownik

PostWysłany: Sro Maj 17, 2017 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

warto iść do specjalisty, nieważne w jakim stopniu twój stres jest nasilony, lepiej porozmawiać z fachowcem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lisica23
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Czw Maj 18, 2017 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze jest czasem z kimś pogadać i się zwyczajnie wygadać. Ja czasem lubię właśnie sobie zajrzeć tutaj - http://snapczat.pl/ Smile
Powrót do góry
Moska90
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Cze 26, 2017 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie mają różne przypadłości, więc nie ma co oceniać. Znam osoby, które mają zaburzenia pamięci, co nie jest przyjemną rzeczą. Pamiętajcie, że jesli Wam lub komuś z Waszego otoczenia przydarzy się taki problem, to powinniście udać się do http://gabinetmyslipozytywnej.pl/zaburzenia-pamieci/ by popracować nad tym problemem. Nie ma co odkładać tego na potem, bo im później podejmiecie działanie, tym trudniej będzie w pełni wyzdrowieć.
Powrót do góry
marlena17

PostWysłany: Pon Cze 26, 2017 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja poprawiam sobie samopoczucie uprawiając sport, lubię też raz na jakiś czas pójść do teatru, według mnie to świetna forma rozrywki. Zobaczcie sobie teatr komedia, jeśli mieszkacie w stolicy - https://teatrkomedia.pl/repertuar organizują bardzo fajne spektakle. Stres może mieć bardzo negatywne konsekwencje, także trzeba mu przeciwdziałać.
Powrót do góry
3tizyy

PostWysłany: Czw Cze 29, 2017 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie to może lepiej się tak nie przejmować może znajdź sobie jakieś hobby które będzie sprawiać Ci przyjemność w ten sposób się zrelaksujesz.
Powrót do góry
romana
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Lip 03, 2017 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stres w pracy może działać mobilizująco ale w niektórych przypadkach sprawia, że przestajemy być efektywni. To, jak radzimy sobie z napięciem zależy oczywiście od naszych indywidualnych zdolności czy rodzaju czynnika stresogennego ale istnieją 3 podstawowe strategie radzenia sobie ze stresem: http://www.projektgamma.pl/strefa-wiedzy/wiki/strategie-radzenia-sobie-ze-stresem . Poczytajcie, bo może i Wam pomogą.
Powrót do góry
magikk
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Sro Lip 26, 2017 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli psychiatra w takiej sytuacji nie pomoże, to myślę, że nic innego nie jest nam w stanie pomóc. Tutaj https://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa macie namiary na świetnych specjalistów i mam nadzieję, że z nich skorzystacie.
Powrót do góry
play
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Czw Lip 27, 2017 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

romana napisał:
Stres w pracy może działać mobilizująco ale w niektórych przypadkach sprawia, że przestajemy być efektywni.

Fakt, w specyficznych warunkach może działać mobilizująco, ale na ogół ma działanie destrukcyjne. Dlatego ważne jest nauczyć się radzić sobie ze stresem. Różne są techniki i metody, osobiście jestem zainteresowana treningiem relaksacyjnym pod okiem psychologów, który będzie przeprowadzany wkrótce w warszawskim Centrum CBT. Wydaje mi się, że relaksacja to najzdrowsza i najprostsza metoda na opanowanie nerwów
Powrót do góry
Konkubina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Sro Wrz 27, 2017 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie polecam udać się do specjalisty, np do psychologa. Ja sobie znalazłam świetnego terapeutę na https://szukamterapeuty.pl/wyszukaj/krakow/stres Na prawdę człowiek z powołania, który bardzo mi pomógł
Powrót do góry
kakrysara
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Wto Paź 17, 2017 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czasami na stres dobrze jest posłuchać dobrej muzyki, jak np http://www.electronicbeats.net/pl/ ja tam słucham Electronic Beats muzyka klubowa - bardzo fajna i do tego rytmiczna muzyka idealna po pracy i do piwka Smile
Powrót do góry
ggendasx

PostWysłany: Sob Paź 21, 2017 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypoczywaj w ciągu dnia, nie zarywaj nocy i wysypiaj się.
Dziel urlop chociaż na dwie części i wykorzystuj go dwa razy w roku.
Uprawiaj jakiś sport albo przynajmniej pół godziny dziennie spaceruj na świeżym powietrzu.
Naucz się spokojniej podchodzić do problemów i rozładowywać je: medytuj, oddychaj, licz do dziesięciu, często się śmiej. Znajdź sobie hobby, które odpręża.
Jedz codziennie pięć porcji owoców oraz warzyw.
Nigdy nie sięgaj po alkohol, żeby zapić smutki. Uzależnisz się.
Baby21
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Czw Lis 16, 2017 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciągły stres może niestety doprowadzić do zaburzeń lękowych, nerwicy i innych schorzeń, dlatego lepiej jest go unikać. Jeśli jednak zauważymy u siebie pierwsze niepokojące objawy, warto jest czym prędzej udać się do specjalisty. W Warszawie na przykład przyjmuje specjalista neurolog Dr Piotr Ślifirczyk, który zajmuje się leczeniem tego typu schorzeń, więc na pewno będzie w stanie pomóc. Lekarz ten ma same najlepsze opinie na takich znanych portalach jak znanylekarz.pl, więc myślę, że śmiało można Mu zaufać.
Powrót do góry
justyna8
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Nie Lis 26, 2017 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem dobrym rozwiązaniem jest kontakt z psychologiem. Jeśli mieszkacie w Poznaniu lub okolicach to polecam ośrodek psychoterapii i pomocy psychologicznej Pomarańczowe ja: https://www.terapiapoznan.pl/psychoterapeuci. Pracuje tam wielu świetnych specjalistów z różnych dziedzin. Jestem pewna, że ich pomoc okaże się nieoceniona.
Powrót do góry
witrek78

PostWysłany: Nie Lis 26, 2017 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej znaleźć swój złoty środek, sposób na relaks. Ja mam bardzo stresującą pracę i w wolnych chwilach słucham mojego ulubionego radia. W zależności od nastroju może być tutaj wszystko. Ostatnio nawet wpadła mi ucha taka http://fm.tuba.pl/piosenki/piosenki-biesiadne,5 muzyka biesiadna.
Powrót do góry
zatroskana
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Czw Lis 30, 2017 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem są momenty, że się stresuję i wtedy diametralnei tracę apetyt. Nie jem przez kilka godzin i później od razu pojawiają się wzdęcia a później zaparcia. Dobrze, że jakiś czas temu zdecydowałam się pójść do apteki i zapytać o lek na takie dolegliwości. Pani poleciła mi dicopeg 10g, dzięki swoim właściwosciom hydrofitowym zmiękcza on stolec ułatwiając wypróżnienie przy czym nie powoduje skurczów, bólów brzucha ani nagłego parcia.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Edukacyjne Forum Dyskusyjne Marka Twain'a Strona Główna -> Sport i zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Skocz do: